Amoi LC37AF1E

kolmirek

New member
Witam wszystkich serdecznie
Od długiego okresu czasu obserwowałem to forum. Wyrazy uznania dla wszystkich, którzy się po nim poruszają. Duża kultura i życzliwość.
Czytałem posty o Amoi LC37AF1E - są bardzo interesujące. Zatem podnoszę temat. Czy naprawdę warto zainwestować 1900Euro w ten sprzęt. opinię jednego z kolegów na ten temat traktuję z powagą ale może jeszcze ktoś miał do czynienia z tym skośnookim modelem i powie czy warto w niego zainwestować. Jeżeli będziecie tak mili to bardzo proszę o opinie na ten temat. Fajnie by było jeżeli wyrazili by je użytkownicy lub osoby, które go testowały. Według mnie poważnym przeciwnikiem Amoi LC37AF1E jest Fujitsu Siemens V40" LCD, który pomimo wiekszych rozmiarów można nabyć w tej samej cenie.
Z niecierpliwością czekam na opinie
pozdrawiam
 

irzi

Member
pytanie o LG 26 LX1 i LX2

Ale FS V40 nie ma matrycy True HD tak jak Amoi ! Mimo, że Amoi trochę mniejsze ale bym jego brał !
 

krytyk

New member
Thomson DPL2930 + TV LG 32LX1R (lub2R)

mam jeden i drugi !
do HD oczywiście Amoi, gra rewelacyjnie na 1080i, ale z kablówką i dvd znacznie lepiej radzi sobie FSC V40, obydwa mają wbudowane dwa tunery tv, takze zależy jakie masz potrzeby odnośnie LCDka,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dobrze się zastanów i sprawdź sam.
Pokazy - sprzętów i porównania , wykazują że Full HD na Pal - gra gorzej niż na 1366 . Czasami nie idzie go oglądać czego nie ma na niższej rozdzielczosci.
Jeśli sprawdzi się daj znać.
pozdrawiam
 

krytyk

New member
zgadza sie , potwierdzam
na hd amoi rewelacja, ale FSC przy 1366x768 zdecydowanie
lepszy na kabku DVBC i na tunerze, dvd równiez
zamów pokaz do chaty np FSC, bardzo dobry towar
a Amoi design rewelka, super z płytą szklaną na matrycy m.in.
 

kolmirek

New member
Dziekuję Wszystkim za zajęte stanowiska.
W tej sprawie zadałem Wam jeszcze kilka pytań, jednak nie wiem dlaczego po jakimś czasie moja odpowiedź zgineła z tego postu.
Nie ważne
Prośba do Krytyka oraz kiki.
Proszę o podpowiedź jak mogę zamówić pokaz.
Nie ukrywam, że na podstawie Waszych odpowiedzi bardziej podoba mi się FSC 40, po piewsze większy panel lcd, po drugie egzotyka Amoi i brak serwisu w Polsce pozostawiają go w tyle. Natomiast oceniając jego dane techniczne oraz design to w całej rozciągłości zgadzam się ze stanowiskiem krytyka. Rewelacja.
Pozdrawiam
czekam z niecierpliwoscią na informacje co do pokazu
 

krytyk

New member
kolmirek !!
niestety prośbę kieruj nie do mnie, nie zajmuję się pokazami, byłem ich klientem, i lubię się pobawić nowym towarem, to wszystko, więc tu ci nie pomogę,
 

kolmirek

New member
krytyk napisał:
kolmirek !!
niestety prośbę kieruj nie do mnie, nie zajmuję się pokazami, byłem ich klientem, i lubię się pobawić nowym towarem, to wszystko, więc tu ci nie pomogę,

Krytyk
Rozumiem. W takim razie daj mi namiar na tych ludzi jeżeli oczywiście możesz. Jezeli nie to będę musiał rudzyć zwłoki i wybrać się do DDR. W końcu to tylko 180 km.

pozdrawiam
 

krytyk

New member
w NRD Amoi sprzedaje tylko jedna firma (podobno mają wyłaczość), a u nas też jedna, także poszukiwania masz zawężone do minimum,
powodzenia
 

kolmirek

New member
krytyk napisał:
w NRD Amoi sprzedaje tylko jedna firma (podobno mają wyłaczość), a u nas też jedna, także poszukiwania masz zawężone do minimum,
powodzenia

Krytyk

Nie musze szukać. Ponieważ ja wiem gdzie można ten sprzęt kupić. Jak jesteś pewny produktu to po prostu go kupujesz w sklepie internetowym i wizą ci go do domu. Ja jednak najpierw chciałbym go zobaczyć przed kupnem. Dlatego o tym rozmawiamy. Rozumiem, że pokazy są owiane tajemnicą. W takim razie dla wszystkich zainteresowanych mieszkających blisko Czech - chcecie jechać proszę, oto adres http://www.ohmegaelectronics.cz/scripts/product.php?user=633692&product=3&PH, - cena do przyjęcia Cena z DPH:: 59020.43 Kč . Prawdę mówiąc mam tam dalej no i oczywiście jest tam drożej. A może do Drezna (DDR +NRD) - bliżej niż do Czech no i o ładnych pare setek taniej - zainteresowanych odsyłam do strony internetowej http://www.cyberport.de/item/1252/1019/0/61478/Amoi_LC37AF1E_LCD-TV_37_Zoll_-HD_ready-.html?APID=50. Nie jestem handlowcem dlatego wszystkim zainteresowanym życzę udanych zakupów. A tak nawiasem mówiąć KRYTYKU za ile kupiłeś FSC V 40 - jeżeli przeplaciłeś to jest mi przykro, że wcześniej się nie spotkaliśmy ponieważ na wskazanej stonie DDR wyjął byś go za EUR 1.759,00.
Pozdrawiam najpierw sypatycznego KRYTYKA
na nastepnie wszystkich zainteresowanych
kolmirek
 

krytyk

New member
wyłączność na amoi ma firma z drugiego linku, a ja V40-1 bądź spokojny nie przepłaciłem, kupiłem bezpośrednio u resellera FSC, tak samo amoi, kupiłem w przedstawicielstwie dystrybutora amoi u nas,
plus taki, że to nie ja się martwię o sersi tylko ten kto mi to sprzedał, nie ja go w razie czego zawożę do nrd tylko on :)
z zakupami w NRD jest spoko, ale trza uważać na fiskusa naszego, bo jak sprzedawca niemiecki przy rozliczeniu tamtejszego vatu, zgłosi tą sprzedaż, to za kilka miesiecy najdalej zastuka do ciebie fiskus po 22% vatu,
choc mamy unię to nasza skarbówka jest wyspą i robi co chce,
 

kolmirek

New member
krytyk napisał:
wyłączność na amoi ma firma z drugiego linku, a ja V40-1 bądź spokojny nie przepłaciłem, kupiłem bezpośrednio u resellera FSC, tak samo amoi, kupiłem w przedstawicielstwie dystrybutora amoi u nas,
plus taki, że to nie ja się martwię o sersi tylko ten kto mi to sprzedał, nie ja go w razie czego zawożę do nrd tylko on :)
z zakupami w NRD jest spoko, ale trza uważać na fiskusa naszego, bo jak sprzedawca niemiecki przy rozliczeniu tamtejszego vatu, zgłosi tą sprzedaż, to za kilka miesiecy najdalej zastuka do ciebie fiskus po 22% vatu,
choc mamy unię to nasza skarbówka jest wyspą i robi co chce,

Witam
Dzięki za cenne uwagi. Na skarbowy nie zwracałem uwagi, w końcu unia to jeden wielki kraj. Twoja cenna uwaga pozwoli mi uniknąć problemów z pukaniem do drzwi US. Jeżeli chodzi o przedstawiciela AMOI w Polsce to jakby nie patrzył moi znajomi w interesach regularnie kursują po rejonie Niemiec dlatego ewentualne reklamacje nie będą stanowiły dla mnie problemów. Jednak dokonując zakupów nie zkładam, że sprzęt ulegnie awarii. Po twoich opiniach uważam go za TV wysokiej jakości. Cieszę się, że potwafisz szukać i nie przepłacasz. To jest ważne.
Krytyk nie mogę zrozumieć dlaczego AMOI 37 w full HD ma kiepski obraz przy sygnale z anteny zbiorczej, kablowej czy też z DVB. Tak bynajmiej pisałeś w innym wątku. Czy mógłbyś mi to wytłumaczyć? Czy ten typ tak ma? Czy wszystkie full HD tak się będą zachowywać przy sygałach z w/w anten? Powiem szczerze, że po w/w opiniach o odbiorze z w/w anten trochę zwątpiłem, czy podjęcie decyzji o zakupie TV full HD będzie celowe ponieważ najczęściej kożystam z kablówki i to w analogu, no i DVB Pionier 1530

Pozdrawiam Mirek
 

dgawlow

New member
krytyk napisał:
z zakupami w NRD jest spoko, ale trza uważać na fiskusa naszego, bo jak sprzedawca niemiecki przy rozliczeniu tamtejszego vatu, zgłosi tą sprzedaż, to za kilka miesiecy najdalej zastuka do ciebie fiskus po 22% vatu,
choc mamy unię to nasza skarbówka jest wyspą i robi co chce,

Witam szanownych forumowiczow.
Zaczalem sie rozgladac za telewizorem LCD i znalazlem to forum. Wyglada na to ze bede tutaj stalym bywalcem, wiec sie przedstawiam:

Mam na imie Dominik
Mieszkam w krainie deszczowcow (NL) wiec moge posluzyc tlumaczeniem czegos z lub na jezyk niderlandzki.
I chyba tyle tytulem wstepu.

Teraz pytanko:
Czy pomimo wejscia do unii nadal przysluguje nam odliczenie niemieckiegio vatu, jesli cos kupujemy w niemczech???

pozdrawiam

Domel
 

kolmirek

New member
dgawlow napisał:
Witam szanownych forumowiczow.
Zaczalem sie rozgladac za telewizorem LCD i znalazlem to forum. Wyglada na to ze bede tutaj stalym bywalcem, wiec sie przedstawiam:

Mam na imie Dominik
Mieszkam w krainie deszczowcow (NL) wiec moge posluzyc tlumaczeniem czegos z lub na jezyk niderlandzki.
I chyba tyle tytulem wstepu.

Teraz pytanko:
Czy pomimo wejscia do unii nadal przysluguje nam odliczenie niemieckiegio vatu, jesli cos kupujemy w niemczech???

pozdrawiam

Domel
Cześć Dominik
Niestety nie. Mineły czasy odliczania Watu po przewiezieniu sprzętu do Polski. Jednak słyszałem o mistrzach, którzy załatwiają pieczątki, że sprzet przekroczył wschodnią granicę np. ukrainy. Mam tu na mysli granice z poza krajów Unii, wtedy oczywiście można odzyskać Wat. Tak oczywiście postępuja handlarze jednak myslę że na tym forum nikt z nich się nie ujawni. Ja bynajmiej do nich nie należę.
Poza tym dzięki za ofertę tłumaczenia może z niej skorzystam. Trzeba w takim razie pobiegać po stronach Nederland. No i oczywiście zasady odliczania watu są takie same w całej unii europejskiej. Po przewiezieniu sprzętu z D do NL z całą pewnością też go nie odliczysz.
W takim razie pytanko. Jak wyglądają ceny TV LCD w NL. Czyzby opłacało Ci się jechać do D?
Pozdrawiam
Mirek Polska północna
 

nowy66

New member
krytyk napisał:
..z zakupami w NRD jest spoko, ale trza uważać na fiskusa naszego, bo jak sprzedawca niemiecki przy rozliczeniu tamtejszego vatu, zgłosi tą sprzedaż, to za kilka miesiecy najdalej zastuka do ciebie fiskus po 22% vatu,
choc mamy unię to nasza skarbówka jest wyspą i robi co chce,

O ile dobrze wiem i się nie mylę, to zakup za granicą (ale w Unii) -jesli jest potwierdzony fakturą - nie wymaga dodatkowego obciązania Vatem w PL. Chyba, że kupiłeś bez VAt - to co innego. Wtedy dolicza się 22 VAT nasz (ale odejmuje 16 niemieckiego więc i tak wychodzi na plus względem naszych cen.)
pzdr
 

dgawlow

New member
kolmirek napisał:
W takim razie pytanko. Jak wyglądają ceny TV LCD w NL. Czyzby opłacało Ci się jechać do D?
Pozdrawiam
Mirek Polska północna

Jak kupowalem mojej siostrze wierze philipsa, to w niemczech bylo ciut taniej. Poza tym do niemiec do mediamarketu mialem tyle samo km co do utrechtu, a w niemczech kwota od ktorej mozna bylo si eubiegac o zwrot vatu zaczynala sie chyba od 35 euro a w NL od 135 euro. W tej chwili mam mediamarkt na miejscu (Eindhoven) wiec nie musze nigdzie jezdzic, ale osobiscie robie zakupy przez net. Na stronie www.kelkoo.nl mozna kupic praktycznie wszystko, bo to jest spis wszystkich sklepow internetowych w NL, wiec latwo i szybko znajdzie sie najnizsza cene dla NL. Dla przykladu PDA HX4700 byl 150 euro tanszy na tej stronie. Nie wiem jak jest z cenami artykulow w necie w niemczech, bo nie mam namiarow na ichnie strony.


Mam kolejne pytanko:
Jak to jest z zalecana przekatna telewizora do pokoju?? Chodzi mi o to, ze kiedys byl chyba taki przelicznik, ze powinno sie siedziec jakies 8 do 10 przekatnych ekranu od telewizora, ale nie moge tego nigdzie znalezc. Nie chce zeby mi "oczy wychodzily za uszy", jak to tytus mawial :).

pozdrawiam

Dominik
 

hawranek

New member
Witaj dgawlow!
Jeżeli chodzi o odległość od TV to już to było na forum. Z tego co pamiętam to jest prosty przelicznik na każdy cal przypada 10cm. Czyli przekątna 32"=3,2metra itd.
Pozdrawiam
 

tuptus55

New member
Założyłem nowy wątek bo chyba warto.
Dziś dotarł do mnie Amoi LC37AF1E
Obudowa w czarnym kolorze, 3 złącza SCART (RGB/SVIDEO/VIDEO, RGB/VIDEO, SVIDEO/VIDEO), HDMI, component, VGA.
Instrukcja w językach europejskich ale nie w polskim.
Bardzo fajna funkcja POP (12 programów w koło 13, z którego leci dźwięk. Teraz mogą mnie pocałować w d..pę z reklamami
Bardzo czuły tuner TV (a właściwie dwa tunery. Bo jako jeden z nie wielu posiada dwa tunery). Złapał 3 czeskie telewizje w kablówce osiedlowej na której chodził (do tej pory mi się tak wydawało) czuły TV.
Mimo dobrego tunera TVN najlepiej odbiera, pozostałe programy różnie (ze studia lepiej z terenu gorzej).
Cyfra + bez zachwytu (Philips 6010). Gra dobrze ale widać różnice między stacjami.
DVD - muszę wymienić tą kupę co mam (Sony DVP-S725D) nawet RGB nie dało się wyprowadzić.
Blaszak - nie wiadomo, uszkodzony kabelek między kartą a złaczami komponent oraz brak kabla VGA.
Najbardziej podobało mi się stwierdzenie żony na jakimś serialu "o nie wiedziałam, że ona ma piegi"
Jutro ciąg dalszy (czytanie kart SD, CF, dysków po USB i 1080p lub 1080i zależy co ten TV da radę.
 

JAREK

New member
tuptus55 napisał:
Założyłem nowy wątek bo chyba warto.
Z pewnością warto. Czy masz kolego możliwość podłączenia do niego i sprawdzenia jak działa PC i jakiejkolwiek konsoli /np.PS2/ Bardzo jestem ciekawy jakie ten telewizor ma możliwości?
Pozdrawiam
 

ArturKania

New member
A jak sobie radzi z sygnałem z kablówki ???

Słyszałem opinię,że telewizory z dużą rozdzielczością dają super obraz kiedy im się zapoda dobry sygnał np. z DVD wysokiej rozdzielczości .

Ale kiedy mają badziewny sygnał z kablówki to obraz jest gorszy niz z klasycznego CRT . Czy to prawda ???
 
Do góry