Amoi LC37AF1E

kolmirek

New member
tuptus55 napisał:
Założyłem nowy wątek bo chyba warto.
Dziś dotarł do mnie Amoi LC37AF1E
Obudowa w czarnym kolorze, 3 złącza SCART (RGB/SVIDEO/VIDEO, RGB/VIDEO, SVIDEO/VIDEO), HDMI, component, VGA.
Instrukcja w językach europejskich ale nie w polskim.
Bardzo fajna funkcja POP (12 programów w koło 13, z którego leci dźwięk. Teraz mogą mnie pocałować w d..pę z reklamami
Bardzo czuły tuner TV (a właściwie dwa tunery. Bo jako jeden z nie wielu posiada dwa tunery). Złapał 3 czeskie telewizje w kablówce osiedlowej na której chodził (do tej pory mi się tak wydawało) czuły TV.
Mimo dobrego tunera TVN najlepiej odbiera, pozostałe programy różnie (ze studia lepiej z terenu gorzej).
Cyfra + bez zachwytu (Philips 6010). Gra dobrze ale widać różnice między stacjami.
DVD - muszę wymienić tą kupę co mam (Sony DVP-S725D) nawet RGB nie dało się wyprowadzić.
Blaszak - nie wiadomo, uszkodzony kabelek między kartą a złaczami komponent oraz brak kabla VGA.
Najbardziej podobało mi się stwierdzenie żony na jakimś serialu "o nie wiedziałam, że ona ma piegi"
Jutro ciąg dalszy (czytanie kart SD, CF, dysków po USB i 1080p lub 1080i zależy co ten TV da radę.

Cześć
Bądź tak miły i rzuć pare fotek. No i oczywiście czekam na dokłatne wrażenia oraz na pytanie czy było warto?. Porównanie cena - jakość. Jaki według ciebie jest desing - dokładność wykończenia.
kolmirek
 

kolmirek

New member
nowy66 napisał:
O ile dobrze wiem i się nie mylę, to zakup za granicą (ale w Unii) -jesli jest potwierdzony fakturą - nie wymaga dodatkowego obciązania Vatem w PL. Chyba, że kupiłeś bez VAt - to co innego. Wtedy dolicza się 22 VAT nasz (ale odejmuje 16 niemieckiego więc i tak wychodzi na plus względem naszych cen.)
pzdr

SPRAWDZIŁEM W PEWNYM ŹRÓDLE - KOLEGA CELNIK. nIE POTWIERDZIŁ WIADOMOŚCI O PÓKANIU DO DRZWI URZĘDNIKÓW CELNYCH LUB SKARBOWYCH. TAK MOŻE SIĘ STAĆ JEŻELI SPRRZĘT KUPIMY NA LIPNĄ FIRMĘ ( WEDŁUG CEN NETTO) BEZ UISZCZANIA NALEŻNOŚCI vat . WTEDY JEŻELI KTOŚ SIĘ NA TYM POŁAPIE TO MAMY KŁOPOTY. JEDNAK JEŻELI KUPIMY TV NA WŁASNY UŻYTEK TO NIE MA Z TYM ŻADNYCH PROBLEMÓW.
 

szymonunion

New member
Witam,

tuptus - dokladnie: daj fotki + pusc info (moze byc PM) ile dales - wytargowales z digitalo.pl. Moze callne do nich jutro - a jak nie - to scigne tych niemiaszkow co to w ni zab nie kumaja po angielsku jak sie grzecznie do nich maila napisze. Za Acera musze dac 8100PLN okolo AFAIR...


Pozdrawiam,
 

tuptus55

New member
ArturKania napisał:
A jak sobie radzi z sygnałem z kablówki ???

Słyszałem opinię,że telewizory z dużą rozdzielczością dają super obraz kiedy im się zapoda dobry sygnał np. z DVD wysokiej rozdzielczości .

Ale kiedy mają badziewny sygnał z kablówki to obraz jest gorszy niz z klasycznego CRT . Czy to prawda ???
Niestety ale to prawda. Myślałem, że to problem z telewizorem szwagierki (ma Sharpa 32P50) ale na Amoi jest to samo. Jak jest dobry sygnał z kablówki to obraz jest super. Jak sygnał słaby to przejaskrawia kolory albo pojawiają się jakieś śmiecie i wygląda to gorzej niż na CRT. DVD po komponencie gra już znacznie lepiej. Zadnych przebarwień, a kolory są naturalne i obraz jest ostry. W szybkich scenach walki (Matrix) nie było żadnych smug. Puściłem też piłkę nożną bo niektóre TV mają problem z zielonym kolorem ale tu nie było żadnych sensacji.
Fotki zapodam dzisiaj wieczorkiem. Co do designu. Jest cały czarny. Wygląda elegancko. Ekran przykryty jest taflą szkła wystającego poza obrys ekranu o 5 mm. Nie jest to dobry pomysł bo można łatwo krawędź ukruszyć ale wygląda to super. Przyciski sterowania ręcznego i gniazda na karty CF i SD są na górnej krawędzi i od przodu ich nie widać. Super sprawa. Od przodu jest tylko jednolita tafla ekranu, a pod nią na całej szerokości głośniki za metalową maskownicą z otworami.
Znalazłem mały minus. Nie ma trybu 14:10. Przez co na programach 4:3 wszystko jest lekko poszerzone.
Bardzo dobrze działa pamięć telegazety. Nie wiem ile ma pamięci bo dostęp do dowolnej strony telegazety jest natychmiastowy.
Fabryczne nastawy nasycenia, kontrastu i jasności były dla mnie za ostre. Na szczęście ma kilka nastaw predefiniowanych i ustawienia użytkownika. To samo z dźwiękiem.
Dziś jeszcze napiszę ciąg dalszy. Jak działa z komputerem (gierki) oraz materiał HD przez VGA oraz HDMI.
 

q

New member
tupptus55 napisz ile zapłaciłes. Cena z digitalo wynosząca 8590 zł wydaje mi sie przesadna ponieważ niedaleko mojego miejsa zamieszkania można go nabyć za równowartość 7650 zł. ( a dokładnie 47960 Kč - znaczy koron czeskich, i żeby była jasność mieszkam przy granicy polsko-czeskiej )
 

kolmirek

New member
tuptus55 witam Cię serdecznie.
Wiem, że zakupiłeś fajny sprzęt, który zajmuje Cię bez reszty. Zlituj się i odpowiedz na nasze pytanie. Obiecałeś w końcu to zrobić. Myślę, że nie tylko ja na to czekam. No i koniecznie foto.:(
 

tuptus55

New member
Przepraszam ale byłem zajęty i nie mogłem wcześniej.
Po podłaczeniu blaszaka poprzez VGA obraz początkowo się nie pojawił. Bo na karcie ustawione miałem na wyjście SVIDEO. Po przełaczeniu na VGA (w sterownikach ForceWare 81.98) obraz się pojawił ale 800x600. No to spróbowaqłem przestawić na 1920x1080 ale TV wyświetlił napis, że tej rozdzielczości nie obsługuje :confused: Poczytałem instrukcję no i dla wejścia VGA max co można ustawić to 1280x1024. Po ustawieniu obraz żyleta i to na całym ekranie trochę się zdziwiłem bo to proporcje 4:3, a ten TV to 16:9. Po odpaleniu programu do testowania paneli pojawiło się jajo zamiast koła :)
Programy TV w ProgDVB wyglądają dużo lepiej niż Philipsa DSX6010. Oczywiście TVN najlepiej. Ale Canal+ się poprawił (akurat leciały kroniki Ridicka). Ale generalnie wszystkie programy jakoś się tak wyostrzyły.
Na wejściu komponent jest obraz pulpitu windows (zrobiłem w Forceware dwa pulpity bo na klon musi być ta sama rozdzielczość na obydwu wyjściach z GF6600, a ja chiałem 1080 na wyjściu komponent, a nie 1280x1024). Po przeniesieniu ProgDVB na ten pulpit brak obrazu w oknie. Muszę poczytać czy to nie jest aby problem związany z Nvidia PureDecoder, że daje obraz tylko na VGA lub DVI (ukryte HDCP?)
Wgrałem na kartę SD kilka zdjęć ale Amoi czyta tylko jpg ale za to odtworzył mp3 !!
Poszedłem za ciosem i do portu USB podłaczyłem HDD. Niestety nie dał rady go zobaczyć. Może za duży dysk podłaczyłem (300GB)?
Ale po podłaczeniu pendrive'a z filmem avi wyświetlił go !!!
mp3 i jpg też no to mnie zaskoczył.
Jeśli chodzi o zdjęcia to muszę porobić w dzień bo mam kiepską cyfrówkę.
Jak znajdę kabel DVI-HDMI to zrobię opisu ciąg dalszy. Bo nadal najważniejszego nie sprawdziłem. Czy wyświetla 1080p czy tylko 1080i. No i jak wygląda na nim obraz w tej rozdzielczości.
 

Attachments

  • kontrolny.JPG
    kontrolny.JPG
    38,8 KB · Wyś: 355

tuptus55

New member
qtass napisał:
tupptus55 napisz ile zapłaciłes. Cena z digitalo wynosząca 8590 zł wydaje mi sie przesadna ponieważ niedaleko mojego miejsa zamieszkania można go nabyć za równowartość 7650 zł. ( a dokładnie 47960 Kč - znaczy koron czeskich, i żeby była jasność mieszkam przy granicy polsko-czeskiej )
7990PLN ale nie żałuję. Faktura VAT, polska gwarancja 24 miesiące z możliwością zwrotu do pół roku bez utraty wartości.
 

Spiv

New member
gdzie kupiłeś

Witam,

Tuptus a gdzie kupiłes to cacko? bo cena wydaje sie bardzo przyzwoita. Pozdrawiam
 

davemaster

New member
Jak się człowiek napali, to zawsze wyjdzie jakiś minus - na stronie digitalo napiasli, że towar dostępny od 9 marca...:(
 

Skwarek

New member
Amoi

Witam wszystkich.
Jest to mój inauguracyjny wpis - wczoraj sie zarejestrowałem, przeczytałem troszke i cos ciekawego mnie tkneło w tym własnie wątku.

Testujący wśród was - zaobserwowali ze najlepiej jakosciowo daje sie oglądać na Amoi'u telewizje TVN.

Co ciekawe (jak wróbelki ćwierkają) w TVNnie też najbardziej spodobał się właśnie Amoi.
Od jakiegoś czasu ludzie z tvnu szykując sie do wejscia na antene z HDTV nie tylko szykują sprzet i programy do nadawania , ale też zaczeli analizować rynek "oglądacza" - pełno jest tu (na rynku) sprzętu wszelakiego, marek, producentów, no i zakres cen też szeroki.
Sami też sie muszą w końcu na czymś oglądać :)
Przetestowano mase odbiorników SAT, ale jeszcze wiecej tv crt, LCD i plazmy - faktem jest że zakupiono Amoi.
Jakość na True HD powala - a jeśli podać dobry jakoścowo sygnał z anteny to też da się oglądać - niestety każdy zaszumiony sygnał na kżadym sprzęcie będzie mocno zdegradowany.

tak że przypuszczam że nieoficjalnie będą zalecać te maszynki do odbioru tvnu
 
Do góry