Aktualizacje softu - info o nowych wersjach

fabrykancik

New member
"Wadą dla mnie jest brak obsługi pilota Smart Control."
Tv nie posiada ?

Telewizor sprzedawany jest tylko z pilotem standardowym. Myślałem, że coś pokombinuję i uda mi się zaprząc do współpracy jakiegoś Smart Control. Niestety, czat z przedstawicielem Samsunga uzmysłowił mi, że to niemożliwe. Radze sobie więc zwykłym pilotem i idzie mi to coraz lepiej.
 

pavio

New member
Zakupiłem samsunga 55h6470. Tv posiada soft 27.40. Na stronie samsunga widzę ze dostepny jest już 27.50.3. Co nowego on wnosi? Czy warto aktualizować? Czytałem że z softem trzeba ostrożnie 😃 ale jakby coś poprawiał to bym się zdecydował. Pozdrawiam.
 

Sentinel

New member
H6640 automatyczna (niechciana!) aktualizacja do ver 2770.0

Totalne zmiany. Nowy SmartHub. (nie wiem jak go obsługiwać)

Wyraźnie szybciej "chodzi" menu telewizora.

Obraz chyba ok...


o już umiem obsługiwać. Smart Hub normalny tylko pasek startu zmieniony
 
Ostatnia edycja:

kamolot

Member
Zakupiłem samsunga 55h6470. Tv posiada soft 27.40. Na stronie samsunga widzę ze dostepny jest już 27.50.3. Co nowego on wnosi? Czy warto aktualizować? Czytałem że z softem trzeba ostrożnie ale jakby coś poprawiał to bym się zdecydował. Pozdrawiam.
U mnie to samo przy 48h6400. Ktoś już instalował i może się podzielić co nowego? Samsung nie ma gdzieś jakiegoś changeloga?
 
Wczoraj sprawdziłem i zaktualizowałem swojego Sama F6640 do najnowszej wersji 2111. OCZYwiście co nowego kij wie ale z rzeczy zauważalnych, poprzednia aktualizacja skutkowała u mnie tym że tv mocno świecił, obraz miejscami był jakby prześwietlony (musiałem obniżyć wartości podświetlenie i jasność) a także obraz nieco szarpał w trybie upłynniacza wyraźny.. Teraz widzę że to poprawili bo jest lepiej. Nie zauważyłem żeby coś przestało działać jak trzeba (nie wiem jak z wyjściem dźwięku na ampli bo aktualnie nie posiadam) więc śmiało można aktualizować.

p.s. Jakby kogoś ciekawiło ja zawsze aktualizuję po wi-fi i nigdy nie było problemu (aktualizowałem 5 razy).

p.s.2. Na forach zagranicznych można poczytać o różnych rewelacjach po aktualizacjach, jakoby niedoświetlenie narożników się zmniejszyło czy efekt brudnego ekranu ustąpił (LOL), dla śmichu można poczytać, jednak zmiany zazwyczaj są drobne (większość pewnie dotyczy smart hub), u mnie jedynie przedostatnia pokazała mocną ingerencję w wyświetlany obraz.
 
Ostatnia edycja:
H6640 i aktualizacja 2770

H6640 automatyczna (niechciana!) aktualizacja do ver 2770.0

Totalne zmiany. Nowy SmartHub. (nie wiem jak go obsługiwać)

Wyraźnie szybciej "chodzi" menu telewizora.

Obraz chyba ok...


o już umiem obsługiwać. Smart Hub normalny tylko pasek startu zmieniony

Skąd kolega otrzymał aktualizację 2770.0 do H6640? Na stronie jest 2750, z pozycji TV też nie ma nowszej niż 2750, infolinia też podaję że najnowsza 2750.
 

Sentinel

New member
Skąd kolega otrzymał aktualizację 2770.0 do H6640? Na stronie jest 2750, z pozycji TV też nie ma nowszej niż 2750, infolinia też podaję że najnowsza 2750.
Sam się wgrał. Nie chciałem go. Mam zawsze wyłączone automatyczne aktualizacje a i tak za każdym razem samo mi się wgrywa :-x

Od razu napiszę dla zainteresowanych:
1. Obraz ok, ale wolałem ten z 2740.6 Teraz czernie są na mój gust zbyt czarne, takie "smoliste". Światła ok.

2. Panel startowy SmartHub zrobiony a'la Tizen z modeli 2015, ale w środku nadal Smarthub z 2014

3. Miracast/WiDi z PC i Androida działa ok

4. SmartView na PC znów działa, ale lubi dostać czkawki

Uzupełnienie:
czkawkę SmartView 2 na PC u mnie powoduje SmartHub.

Uruchomienie SH podczas oglądania przez SmartView powoduje "czkawkę" na PC i wymaga ponownego uruchomienia TV i ponownego połączenia SV2 aby ustąpiła. Inaczej SmartView zgłasza znany komunikat "Unable to show TV because TV status has changed. Try again"
 
Ostatnia edycja:

BGpl

New member
Czy wam też w TV serii "F" przeglądarka zdjęć bardzo długo buforuje wyświetlone zdjęcie? U mnie trwa to około 10sek po włączeniu zdjęcia zanim mogę cokolwiek zrobić (np. przełączyć dalej). Soft aktualizowany na bieżąco..
 

Metrolog

New member
"Panel startowy SmartHub zrobiony a'la Tizen z modeli 2015"
Brzydkie to jak noc listopadowa bezksiężycowa :) dostałem dzisiaj 2770 model to 55H6700.
 

Metrolog

New member
Proszę bardzo
20150916_181549.jpg

20150916_181521.jpg
 

Pawlak88

New member
Ja dostałem dzisiaj aktualizację 2770 do H7000.
Nowy Smart Hub jest okropny...
Moim zdaniem stary Hub wyglądał dużo lepiej i był bardziej intuicyjny.
Wywaliło mi obsługę BT, a wszystkie ustawienia ekranu przywrociło do fabrycznych co jest nieporozumieniem.
Zacznę sobie chyba ustawienia zapisywać na kartce albo robić zdjęcia, bo to nie pierwszy raz.
 

rokob33

New member
Raczej wszystko jest po staremu tylko jak zwykle wcieło parowanie słuchawek bluetooth i trzeba znowu pogrzebać w menu serwisowym :)

sam sie zaktualizowal miales na autoaktualizacje? mnie wywala komunikat o aktualizacji ale zaznaczylem nie aktualizuj moze sie ''odwali''
a jak z obrazem ostroscia kolorami sa jakies roznice?
 
Ostatnia edycja:

Metrolog

New member
sam sie zaktualizowal miales na autoaktualizacje? mnie wywala komunikat o aktualizacji ale zaznaczylem nie aktualizuj moze sie ''odwali''
a jak z obrazem ostroscia kolorami sa jakies roznice?

Coś jest inaczej z obrazem albo to efekt placebo, wydaje mi się że jest gorzej niż było. Mam wrażenie że spadła jasność/kontrast i kolory jakieś takie nie takie, sam nie wiem albo trzeba się przyzwyczaić albo mi się wydaje.
 
Do góry