Amlituner AV jako Pre-Out

D

Deleted member 121090

Guest
Juz nie przesadzaj.
No mam przecież amplituner z najwyższej półki. Odpowiednik dzisiejszych konstrukcji za ponad 10tzł.
I wiem jak to gra. Bardzo dobrze dopóki nie posłucha się czegoś naprawdę solidnego.
Chciałbym w kinie mieć jakość dźwięku jaką mam w stereo, tylko spotęgowaną do ośmiu kanałów.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Marzenia do spełnienia trzeba zawsze mieć, bo inaczej będzie smutno ;) Pytanie czy ten Anthem jest wart tego co kosztuje.. ale to może kiedyś pogadamy, będziemy mieli wysokie emerytury z ZUS'u, odpuścimy sobie jeden czy dwa wyjazdy na Bali i będziemy kupować klocki ;)

Tak się zastanawiam, nad tym alternatywnym systemem. W sumie, za kwotę solidnego ampli z przedziału 5-10k zł, można próbować złożyć system z przedwzmacniacza/procesora AVP oraz końcówek mocy. Czy brzmiałby taki system lepiej od adekwatnie cenowo ampli? Rozłączenie na poszczególne klocki przedwzmacniacza i końcówki mocy sugerowałoby że tak.. ale tyle teoria.
W praktyce już to widzę, jak można w pierwszym lepszym salonie odsłuchać takich połączeń lub wypożyczyć do domu... w zasadzie to robi się z tego loteria, bo trzeba by polegać tylko i wyłącznie na opiniach ludzi na forach i kupować w ciemno. A w Polsce późniejsza ewentualna odsprzedaż takich podzespołów to chyba graniczy z niemożliwym. W odróżnieniu od amplitunera, ten jeszcze się sprzeda używany.
 

seguar

New member
Też mam pytanie odnośnie Pre-out. Będę chciał podłączyć amplli ze wzmacniaczem poprzez Pre-out. Czy jeśli będe miał głośniki 3.0 (fronty i centalny) i jak podłącze fronty do wzmaka, to czy dźwięk przy słuchaniu muzyki będzie leciał tylko z frontów czy będzie działał również głośnik centralny? Dokładniej chodzi mi o to, czy głośnik centralny będzie działał tylko przy słuchaniu KD czy również ze stereo.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zależy. Jeśli podłączysz CD pod wzmacniacz to będziesz słuchał muzyki tylko na wzmacniaczu+ CD + kolumny frontowe. Amplituner kd możesz mieć wyłączony. Jeśli chciałbyś słuchać muzyki też przez centralny (co jest bezsensowne) to musiałbyś podłączyć CD pod amplituner kd. I wtedy amplituner robi za przedwzmacniacz, a wzmacniacz zintegrowany za końcówkę mocy. W amplitunerze musiałbyś ustawić tryb dźwięku przestrzennego. Moim zdaniem najlepiej w stereo omijać amplituner kd bo jego przedwzmacniacz może być ograniczeniem.
 

seguar

New member
Już wyjaśniam. Będę miał tylko KD i wzmacniacz. Także centralny - pod amplituner, a fronty - pod wzmacniacz.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Stereo to stereo, idea jest prosta. Wzmacniacz zasila fronty, do wzmacniacza po analogu laczysz np. CD, otrzymujesz stereo najlepszego sortu.
Taka jest glowna idea laczenia wzmacniacza z ampli, central oczywiscie tez zagra i odciazy ampli, ale raz, jak cd/bd wepniesz do ampli, a dwa, tylko i wylacznie w przypadku jak zalaczysz jeden z trybow dzwieku przestrzennego, ale to juz nie bedzie typowe "stereo" na ktorym wszystkim zalezy, a Ty o to pytasz.
Jak nie chcesz laczyc CD do wzmacniacza, a generalnie chcesz miec przyrost jakosci (takze w kinie), to kup koncowke mocy, zagra lepiej.
 

seguar

New member
A jaką końcówkę mocy proponujesz jako zamiennik do Marantza PM6005, najlepiej też tego producenta? Czy będzie to działać identycznie jak wzmacniacz, chodzi mi o podłączenie do ampli, czy robi się to na tej samej zasadzie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym wypadku MM7025, tyle ze jest drozsza. Koncowke wpinasz do ampli na podobnej zasadzie i zapominasz, kopa dostaniesz konkretnego, w kinie o wiele wiekszego jak na wzmaku.
 

seguar

New member
Tylko niestety końcówka nie ma żadnych opcji regulacji, jak napisałeś "zapominam o wszystkim", a w tym, wzmaku jest funkcja "loudness", która na moim małym metrażu (15m2) by była świetną alternatywą do braku suba. No i ten kolor - widzę, że jest tylko czarny, a chciałem zestaw w srebrnym:/
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, "loudness" o ktorym kiedys sporo pisalem w modelach serii PM5/6xxx to ciekawa propozycja, chociaz, jakby nie bylo to profanacja dzwieku.
Mimo wszystko przydaje sie, szczegolnie jak dzwiek delikatnie mruczy w nocy.
Co do koloru, to tez nad tym ubolewam, no, ale Marantz ma taka polityke co do klockow dzielonych i nic na to nie poradzimy. Natomiast co do pokretel, czy loudnesa w kontekscie koncowki, to zapomnij o tych ficzerach, koncowka Ci wpompuje tyle mocy ze zapomnisz o tym, ale mniejsza z tym.

Zdajesz sobie sprawe ze PM6005, nie ma "power amp-direct in".
Zainteresuj sie lepiej PM7004, ale tu nie bedziesz mial "loudnessa".
 

seguar

New member
"Zdajesz sobie sprawe ze PM6005, nie ma "power amp-direct in"."

Niestety nie wiem o co chodzi. Możesz to konkretnie opisać, bo jestem laikiem w temacie i stąd moje dziwne pytania ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeczytaj caly watek. Sciagnij instrukcje od PM6005, lub PM6004, nastepnie od PM7004. Porownaj tylne scianki i opis poszczegolnych gniazd, tam sa wyjasnienia dot. polaczen po preoucie. Zajmie Ci to 10min. Do idealnego rozwiazania, potrzebujesz odpowiednich gniazd w wzmacniaczu, PM5003/5004/6004/6005... ich nie ma, oczywiscie mozesz pokombinowac, ale...
 

outcold

Member
Witam, posiadam ampli Marantza SR7005 i ostatnio nabyty PM7003. Mój problem polega na braku dźwięku z samego wzmaka gdy wyjścia "Power Amp Direct" są podpięte do ampli (pre out). Wcześniej miałem PM7001 i tam było to według mnie super rozwiązane, poza uciążliwym "pstryczkiem" na tyle wzmacniacza, w zależności czy chciałem tryb film czy stereo nurkowałem pod szafkę aby zmienić. Aby sobie ułatwić specjalnie zmieniłem wzmaka na wyższy, gdyż ma "Power Amp Direct" na froncie wzmaka. Jednak gdy wszystko spiąłem:
- fronty do wzmacniacza stereo PM7003
- kablem 2xRCA: wzmak stereo gniazda Power Amp Direct do gniazda Pre Out w amplitunerze SR7005.
Źródłem jest komputer i w nim upatruję przyczynę a właściwie w karcie muzycznej (zintegrowana Gigabyte GAB75N) ale wole się upewnić, filmy ze ścieżką 5.1 śmigają bez problemu przy w/w połączeniu bez względu czy na froncie wzmaka świeci się "Power Direct"czy nie, choć wszędzie pisze że powinien być załączony. Jednak gdy chce posłuchać samego wzmaka muszę wypiąć kable z gniazd wzmaka "Power Amp Direct" i spiąć je zworami z pre out (wzmaka) i wtedy dopiero mam stereo, z opisu instrukcji wynika, że wystarczyło by tylko wyłączyć "Power Amp Direct" i stereo powinno być. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać? Zastanawiam sie nad kupnem splittera RCA (koszt ok 10 funtów) jak na załączonej fotce, tylko czy czegoś nie popalę gdy jednocześnie będą zwarte zwory wzmaka "PAD z Pre Out" a dodatkowe wyjście z "PAD" podpięte do Pre w ampli???
Zauważyłem, jeszcze że gdy idzie ścieżka DTS-HDM, na ampli przy obecnym połączeniu świecą się tylko ikonki frontów pomimo, iż są wpięte do wzmaka, dawniej miałem ikonki całego kompletu 5.1, czy tak ma być???
Wiem, że trochę się rozpisałem ale chce mieć to już uporządkowane, dlatego chciałem przedstawić całą sytuację. Czy czeka mnie kolejna zmiana na inny model 7004, 8003???
 

Attachments

  • Splitter RCA.JPG
    Splitter RCA.JPG
    333 KB · Wyś: 137

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mam Marantza więc na 100% Ci nie pomogę, ale miałem już 2 wzmacniacz z main in (bypass) i wszystko było ok. Jak wyłączysz Power Amp Direct i wybierzesz źrodło (np. CD) po powinien grać sam wzmacniacz. Jak jest załączony Power Amp Direct to wzmacniacz robi za końcówkę, a za przedwzmacniacz amplituner KD. Ja masz wyłączony Power Amp Direct i puszczasz film ze źródła podpiętego do amplitunera kd to fronty nie powinny grać.

Nasi spece od Marantza się pewnie wypowiedzą.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Pre AV do Power Amp wzmacniacz pracuje jako koniec mocy volume tylko z przedwzmacniacza (połączenie dla kina domowego) zrobić kalibracje

Pre AV do Audio IN wzmacniacz pracuje jako zdublowany przedwzmacniacz oba pokrętła volume aktywne (połączenie bez sensu )

Pre wzmacniacza jest wyjściem a nie wejściem do dodatkowej końcówki mocy

Jeśli chcesz stereo podłącz cd lub strumieniowca do wejść Audio IN ewentualnie amplituner podłączony tak jak w punkcie pierwszym
 

Henry

Active member
Bez reklam
filmy ze ścieżką 5.1 śmigają bez problemu przy w/w połączeniu bez względu czy na froncie wzmaka świeci się "Power Direct"czy nie, choć wszędzie pisze że powinien być załączony.
Dziwna sprawa, w chwili gdy przycisk "power amp direct..." na wzmacniaczu jest nie wciśnięty, to powinien pracować tylko sam wzmacniacz....

Jednak gdy chce posłuchać samego wzmaka muszę wypiąć kable z gniazd wzmaka "Power Amp Direct" i spiąć je zworami z pre out (wzmaka) i wtedy dopiero mam stereo, z opisu instrukcji wynika, że wystarczyło by tylko wyłączyć "Power Amp Direct" i stereo powinno być.
Jakie masz wpięte źródło do wzmacniacza?
 
Do góry