alternatywa dla Monitor Audio MR4

stypi

New member
rozważyć warto ale ja się skłaniam z różnych względów do MR4 i 673. Czy w zestawie MR4 +MR1 te satelity dadzą radę z tak mocnym ampli? Obecnie mam saty 130 W RMS (tak widnieje na etykiecie kolumny:))a ampli ma chyba jakieś 75 W na kanał. W nowym zestawie wydaje mi się że ampli za mocny / saty za słabe? Nie za bardzo chcę dopłacać do MR2 i już są znacznie większe od MR1. Co sądzicie?
 

gonzo2000

New member
Nie sugeruj się mocą satelit te głośniki są efektowymi i bardzo mało mocy wystarczy ,żeby je wysterować podczas seansu 5.1 DD ,DTS .
Nie spalisz ich tak bo wartość chwilowa i ( to jest sygnał o małej amplitudzie ) , reasumując ważne jest że fronty będą solidne i nie takie pierdziwki ludzie podłączają do av ( na papierze 7X100W) gdzie przy obciążeniu 5.0 moc , następuje spadek mocy te 7X100W -to mierzą na jednym kanale i w krótkim impulsie ,także efektowe możesz brać MR 1
 

stypi

New member
no w filmie to się zgodzę z tymi efektami, natomiast mam tryb 5 channel (nie wiem czy w 673 tez to jest ale zakładam, że tak) - czasem tak słucham muzy - moc idzie na wszystkie 5 głośników - sprawdza to się najlepiej na imprezach;)
męczy mnie kwestia suba:x nie mam miejsca z przodu (no niby jest ale przy słuchaniu muzy może będę musiał odstawiać kolumny bardziej od ściany - co się okaże dopiero po zakupie i ustawianiu i wtedy jedna z nich z pewnością musiałaby wylądować w tym miejscu gdzie sub heeh) a ciągnięcie przewodów 'na około' i ustawienie suba przy miejscu odsłuchu to jakieś 7-8 metrów kabli:blagam:
 

gonzo2000

New member
Spokojnie tu na forum są koledzy co mają yamahę 771 i też MR2 a MR1 jest tylko mniejszy gabarytowo , tak jak pisałem nawet w 5.0 muzyce na wszystkie kanały moc nie idzie taka sama ,
- Rekomendowana moc wzmacniacza 15-70 W dla MR1 , w momencie obciążenia 5.0 set. moc av spadnie ileś % tylko czysto teoretycznie jest podana moc RMS którą może przekazać do kolumn .
Z resztą jak chcesz to kup większe MR2 , ja więcej argumentów nie mam , powodzenia .
 
Ostatnia edycja:

bc_leszcz

New member
W nowym zestawie wydaje mi się że ampli za mocny / saty za słabe?

jak amplituner może być "za mocny" ?

możesz mieć wzmacniacz nawet i 200W na kanał i nie będzie "za mocny", kolumna pobierze tyle mocy ile potrzebuje a wzmacniacz nie będzie miał zadyszki i reszta zostanie w zapasie

minimalna moc podłączanych kolumn to dla większości wzmacniaczy zaledwie kilka wat, ważniejsza jest impedancja kolumn, bo jak jest zbyt niska to wzmacniacz może polec ....
 

stypi

New member
i sobie radzisz bez suba, FFooXX5
ja jednak jak mam już zmieniać 5.0 no to bym chciał i stereo (na miarę możliwości 673) i konkret w kinie więc jednak ten sub mi po głowie chodzi. Muza raczej bez wspomagaczy - taka moja opinia, pytanie czy MR4 dadzą radę brzmieniowo
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli chcesz stereo bez suba to przy MR4 możesz mieć mało basu :p, w MR6 jest dużo basu. Jak znajdę w pokoju miejsce to na pewno sprawie sobie suba
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do mocy ampli to się nie martw że coś spalisz. Ta moc co podają producenci jest mocno zawyżona i podawana przy wysterowaniu jednego kanału. Jakiś kolega kiedyś mierzył w tej klasie amplitunery i przy podłaczeniu 5 kolumn wychodziło chyba 50 - 60W na kanał. Należy pamiętać jedynie aby kolumny nie miały niższej impedancji niż amplituner, chociaż teraz większość ampli współpracuje także z kolumnami 4 Ohm. Słuchałem MA MR4 na ok. 20mkw i spokojnie dawały radę. Oczywiście zależy ile basu się lubi. MA MR6 to też dobry wybór, bo jak koledzy pisali masz tam zaślepki do otworów BR, gdzie można zatkać tylny BR bez straty na basie, więc nawet jak postawisz bliżej ściany nie powinno być problemu. Inną kwestią jest to czy wykorzystasz potencjał MR 6? Kolumny te docelowo powinny się znaleźć w pomieszczeniu powyżej 20 mkw. Ja miałem ten sam problem jak kupowałem Oli Roth, jedni pisali żeby na 15 mkw brać 30-tki a inni 40-tki. Kupiłem 30-tki i nie żałuję, większe u mnie by się "ugotowały". Jak planujesz suba to spokojnie MR 4 starczą, a jak nie bedziesz kupował to pomyśl nad MR 6.
 

gonzo2000

New member
Dokładnie te moce ( podawane w specyfikacji ),to w trybie 1 kanału może być adekwatny wynik , nie spalisz MR1 bo nie wydzieli się na nim dużo większa moc ,chyba że podbijesz tyły i wysterujesz je na max przy dużych zniekształceniach .
Co do subwoofera to jeżeli będziesz wykorzystywał w ścieżce 5.1 kanał LFE - to sub jest potrzebny jak już pisałem w innym wątku , sub jest inaczej strojony , sub do efektów - subsonicznych ale przy 5.1 DTS .
 
Ostatnia edycja:

stypi

New member
wygrzebałem różne pozytywne opinie o Monitor Audio BX5. Czym uzasadnić o 50 % wyższą cenę w stosunku do MR4, skoro to skrzynki podobnej wielkości, a w bx-ach są mniejsze głośniki - może są lepszej jakości, nie wiem?
warto je rozważać, będą bardziej basowe w stereo od MR4?, do kina i tak pójdzie sub
MR4 dysponują większą dynamiką
 

stypi

New member
jak pisałem na wstępie słuchamy całkowicie różnej muzy od lekkiej miłej i przyjemnej aż do grunge i metalu, będzie ciężko znaleźć kompromis, ponadto kobieta słucha tych cięższych gatunków... i dla niej ciągle mało basu
wydaje mi się najbardziej optymalnym rozwiązaniem kupienie do naszych potrzeb MR4 i suba MRW10 - jak będzie jej mało basu w stereo, odpali sobie suba, a ja będę słuchał tylko na frontach.
 
Do góry