Alien Antologia (6bd)

tattoomaniac

New member
Witam kupilem alien antologie poki co widzialem pierwsza czesc wersje rezyserska. fanom gatunku polecam. naskrobie po ogladnieciu kolejnych czesci
 

dread

New member
Bez reklam
Alien Anthology

Jestem po obejrzeniu pierwszej i drugiej części - obraz bardzo ładny, tym większe zaskoczenie bo oba filmy mają już swoje lata i na dvd było pod tym względem fatalnie.
Poprawie uległo praktycznie wszystko, dużo lepszy poziom czerni, a jednocześnie wyłuskano więcej detali w cieniach, pozbyto się ohydnego różowego zabarwienia - teraz jest momentami niebieskawo/zielonkawo (ostatnio taka moda), ale nic tutaj nie było zmieniane za czyimiś plecami, twórcy każdej z części mieli swój udział przy tworzeniu wydania Obcego na BD.
No i przede wszystkim poprawie uległa ostrość obrazu - tutaj różnica względem dvd jest kosmiczna.
Druga część jest dość ziarnista więc ci uczuleni na ziarno pewnie sobie ponarzekają...
Ogólnie jeśli chodzi o 1 i 2 część to na BD wyciągnęli maksa.

Tak po pobieżnym przeglądnięciu to trójka i czwórka prezentuje się słabiej - widać pewne oznaki DNR'a na twarzach czy w odwzorowaniu ziarna, gdzie w pewnych momentach ma miejsce lekkie migotanie obrazu. Mimo wszystko jak na swoje lata obraz nadal jest więcej niż poprawny.
 

frantic6

New member
antologie obcego mozna juz na allegro kupić za ok 230zł, oczywiscie bez polskiej wersji, a u nas jak wejdzie z napisami to ok 500zł... tragedia... a nie wie ktoś czy będą sprzedawać osobno częsci??
 

dread

New member
Bez reklam
A jak dzwiek, nic nie piszesz? Film niemy...???

Mogę napisać tylko o dźwięku w Alien i Aliens - podkład muzyczny i lokalizacja dźwięków (chociaż tyły rzadko kiedy są aktywne) jest całkiem całkiem... co do efektów dźwiękowych to nie ma się co oszukiwać, słychać i czuć, że oba filmy mają już swoje lata. W jedynce dodatkowo dialogi czasami brzmią jak z beczki.
Nie zmienia to faktu, że dźwiękowo Obcy prezentuje się lepiej niż kiedykolwiek - poza DTS-HD MA 5.1 do wyboru jest też kinowy mix w Dolby Digital 4.1 i porównując obie ścieżki można sobie wyrobić zdanie co do stopnia poprawy - obie ścieżki dzieli przepaść.

antologie obcego mozna juz na allegro kupić za ok 230zł, oczywiscie bez polskiej wersji

Po co dawać zarobić pośrednikom - z amazon.co.uk 60zł taniej niż allegro i dodatkowo wysyłka kurierem za darmo do Polski.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Kilka części obcego widziałem kiedyś w Canal+ HD
Wrażenia były takie że po raz pierwszy widziałem co widać na ekranie poza bohaterami,czyli ogromna ilość szczegółów po mimo mrocznego klimatu.
 

vasyndrom

New member
grrr a ja musze czekac .... bo malzonka kupila mi to cacuszko na urodziny a te za 12 dni :( paczuszka w domu podlaczona pod prad bym nie tykal :(
 

RomKam

New member
Ma ktoś już polską wersję ? Są PL napisy w doddatkach ? A w imieniu żony zapytam czy jest także PL lektor ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

RomKam

New member
Ma ktoś już polską wersję ? Są PL napisy w doddatkach ? A w imieniu żony zapytam czy jest także PL lektor ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Dario Pyza

New member
Ja posiadam polską wersję, tylko napisy w 4 częściach, dodatki niestety bez polskich napisów.Lektora nie mam wcale.Zamówiłem z Grecji dużo taniej niż w polskich sklepach.
 

Stefanos

New member
Przed świętami na amazonie.uk była promocja i wersję angielską dostałem za 25 funtów (przesyłka free) czyli niecałe 125 zł!!! Dziś kosztuje 28 funtów - ceny w Polsce - bez komentarza...
 
Do góry