Amlituner AV jako Pre-Out

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie tak jak mówi armanig, wszystko zależy od ucha, ale też od podatności sprzętu na takie zabiegi:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kiedy kolumny byly wpiete w amplituner, to wykorzystałem gniazda na dodatkowe glosniki (7.1), i cos tam się polepszyło, było jakby czyściej, ale delikatnie. Teraz, kiedy Fronty napedza wzmak jest diametralnie lepiej i gra przez pojedyncze kable. Tak sobie po prostu gdybam, co by tu jeszcze...
Oj, chyba zaczynam jak Raccoon :D
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kiedy kolumny byly wpiete w amplituner, to wykorzystałem gniazda na dodatkowe glosniki (7.1), i cos tam się polepszyło, było jakby czyściej, ale delikatnie. Teraz, kiedy Fronty napedza wzmak jest diametralnie lepiej i gra przez pojedyncze kable. Tak sobie po prostu gdybam, co by tu jeszcze...
Oj, chyba zaczynam jak Raccoon :D

He,he,he:) Jak Krzychu będziesz miał jakieś info od admina, to daj znać. Nie wiem czy też pisać, skoro już zgłaszaliście problem? Może też coś mu wspomnę...
 
Ostatnia edycja:

MKa11

New member
Kiedy kolumny byly wpiete w amplituner, to wykorzystałem gniazda na dodatkowe glosniki (7.1), i cos tam się polepszyło, było jakby czyściej, ale delikatnie. Teraz, kiedy Fronty napedza wzmak jest diametralnie lepiej i gra przez pojedyncze kable. Tak sobie po prostu gdybam, co by tu jeszcze...

Wg mnie możesz spokojnie odpalić taki niby bi-amping (w sumie będzie to i tak bi-wire) z głośnikami A/B i porównać sobie z klasycznym bi-wire. NAD C370 od tego nie padł ;)
 

MKa11

New member
Nie miałem okazji porównać przed i po, w sumie kiedyś przy okazji może wezmę swoje kable i się pobawię. Wedle właściciela jest trochę lepiej ale na ile to autosugestia ;) kable też były wtedy zmieniane.
W każdym razie tak podłączone (A+B) gra od dobrych 5 lat i nic się nie dzieje.
 

eXtremePL

New member
Wracajac do tematu, zawsze myslałem, ze wzmacnicz podlaczony przez pre-out z amplitunera ma za zadanie napedzic pieknie kolumny frontowe. W watku o ma bx6 rozpoczela sie dyskusja, ktora bardzo mnie zaciekawila. Myslalem, ze np nie posiadajc otwarzacza CD ani BR, odtwarzam sobie pliki flac za pomoca amplitunera, a dzwiek leci przez pre-out do wziacniacza i ten nadaje mu koncowe (lepsze od amlitunera) brzmienie. Twierdzicie, ze nie koniecznie bedzie to lepiej gralo?
 

jurkas74

New member
Wg mnie poprawę osiągniesz gdy w amplitunerze jest słaba końcówka mocy i wtedy faktycznie ta z wzmacniacza może dać znaczącą poprawę. Natomiast jeśli preamp jest słaby to nie sądzę, żeby końcówka mogła wiele pomóc, ale w twoim przypadku na pewno niczego nie pogorszy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
OK, zachęcony sposobem armaniga wklejam link do schematu szczególowego mojego połączenia oraz najprostszego z możliwych. Czy wg Was z takiego połączenia da sie jeszcze coś wycisnąć, chodzi mi o podwójne gniazda z kolumnach (biamping, biwireing)? Fotkę można pobrać, dorzucić w paincie propnowane połączenie. Będę wdzieczny.

View image: Slajd1

View image: Slajd2 ( Small)

Na schematach celowo pominąłem podłączenie reszty kolumn (central, tyły, sub)

P.S. Dzięki armanig, szybko i bez problemów.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@krzysztofradio wszystko jest OK. Tak powinno być aby uzyskać max - teoretycznie ;)

Oczywiscie podpiecie kolumn wyglada tak że góry (czerwony i czarny) łączysz z systemem A we wzmaku a doły kolumn (czerwony i czarny) łączysz z Systemem B wzmacniacza no i oczywiscie wyciągasz blaszki z kolumn ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czy nie jest tak, ze cale pasmo wtedy pojdzie zarowno na A jak i B, zamiast tylko dolne do B oraz reszte do A? Amplitunery mają taką opcje, wiec czy czasem elektronika tego odpowiednio nie filtruje i kieruje różne pasma (czy robią to dopiero same kolumny?), ale skoro wzmak nie ma tej opcji w menu, to czy nie jest tak, ze to w sumie nic nie da, bo i tak kolumny beda jednakowo obciazone calym pasmem za rowno z terminala A jak i z B, i to dopiero zwrotnica odpowiednio przefiltruje? Pytan sporo, czasu do testowania mniej, albo w ogóle.
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
Kolumnami sterować będzie wzmacniacz i jeżeli masz w nim opcję wł/wył A i B to będziesz słyszał dolne w B a reszte w A. Jezli nie masz mozliwosci wł/wył A i B będziesz wszystko slyszal tak jak powinno być. Oczywiscie jak masz opcje A i B to musisz obie mieć włączone/wcisniete ;)

Jak zdejmiesz tą blaszke z kolumn to zwrotnica od razu kieruje dol na dol a reszte na gore.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
OK, poprubuje, zobaczymy. Zastanawia mnie tylko, dlaczemu Marantz nie opisał ani słowem funkcji biamp w swoim sprzecie? Propnuje natomiast Zone2 z terminali B.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantz tego nie opisal mysle z tego samego powodu o ktorym sam wspomniales wczesniej. Czytalem tez inne teorie (calkowicie sprzeczne) na ten temat na zagranicznych forach ale powiem tak, roznicy specjalne nie czuje.
Nie drazylem dalej tematu i dalem sobie spokoj. Wiadomo tez ze jak czlowiek chce to uslyszy wszystko.
Ja mam wlasnie zalaczony A+B i pseudo Biamp, a raczej Biwire. Podlaczenie tez masz dobre a grafika - pelna profeska.
Oczywiscie (pewnie kazdy o tym wie, ale tak na wszelki wypadek) trzeba sciagnac blaszki (zworki) z kolumn i z jednej pary zaciskow np. dolnych ktore odpowiadaja za niskie tony - pociagnac kabel glosnikowy do wzmaka do np. "A", natomiast drugie zaciski kolumn (srednie/wysokie) do wzmaka pod "B" . Analogicznie z druga kolumna.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Znow wysmiewasz moje zdolnosci plastyczne :D

No wlasnie, tez nie czuje tego biampingu w tym przypadku, tylko cos pomiedzy biwieringiem. Ramzes proponuje odwortnie, basy do B. Ja raczej sklanialbym sie do Twojej propozycji, choc pewnie nie bedzie to miec zadnego znaczenia. Po prostu jakos mi tak bardziej pasuje, ze skoro do A polecają podpiac cale pasmo, to basy dalbym też tam. Ale to pewnie kwestia oznaczenia terminali. Gdyby napisali A na dole byłoby OK :)

O blaszkach pamietamy ;)

Nic, dzięki wielkie Panowie za pomoc, niestety w ten weekend znow się nie pobawię, ale obiecalem fotki oraz opis wrazen i dotrzymam slowa. Z tym sluchem, to przydalby sie slepy test by pozbyc sie sugesti. Czesto o takie prosilem jezdzac na rozne odsluchy. Wychodzilo OK ;)
Teraz chyba poprosze drugą polowke by wpinala i wypinala banany :) Jesli nie usysze roznicy to tez kwestia ewentualnych przyszlych wydatkow na pojedyncze lub podwojne okablowanie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W zadnym wypadku nie wysmiewam zdolnosci, autentycznie pelna profeska!
Ludzie tu kresla w jakis Paintach, a tu autentycznie grafika jak z renomowanych czasopism audio :)
Pomysl z pomoca Kobiety jest jak najbardziej trafny, ja testujac dla przykladu rozne tryby dzwieku biore pilota do reki i zamykam oczy. Smieszne, ale sie sprawdza :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No tak, fotki z Google, potem "kopiuj, wklej" do Power Pointa, zmniejsz, przytnij, wstaw linię, pole tekstowe, zapisz jako JPG - kilka minut i po robocie. Niestety bez Photoshopa, wiec mało profesjonalnie

Kiedys robilismy wymiennie slepe testy tylnych glosnikow. Czy kupic monitory i nakierunkowac na ucho czy zastosowac płaskie wersje naścienne (wygodniejsze przejscie do szafy). Duzej roznicy nie bylo, ale jednak na plus dla kierunkowosci. Jedno z nas stalo z tyłu i wedle uznania zmienialo kat satelit, a drga osoba nie wiedziala co robi pierwsza, tylko miala powiedziec, kiedy bedzie lepiej lub czy wogole uslyszala zmianę.
Wtedy myslalem o Cantonach, ktore są typowo plaskie. Na szczescie frontowe scianki Dali On Wall są delikatnie skierowane na sluchacza, nie do konca na ucho, ale tez nie rownolegle do sciany. To idealne rozwiazanie w moim przypadku. Przejscie do szafy jest wygodne, a i przestrzen generowana przez satelity ogromna.
 
Ostatnia edycja:

MKa11

New member
przy jednym wzmacniaczu (a+b) to będzie zawsze biwire, w sumie jak pisze armanig, psuedo biwire.
Prawdziwy bi-amp to 2x amp + głośniki z wyłaczonymi zwrotnicami, bo obróbką zajmują sie przedwzmacniacze etc. Np. Linn robi takie zabawki o ile pamiętam, z aktywnymi zwrotnicami etc
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
OK, podłaczyłem obie sekcje w oba terminale i... jest tak samo jak w przypadku połączenia poprzednio z amplitunerze z wykorzystaniem dodatkowych gniazd z 7.1, czyli... cosik lepiej, ale na ile to kwestia autosugesti??? Jest jakby (so)czyściej. Wielkich zmian nie ma, moze te kilka %. Dobre kilka ray przekładałem wszystko, na zmiane, i juz teraz nie wiem, czy slyszałem zmiane, czy moje ucho chciało ją usłyszeć.

Kiedys przeczytałem, ze róznica moze byc wyczuwlna nawet nie tyle z zastosowania podwójnego okablowania, co ze zdjecia słabej jakosci blachy (zwor) :)
 
Do góry