Aktualizacje softu - info o nowych wersjach

luwa

New member
Witam. Posiadam tv Samsung UE48H6400AK i niedawno się dowiedziałem że jest to model nie przeznaczony na rynek polski - żeby było śmieszniej zakupiony poprzez polski sklep internetowy. Telewizor od modelu AW odróżnia tuner DVB-T2 a także to że nie mogę go zaktualizować automatycznie przez internet oraz ograniczona gwarancja (naprawa do 30 dni i do skutku bez wymiany na nowy). Pytanie do posiadaczy modelu z serii H6400: jaką macie obecnie wersję aplikacji Youtube i Skype> Pytam gdyż to że muszę aktualizować oprogramowanie poprzez USB nie stwarza mi problemu lecz jeśli miałbym również brak wsparcia dla aplikacji jednak takowym problemem by było. Pozdrawiam i sprawdzajcie zawsze dokładnie to co macie kupić - ja tego nie zrobiłem z pośpiechu i teraz mam nauczkę.
 

rokob33

New member
Witam. Posiadam tv Samsung UE48H6400AK i niedawno się dowiedziałem że jest to model nie przeznaczony na rynek polski - żeby było śmieszniej zakupiony poprzez polski sklep internetowy. Telewizor od modelu AW odróżnia tuner DVB-T2 a także to że nie mogę go zaktualizować automatycznie przez internet oraz ograniczona gwarancja (naprawa do 30 dni i do skutku bez wymiany na nowy). Pytanie do posiadaczy modelu z serii H6400: jaką macie obecnie wersję aplikacji Youtube i Skype> Pytam gdyż to że muszę aktualizować oprogramowanie poprzez USB nie stwarza mi problemu lecz jeśli miałbym również brak wsparcia dla aplikacji jednak takowym problemem by było. Pozdrawiam i sprawdzajcie zawsze dokładnie to co macie kupić - ja tego nie zrobiłem z pośpiechu i teraz mam nauczkę.

YOUTUBE wersja: nowa to 1.10114 ja nieaktualizowalem i mam(1.00310 zainst,)
SKYPE wersja: 4.140807
 

luwa

New member
rokob33 dzięki za info. Z tego co napisałeś wynika że aplikacje mi się normalnie aktualizują tak że pozostaje mi tylko aktualizacja softu przez USB. Pozdrawiam.
 

blade100

New member
zo byscie mi poradzili gdy w aplikacji AccWathers wywala mi bład polaczenia z internetem (jest polaczony TV) i zamula mi strasznie?

mam h6500 i najnowszy soft
 

luwa

New member
Witam Panowie. Czy tylko ja mam problem w UE48H6400AK z aktualizacją VOD Onet? Dając w Smart Hub aktualizuj aplikacje - pokazuje mi nowszą wersję wyżej wymienionej aplikacji - zaznaczam ją i naciskam aktualizuj i niby wszystko jest ok ale po jakimś czasie znów pokazuje mi aktualizację VOD Onet. Jakby tego było mało to po wejściu w Smart Hub nie idzie znależć ikonki tej aplikacji chociaż w katalogach do pobrania pokazuje że jest zainstalowana i można ją uruchomić zresztą tak jak i przez ten pasek skrótów "pierwszy ekran". Z pozostałymi aplikacjami zero problemów. Jakieś pomysły? Pozdrawiam.
 
Seria H - Problemy od softu 2710

Również od softu 2710 zepsuli połączenie TV z Smart View 2 na PC. Smart View albo wcale nie wykrywa mojego UE48H6640 albo jak już wykryje łączy się tylko z telewizorem jako pilot, przy próbie połączenia z obrazem wyskakuje komunikat:
Unable to show TV because TV status has changed. Try again.

Problem zgłaszałem tuż po wgraniu softu 2710, również też problem z OnetVOD (zasłonięte okienko przez podgląd z TV i problem z aktualizacją), Konsultant zalecał zresetowanie TV do ustawień fabrycznych (nic nie pomogło), reinstalację Smart View 2 PC (dokonałem na dwóch laptopach Windows 7, Windows 8.1).
Ostatecznie konsultant kazał czekać na nowszy soft.
Wczoraj zaktualizowałem do 2740 i nic nie pomogło, zmieniła się wersja SmartHub, doszedł nowy regulamin Samsung Pay On TV i nic naprawczego. Kolejny reset TV nie pomógł.
Dzisiaj rozmawiałem z konsultantem i powtarzał w kółko jak zaprogramowany "Please Wait", oczywiście po polsku :) cyt."Proszę czekać na nowy soft bo jak widać inżynierowie nie usunęli tych błędów"

Uśmiałem się z konsultanta, bo gdy coraz bardziej naciskałem pana konsultanta to chyba mu na monitorze coraz większymi literami wyskakiwało "Please Wait" bo coraz częściej to powtarzał.
 

luwa

New member
Myślałem że to tylko u mnie a SmartViev jeszcze nie testowałem ale z tego co piszecie to chyba nie będę się spieszył. Dziwne że taka duża firma jeszcze nie naprawiła tych błędów. No ale co nam pozostaje - tylko czekać. Dzięki za szybką odpowiedż i oby więcej naprawiali a mniej psuli w przyszłości.
 

rokob33

New member
Również od softu 2710 zepsuli połączenie TV z Smart View 2 na PC. Smart View albo wcale nie wykrywa mojego UE48H6640 albo jak już wykryje łączy się tylko z telewizorem jako pilot, przy próbie połączenia z obrazem wyskakuje komunikat:
Unable to show TV because TV status has changed. Try again.

Problem zgłaszałem tuż po wgraniu softu 2710, również też problem z OnetVOD (zasłonięte okienko przez podgląd z TV i problem z aktualizacją), Konsultant zalecał zresetowanie TV do ustawień fabrycznych (nic nie pomogło), reinstalację Smart View 2 PC (dokonałem na dwóch laptopach Windows 7, Windows 8.1).
Ostatecznie konsultant kazał czekać na nowszy soft.
Wczoraj zaktualizowałem do 2740 i nic nie pomogło, zmieniła się wersja SmartHub, doszedł nowy regulamin Samsung Pay On TV i nic naprawczego. Kolejny reset TV nie pomógł.
Dzisiaj rozmawiałem z konsultantem i powtarzał w kółko jak zaprogramowany "Please Wait", oczywiście po polsku :) cyt."Proszę czekać na nowy soft bo jak widać inżynierowie nie usunęli tych błędów"

Uśmiałem się z konsultanta, bo gdy coraz bardziej naciskałem pana konsultanta to chyba mu na monitorze coraz większymi literami wyskakiwało "Please Wait" bo coraz częściej to powtarzał.

napisz jak z obrazem na 2740 widzisz jakies plusy czy minusy np. w ostrosci na kanalach sd?;-)
 
Nie mam sposobu ocenienia kanałów SD i ostrości.
Nasze DVB-T nadaje ogólnie kiepsko.
Dla przykładu TVP1 HD z DVB-T jest jak dla mnie bardzo kiepski (smugi, rozmycie ekranu, wyrazistość) w stosunku do TVP1 HD z odbiornika satelitarnego Polsatu cyfrowego.
Tylko takie mam porównanie.
 

Sentinel

New member
UE40H6640 2740.6 (SmartHub 6.1701)

1. Aplikacja OnetVOD nadal "ukryta" i ciągle proponuje aktualizację która się nie udaje
2. Smart View 2.0 PC u mnie również działa tylko jako pilot (TV i STB), obrazu brak tak jak opisał pro_gramek
3. Nie miałem okazji sprawdzić mirroringu TV na andku
4. Jakość obrazu wróciła do normy czyli sprzed softu 2606 kiedym musiałem całkowicie wyłączać kontrast dynamiczny bo tak "wypalał" obraz i za dużo koloru dawał. Teraz przejścia tonalne są o wiele lepsze

Ogólnie jednak mój Smart TV po aktualizacjach jest coraz głupszy :sad:
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
UE40H6640 2740.6 (SmartHub 6.1701)

1. Aplikacja OnetVOD nadal "ukryta" i ciągle proponuje aktualizację która się nie udaje
2. Smart View 2.0 PC u mnie również działa tylko jako pilot (TV i STB), obrazu brak tak jak opisał pro_gramek
3. Nie miałem okazji sprawdzić mirroringu TV na andku
4. Jakość obrazu wróciła do normy czyli sprzed softu 2606 kiedym musiałem całkowicie wyłączać kontrast dynamiczny bo tak "wypalał" obraz i za dużo koloru dawał. Teraz przejścia tonalne są o wiele lepsze

Ogólnie jednak mój Smart TV po aktualizacjach jest coraz głupszy :sad:
Ad 4. Faktycznie jest cos na rzeczy. Obraz jest bardziej soczysty, a za razem nie przepalony. Wygląda to bardzo dobrze.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

kubus76k

New member
Również od softu 2710 zepsuli połączenie TV z Smart View 2 na PC. Smart View albo wcale nie wykrywa mojego UE48H6640 albo jak już wykryje łączy się tylko z telewizorem jako pilot, przy próbie połączenia z obrazem wyskakuje komunikat:
Unable to show TV because TV status has changed. Try again.

Dla mnie Smart View to jakas porażka, mam ten sam komunikat, a na moim iPhone to wogóle kuleje, łaczy się lub nie łączy i wiekszość funkcji więcej czasu nie działa niż działa :(
 
Do góry