[Nasze Zestawy AV] Ambitny plan :)

ThePepe

New member
Bez reklam
Faktycznie klimat wojenny. I ten rower robi klimat :)

Fakt, forum może o innej tematyce, ale rób fotorelację, może komuś się przyda. W końcu planujesz pokój kinowy, więc... :)
Ja w każdym razie oglądam takie dokumentacje z ciekawością. Można się czegoś dowiedzieć, coś podpatrzeć, zainspirować się.

Powodzenia w budowie!! :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wien, że to forum audiofilskie :p i budowlanka Was nie interesuje :) ale..
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-wszy...materialy-budowlane-itp-pytania-i-porady.html
Interesuje jak najbardziej. Ja już mam trochę "remontów" za sobą. Celowo w cudzysłowie bo to raczej były place budowy :D Jeszcze jeden i zakładam firmę budowlano-remontową :D
Choć szukam monet to z militarki czasem coś wpadnie ;) przy następnych relacjach z placu budowy postaram się te okopy upiększyć militarką ;)
Ja podczas takich robót znalazłem dwie półmetrowe łuski armatnie z napisem CCCP oraz stertę pożółkłych niemieckojęzycznych gazet z czasów wojny pisanych typową gotycką czcionką ;)
 
Ostatnia edycja:

Brutus

New member
Ja szukam detektorem, wykrywaczem ;) Zastanawiam się czy okleić całe ściany wełną skałkową, pomijając efekt ocieplenia pomieszczenia, to czy mi ona poprawi adaptacje akustyczną, czy raczej pogorsz ?:niewiem:
 

Caparzo

New member
Bez reklam
glina zostanie wymieniona na kieramzyt.

A czemu nie tuczeń, zagęścisz a potem wylewka, atyropian i chudziak 5-7 cm. Więcej roboty ale czy keramzyt nie siądzie od betonu?? A pozatym też musisz dać styropian na 1 warstwę a potem wylewka docelowa.
Uczywiście teraz wykopałes dziure podbściane ale jakieś pręty tam dasz ?!

EDIT:

Poczytałem troche o tym keramzycie, ma to i zalety i wady. Osobiście postawił by na starą sprawdzoną technologie ;)
 
Ostatnia edycja:

Brutus

New member
Tłuczeń to ciężar i nic nie wnosi oprócz wypełnienia, styropian... pękają posadzki przez niego a kieramzytu mam z 6 metrów sześciennych :) nie rozumię do końca ostatniego zdania... jeśli chodzi Ci o zazbrojenie fundamentu to nie trzeba bo będzie wylany na ścianie piwnicznej wszystkie fundamenty mam kamienne jak w zamku ;) jeśli pytałeś się o zazbrojenie podłogi z fundamentem to tak się nie robi ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Od styropianu nie pękną posadzki jak masz dobrze ułożony. Poza tym powinieneś to zrobić - izolacja cieplna, inaczej wilgoć i grzyb, przy okazji jakaś podłogóweczka ;)
 

Brutus

New member
Chcę dać pianomat, a on chyba wyklucza podłogówkę? nie ma nic lepszego na podłogi itd od kieramzytu :) styropian dają jako izolator dla podłogówek,albo inaczej , kieramzyt można tak samo zaobserwować w stosowaniu w domkach jednorodzinnych jak wełnę na elewacji ;) mam też już grzejniki dla tego pomieszczenia, wilgoci nie ma, ponieważ dom stoi na górce, na wysokich kamiennych fundamentach i jest cały podpiwniczony.

Zastanawiam się też czy wyliczać tu koszta na poszczególnych etapach... zdecydujcie sami ;)

A jakbym miał podawać koszta, to trzeba je rozdzielić na trzy grupy.

- koszta całości bez liczenia mojej i czasem chłopaków pracy
- koszta z moją i chłopaków pracą
- koszta od momentu kiedy pomieszczenie będzie wyglądać tak jak większość pomieszczeń kiedy zaczynacie z adaptacją , czyli mieszkalne pomieszczenie, bo moje chwilowo wygląda jak po spaleniu :D

Chcę jeszcze wyjaśnić czemu używam takich materiałów a nie innych, ponieważ je posiadam, nie muszę ich kupować, postawienie tej nowej ściany, to koszt z robocizną 3 tyś także wesoło nie jest, a gdzie dalej :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W porządku, jest to zrozumiałe. Sam miałem dwa wory keramzytu ;)
Jasna sprawa z tymi materiałami i kosztami. Przy takiej chałupie też szukałbym tanich rozwiązań, tylko wypośrodkuj miedzy ceną a jakością rozwiązań na lata, być nie musiał za kilka lat skuwać podłogi i robić od nowa z jakiegoś powodu ;)
Pianomatu nie stosowałem na żadnej podłodze, wygląda mi to na zastosowanie do podłóg pływających, typu panele, itp. w którym miejscu, na którym etapie chcesz to zastosować?
 

Attachments

  • DSCN2079 (Medium).jpg
    DSCN2079 (Medium).jpg
    56 KB · Wyś: 40
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Chcesz wylać ławe a na niej postawić sciane tak? Ta ława będzie na ścianie piwnicznej? A jakie wymiary tdgo co chcesz wylać?
 
Ostatnia edycja:

Brutus

New member
Pianomat pod wykładzinę chcę zapodać, żeby było miękko do kulania ;)

Caparzo tak jak mówisz, wymiary szer 35 cm dł 650 cm gł 50 cm
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pianomat pod wykładzinę chcę zapodać, żeby było miękko do kulania ;)
Daj 10-tkę, pianomat z czasem siada, a poza tym jest całkiem przyjemnie. Zastosowałem dzieciakom w pokojach pod wykładzinami, raz, że ociepla, a dwa jest komfortowo siedzieć, leżeć na podłodze :D
 

Brutus

New member
Zbrojenie będzie nawet będę wiercić otwory w bocznych fundamentach ;)

Myśląc o pianomacie nawet przez chwilę nie pomyślałem o akustyce :grin: wykładzina z długim włosem :grin:

AAAA bym zapomniał, zainteresowałem się mocno sufitem naciąganym, jak myślicie czy taki sufit nie będzie grał razem ze sprzętem ? bajer fajny, już mam pomysł na kosmos :)
 

Attachments

  • 1920-x-1000.jpg
    1920-x-1000.jpg
    16 KB · Wyś: 39
Ostatnia edycja:

Murinio_86

Member
Jęśli chcesz mieć super oryginalny i rzadko spotykany sufit to zainteresuj się gumowymi, napinanymi sufitami. To dopiero robi wrażenie i wygląd prawdziwego nieba. Na dodatek przy podmuch wiatru np. przy otwartym oknie potrafi falować.
zobacz np. Starry sky ceiling | SarosDesign.DE czy SAROS POLSKA - GWIEŹDZISTE NIEBO
Efekt zwala z nóg, widziałem na własne oczy wiele takich sufitów.
Tutaj pisałem właśnie o sufitach napinanych. Wygląda to świetnie możesz zrobić dowolną grafikę na suficie. Grać nie powinien jedynie falować od wiatru lub jakiegoś podmuchu powietrza np. Jak energicznie otworzysz drzwi może się poruszać.
 

Brutus

New member
Tutaj pisałem właśnie o sufitach napinanych. Wygląda to świetnie możesz zrobić dowolną grafikę na suficie. Grać nie powinien jedynie falować od wiatru lub jakiegoś podmuchu powietrza np. Jak energicznie otworzysz drzwi może się poruszać.

Przeglądając neta natrafiłem na to i wtedy mi się przypomniało że Ty o tym tu pisałeś, z tego co doczytałem to od 130 zł za metr 2 się zaczyna ale jak to wygląda to zobaczę bo zlokalizowalem koleśia w Toruniu od takich sufitów ....
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Czyli te ręce są na tej plandece ?? Konkretny link do tego?? Nie gwiazdy tylko konkretnie do tego typu?
 
Do góry