Amp KD + 2 głośniki stereo/KD do ~5000 zł

piechu

Member
Bez reklam
Witam.
W przyszłym miesiącu chce w końcu zakupić ampli + głośniki. Głośniki na razie 2 z opcją rozbudowania w późniejszym czasie.
Sprzęt będzie grał 50/50 kino i stereo.
Dlatego ważnym dla mnie jest aby ampli dawał radę w stereo - oczywiście w póżniejszym czasie jeśli finanse na to pozwolą jest opcja rozbudowania o wzmacniacz i CD czyli ampli musi mieć pre-outa.

Pokój to 21m2 otwarty na korytarz i kuchnię (rozkład pomieszczeni nazwijmy go umownie loftowym - otwarta przestrzeń)

Rodzaj muzyki - dużo elektroniki ale także jazz, mniej rocka i klasyki.

Myślałem nad zestawem Marantz SR5006 + JBL Studio 190 ale liczę na Wasze sugestie. (Myślałem też nad Klipsch'ami ale niestety w Poznaniu cięzko z ich odsłuchem)

Może ktoś miał lub ma taki zestaw?

Odsłuch planuje na początku przyszłego miesiąca i do tego momentu chciałbym się jakoś ukierunkować.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kolumny JBL nie nadają się do urządzeń Marantza - nie ta "szkoła brzmienia"
Jeżeli możesz sobie pozwolić na większy wydatek ,pomyśl o lepszym amplitunerze który również w konfiguracji stereo zapewni dobry dźwięk
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
wysokość standardowa 2,5m
dobra marantz + jbl odpada... może zatem coś innego? jakieś inne połączenie, jestem otwarty na wszelkie sugestie.
Niestety ten budżet jest mało elastyczny i muszę się go trzymać, zresztą i tak naciągnąłem go już o jakieś 1KPLN.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z kolumn nogę Ci polecić Roth Oli 40, warto też odsłuchać Monitor Audio BX6, amplitunera szukaj z wyjście pre out. Rozważ : Denona 2313, Marantz SR 6006, Harman AVR 365.
 

PIGMENT33

New member
Moim zdaniem powinieneś przy tak skromnym budżecie zainwestować w klocki stare ale jare. Ja miałeł Tamahe RX-V 3067 i za 6500 pln - sprzedałem ją i mam teraz starą RX-V2090 i bije tą nową na łeb i jeszcze zostaje kupa kasy!! Sygnał z blu BD-S 1067 wyprowadzan tylko po analodu zarówno do kina 5.1 jak i osobnymi RCA do stereo. Jest świetnie !!! Stereo słucham na Yamaha MX1/CX1. Zapraszam na odsł€ch, kawa gratis !!!
 

piechu

Member
Bez reklam
Z kolumn nogę Ci polecić Roth Oli 40, warto też odsłuchać Monitor Audio BX6, amplitunera szukaj z wyjście pre out. Rozważ : Denona 2313, Marantz SR 6006, Harman AVR 365.


Dzięki za sugestie niestety kolumny Roth w Poznaniu po wstępnej orientacji nie do odsłuchania, natomiast MA BX6 w połączeniu z każdym z wymienionych amplitunerów przekraczają budżet o 1,5K peelenów... :)


Moim zdaniem powinieneś przy tak skromnym budżecie zainwestować w klocki stare ale jare. Ja miałeł Tamahe RX-V 3067 i za 6500 pln - sprzedałem ją i mam teraz starą RX-V2090 i bije tą nową na łeb i jeszcze zostaje kupa kasy!! Sygnał z blu BD-S 1067 wyprowadzan tylko po analodu zarówno do kina 5.1 jak i osobnymi RCA do stereo. Jest świetnie !!! Stereo słucham na Yamaha MX1/CX1. Zapraszam na odsł€ch, kawa gratis !!!

Budżet mam jaki mam, dla jednych skromny dla innych nie, ale jak będę w okolicach mazurskich jezior to chętnie wproszę się na kawę ;)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz do blackninja na priv, na Monitor Audio na naprawde dobre ceny, zresztą na amplitunery pewnie też. Jeśli nie z SR6006 to z SR5006 powinieneś się zmiescic w 5k. (oczywiście mowimy o zestawie kolumn 2.0)
 

outcold

Member
Nie tak dawno też byłem w Twojej sytuacji i zastawiałem się co wybrać, podobnie jak kolega wyżej polecam Ci kolumny Oli Roth 40 lub MA BX6, będziesz z nich zadowolony oraz Marantza SR 6006 (zwróć uwagę na wyświetlacz, temat jest omawiany na forum). Miałem okazję porównywać 5006 i 6006 i dla takiego laika jak ja różnica była naprawdę odczuwalna. Nie spiesz się z zakupem bo później możesz żałować, może warto robić je stopniowo, najpierw kolumny a za jakiś czas ampli (wyszły nowe modele 6006 leci z ceny obecnie).
 

piechu

Member
Bez reklam
Nie tak dawno też byłem w Twojej sytuacji i zastawiałem się co wybrać, podobnie jak kolega wyżej polecam Ci kolumny Oli Roth 40 lub MA BX6, będziesz z nich zadowolony oraz Marantza SR 6006 (zwróć uwagę na wyświetlacz, temat jest omawiany na forum). Miałem okazję porównywać 5006 i 6006 i dla takiego laika jak ja różnica była naprawdę odczuwalna. Nie spiesz się z zakupem bo później możesz żałować, może warto robić je stopniowo, najpierw kolumny a za jakiś czas ampli (wyszły nowe modele 6006 leci z ceny obecnie).

pisząc o wyświetlaczu masz na myśli jego kształt? bo jeśli tak to jest to jedyna rzecz jaka mnie odpycha od amplitunerów tej firmy, wygląda ładnie ale jest to moim zdaniem mało praktyczne. kupowanie "na raty" może nieść pewne niebezpieczeństwo, mamy końcówkę roku więć wchodzą nowe modele a stare znikają z półek zatem może się okazać, że po zakupie kolumn ciężko będzie dostać "odsłuchany i sparowany" amplituner

swego czasu audistrefa na glogowskiej 122 posiadała Rothy.

faktycznie mają te kolumny ale z kolei nie mają (przynajmniej tak stoi na stronie www) ani Marantza 6006 ani Denona 2132... jak nie urok to sraczka;)
 

outcold

Member
W tym wątku masz to ładnie opisane:
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out-4.html, osobiście miałem kupić SR6006 jednak problem wyświetlacza nie dawał mi spokoju, jeśli nie przeszkadza Ci konieczność włączania TV żeby posługiwać się menu to OK, ja jednak wolałem opuścić TV i sterować ''normalnie" z ampli dlatego wybrałem SR7005. Wyświetlacz "kółko" poza wybranym źródłem sygnału nie pokazuje innych informacji.
Nie miałem na myśli kupowania na raty, ale za jakiś czas możesz żałować że nie dołożyłeś np 500zł. Nie sugeruj się też cenami podanymi na alle czy stornach internetowych dla przykładu BX6 możesz mieć nawet za 2.7k, wszystko zależy od prowizji jaką ma sklep. Myślę, że jeśli dobrze poszukasz to złożysz upragniony zestaw.
 

piechu

Member
Bez reklam
wiem, już jakiś czas temu czytałem o beznadziejnym sterowaniu w marantzie, dlatego napisałem, że kółko wygląda fajnie ale jest niepraktyczne... a z tym dokładaniem do sprzętu... no tak można (sam już podwyższyłem budżet o o 1K) ale może się to skończyć na ciągłym dokładaniu, no bo "skoro dołożyłem te 500 PLN to kurde dołożę jeszcze kilka stówek i będę miał lepszy sprzęt" i tak można w kółko ;) chce być od tego typu sytuacji jak najdalej bo hipoteka i reszta rachunków sama się nie spłaca a budżet domowy nie jest z gumy ;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
wysokość standardowa 2,5m
dobra marantz + jbl odpada... może zatem coś innego? jakieś inne połączenie, jestem otwarty na wszelkie sugestie.
Niestety ten budżet jest mało elastyczny i muszę się go trzymać, zresztą i tak naciągnąłem go już o jakieś 1KPLN.
Wcale nie odpada, właśnie słucham PM6004 + Studio 580 i jak najbardziej do siebie pasują.
 
Do góry