Aktualizacja H6400

Antofima

New member
Witam

Po włączeniu TV i kiedy połączy się z siecią pojawia się komunikat (pasek na górze ekanu), że jest dostępna nowa wersja oprogramowania. Nie chcę aktualizować i za każdym razem wyłączam ten komunikat i zaczyna mnie to irytować.
Nie znalazłem nigdzie w instrukcji ani na necie gdzie się wyłącza aktualizację oprogramowania. Jest w ogóle taka możliwość?
 

bestman101

New member
Nie rozumiem. Dlaczego nie chcesz aktualizować? Nowe softy są robione przez producenta twojego TV który kupiłeś i wybrałeś a nie studenta informatyka w garażu wprowadzają poprawki i udoskonalenia działania TV. Problemy i błędy które zostały znalezione przez użytkowników i producenta. I dlatego należy aktualizować a nie peniać że TV wybuchnie lub przestanie działać. Więcej śmiałości i odwagi w życiu życzę :)
 
Ostatnia edycja:

Antofima

New member
Nie chcę aktualizować bo nie widzę takiej potrzeby. Czytałem, że niektóre aktualizacje wręcz czasami pogarszają działanie niektórych aplikacji na TV. Aktualnie wszystko mi dobrze działa i nie chcę tego zmieniać.
 

krompac

New member
Nie rozumiem. Dlaczego nie chcesz aktualizować? Nowe softy są robione przez producenta twojego TV który kupiłeś i wybrałeś a nie studenta informatyka w garażu wprowadzają poprawki i udoskonalenia działania TV. Problemy i błędy które zostały znalezione przez użytkowników i producenta. I dlatego należy aktualizować a nie peniać że TV wybuchnie lub przestanie działać. Więcej śmiałości i odwagi w życiu życzę :)

W przypadku Samsunga panie kolego racji nie masz. Softy samsunga właśnie robione są przez kompletnie niekumatych ludzi. Po pierwsze nie ma changeloga. Po drugie nie pamiętam od roku uaktualnień choć jednej rzeczy, która się po aktualizacji zmieniła na lepsze. Za to pamiętam zepsucie aktualizacjami lip-sync, zepsucie Dolby Digital i jeszcze kilka innych.


Antofima

Wyłączenie w normalnym menu aktualizacji nic nie da bo Samsung na siłę uszczęśliwia ludzi i instaluje niektóre softy. Ta aktualizacja, która ci się non stop pojawia też już jest ściągnięta i jeśli ją zaakceptujesz TV wyłączy się i włączy z nowym softem. Wyłączyć aktualizacje na 100% można tylko w menu serwisowym.
 

bestman101

New member
Miałem już 3 Samsungi z serii H6400 i H6410 od 55 do 75 cali . Wszystkie aktualizowane i nie było nigdy problemów. A wręcz przeciwnie np. poprawa odczytu dużych plików z USB z wysokim bit rate.
Menu się nie zmienia tam nie ma co szukać nowości. Nowości czy poprawki są w oprogramowaniu sterującym TV

No ale jak ktoś chce jechać na starym sofcie. Ja zawsze aktualizowałem każdy TV który miałem i tak też będę robił. Producent raczej nie zepsuje ci TV. A jeśli nawet jakiś błąd się wkradnie (ja nie zauważyłem w moim codziennym użytkowaniu) w następnym sofcie zapewne poprawią.

Jak pisałem powyżej nie bać najwyżej będzie ciekawiej i coś o TV się nauczymy a nie tylko on/off
 
Ostatnia edycja:

hellborg

New member
Co do odczytu plików MKV 1080p z duzym bitrate to prawda. Jak w lutym oglądałem jakiś film w tym formacie to rwało niemiłosiernie. Ostatnio też sobie zapodałem jakiś z podobnymi parametrami i problem ustąpił :)
 

Antofima

New member
Dziękuję za odpowiedzi ale nie pytałem czy warto aktualizować czy nie, tylko jak wyłączyć aktualizacje. Czy ja jako zwykły użytkownik mogę w jakiś sposób wejść w ten tryb serwisowy i to wyłączyć?
 

Antofima

New member
krompac, dzieki bardzo. Troche inaczej to u mnie wygladalo ale naprowadzilo mnie na rozwiazanie problemu. Jeszcze raz dzieki.
 

Antofima

New member
Nie pamiętam dokładnie jak to zrobiłem ale bardzo podobnie jak w opisie z linku, który podał krompac: How To Disable Firmware Updates - SamyGO
1. Przy wyłączonym telewizorze wciskasz po kolei na pilocie [INFO] [MENU] [MUTE] [POWER] Powinno Ci się wyświetlić menu serwisowe!!! Od tego miejsca musisz być ostrożny!!! Klawisze lewo / prawo zmieniają wartości a klawisze góra / dół służą do poruszania się po menu.
2. Musisz wyłączyć OTN Support. Ścieżka do tej opcji może być różna w zależności od modelu. Tutaj zaczęły się w moim przypadku małe schody bo wyglądało to inaczej niż na zdjęciach z linka. Na pewno musisz sprawdzić jaki masz model.
2.1. Modele MST (kiedy w nazwie firmware zawarte jest "MST" np. T-MST12DEUC) - większość E/F-5xxx/6xxx i H.
Dla modeli E-5xxx/6xxx i H ogólnie ścieżka jest następująca: Service Menu -> "Control" (or "Option") -> "Sub Option" -> "OPTION_SWU" -> "OTN Support" -> Off
Dla modeli F-5xxx/6xxx: Service Menu -> "Option" -> "MRT Option" -> "OTN Support" -> Off
2.2. Modele nie MST (kiedy w nazwie firmware nie ma zapisu "MST np. T-FXPDEUC) - większość modeli E/F-7xxx/8xxx/9xxx oaz wyższe modele H/HU. Najpierw trzeba wejść w rozszerzone menu serwisowe poprzez przyciski FACTORY+3SPEED - How to send FACTORY+3SPEED keys - SamyGO
Tego nie robiłem. W opisie jest jednak uwaga, że można uszkodzić telewizor zmieniając wartości. Trzeba być pewnym w 100% co się robi.
Dla modeli E-7xxx/8xxx ścieżka jest następująca: Service Menu -> "Control" -> "SWU" -> "OTN Support" -> Off
Dla modeli F-7xxx/8xxx/9xxx i H/HU: Service Menu -> "Control" -> "MRT Option" -> "OTN Support" -> Off

Nie wiem czy to możliwe ale z tego co pamiętam to mam model MST ale ścieżkę miałem jak dla modelu nie MST. Generalnie chodzi o to żebyś znalazł opcję OTN Support i wybrał dla niej wartość Off.
Aha, i nie biorę odpowiedzialności jak Ci się coś sknoci ;-)
 

rokob33

New member
Nie pamiętam dokładnie jak to zrobiłem ale bardzo podobnie jak w opisie z linku, który podał krompac: How To Disable Firmware Updates - SamyGO
1. Przy wyłączonym telewizorze wciskasz po kolei na pilocie [INFO] [MENU] [MUTE] [POWER] Powinno Ci się wyświetlić menu serwisowe!!! Od tego miejsca musisz być ostrożny!!! Klawisze lewo / prawo zmieniają wartości a klawisze góra / dół służą do poruszania się po menu.
2. Musisz wyłączyć OTN Support. Ścieżka do tej opcji może być różna w zależności od modelu. Tutaj zaczęły się w moim przypadku małe schody bo wyglądało to inaczej niż na zdjęciach z linka. Na pewno musisz sprawdzić jaki masz model.
2.1. Modele MST (kiedy w nazwie firmware zawarte jest "MST" np. T-MST12DEUC) - większość E/F-5xxx/6xxx i H.
Dla modeli E-5xxx/6xxx i H ogólnie ścieżka jest następująca: Service Menu -> "Control" (or "Option") -> "Sub Option" -> "OPTION_SWU" -> "OTN Support" -> Off
Dla modeli F-5xxx/6xxx: Service Menu -> "Option" -> "MRT Option" -> "OTN Support" -> Off
2.2. Modele nie MST (kiedy w nazwie firmware nie ma zapisu "MST np. T-FXPDEUC) - większość modeli E/F-7xxx/8xxx/9xxx oaz wyższe modele H/HU. Najpierw trzeba wejść w rozszerzone menu serwisowe poprzez przyciski FACTORY+3SPEED - How to send FACTORY+3SPEED keys - SamyGO
Tego nie robiłem. W opisie jest jednak uwaga, że można uszkodzić telewizor zmieniając wartości. Trzeba być pewnym w 100% co się robi.
Dla modeli E-7xxx/8xxx ścieżka jest następująca: Service Menu -> "Control" -> "SWU" -> "OTN Support" -> Off
Dla modeli F-7xxx/8xxx/9xxx i H/HU: Service Menu -> "Control" -> "MRT Option" -> "OTN Support" -> Off

Nie wiem czy to możliwe ale z tego co pamiętam to mam model MST ale ścieżkę miałem jak dla modelu nie MST. Generalnie chodzi o to żebyś znalazł opcję OTN Support i wybrał dla niej wartość Off.
Aha, i nie biorę odpowiedzialności jak Ci się coś sknoci ;-)

dzieku za odpowiedz ale teraz prawde mowiac mam stracha zeby to robic,sprobuje najpierw innego sposobu dostalem rade od forumowicza i adres z ktorego wysylaja aktualizacje ktory trzeba dodac do blokowanych w routerze w ten sposob aktualizacja ''nie dojdzie'' moze ten sposob zadziala
 

Antofima

New member
Nie chciałem Cię przestraszyć. Trzeba po prostu uważać. Jak masz inny sposób z blokadą adresu, z którego wysyłane są aktualizację to podziel się tutaj w tym temacie.
Artykuł pod linkiem, który podał krompac, został aktualizowany 25.07.2015 więc już po tym jak u siebie wyłączyłem automatyczne przypomnienie o aktualizacji w opisany powyżej sposób. Może taki właśnie masz sposób? W tejże aktualizacji artykułu podają, że w przypadku gdy OTN support jest szare i nie da się ustawiać wartości (najnowsze wersje firmware) to należy zablokować poniższe domeny na poziomie routera:
msecnd.net
samsungotn.net
www.samsungotn.net
test.samsungotn.net
Jednocześnie podają, że nie jest możliwe podanie żadnej instrukcji jak to zrobić ponieważ każdy router ma swój interfejs i ustawienia. Jak to zrobić należy sprawdzić w dokumentacji routera.
Ale masz może jakiś uniwersalny sposób?
P.S.
Nie jestem przekonany czy jest to dobry sposób z tego względu, że jeśli zablokujesz te domeny na routerze, z którego korzystasz też do łączenia laptopa / komputera do inetrnetu to możesz też nie miec dostępu do niektórych stron... ale nie wiem czy moje rozumowanie jest dobre.
 

rokob33

New member
Nie chciałem Cię przestraszyć. Trzeba po prostu uważać. Jak masz inny sposób z blokadą adresu, z którego wysyłane są aktualizację to podziel się tutaj w tym temacie.
Artykuł pod linkiem, który podał krompac, został aktualizowany 25.07.2015 więc już po tym jak u siebie wyłączyłem automatyczne przypomnienie o aktualizacji w opisany powyżej sposób. Może taki właśnie masz sposób? W tejże aktualizacji artykułu podają, że w przypadku gdy OTN support jest szare i nie da się ustawiać wartości (najnowsze wersje firmware) to należy zablokować poniższe domeny na poziomie routera:
msecnd.net
samsungotn.net
www.samsungotn.net
test.samsungotn.net
Jednocześnie podają, że nie jest możliwe podanie żadnej instrukcji jak to zrobić ponieważ każdy router ma swój interfejs i ustawienia. Jak to zrobić należy sprawdzić w dokumentacji routera.
Ale masz może jakiś uniwersalny sposób?
P.S.
Nie jestem przekonany czy jest to dobry sposób z tego względu, że jeśli zablokujesz te domeny na routerze, z którego korzystasz też do łączenia laptopa / komputera do inetrnetu to możesz też nie miec dostępu do niektórych stron... ale nie wiem czy moje rozumowanie jest dobre.

blokowanie aktualizacji:
adres blokowany przez router to: http://az43064.vo.msecnd.net/ wlasnie go wklepalem do swojego tplinka i teraz testuje na razie po uruchomieniu nie mam paska z info o aktualizacji ,ale na razie jeszcze nie potwierdzam 100% skutecznosci metody zobacze jak to bedzie wygladac dalej
 

rokob33

New member
blokowanie aktualizacji:
adres blokowany przez router to: http://az43064.vo.msecnd.net/ wlasnie go wklepalem do swojego tplinka i teraz testuje na razie po uruchomieniu nie mam paska z info o aktualizacji ,ale na razie jeszcze nie potwierdzam 100% skutecznosci metody zobacze jak to bedzie wygladac dalej


kurcze chyba dziala kilka uruchomien i nic nawet w menu tv w aktualizacjach pokazuje tylko biezacy nr.softu i nie ma juz nr. nowej wersji oprogramowania:mrgreen:
apki sie aktualizuja bezproblemowo a aktualizacje softu maja kaganiec :twisted: wreszcie sie tego pozbylem:grin: dziekuje koledze mopato:blagam:
 
Ostatnia edycja:

krissk

New member
Witam, ostatnio zaktualizowało mi oprogramowanie i jest inny pasek smart, wywaliło mi wszystkie ulubione aplikacje a teraz widzę, że chyba nie ma możliwości dodania apki do ulubionych, na pasku pojawiają się tylko ostatnie, możecie pomóc ?
 

rokob33

New member
Witam, ostatnio zaktualizowało mi oprogramowanie i jest inny pasek smart, wywaliło mi wszystkie ulubione aplikacje a teraz widzę, że chyba nie ma możliwości dodania apki do ulubionych, na pasku pojawiają się tylko ostatnie, możecie pomóc ?



zadaj pytanie w tym watku http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/110357-aktualizacje-softu-info-o-nowych-wersjach-51.html
moze ktos pomoze kto pobral tez kolejny zrabany soft a na przyszlosc proponuje zrobic to co ja wyzej masz opis jak sie pozbyc aktualizacji dziala i blokuje to g...wno
 

mrosol

New member
UE48H6400AW kilka dni temu zaktualizował się do 2770. Od tej pory cały smart zaczął korbić, przełączanie kanałów wolno działa, pilot smart control przestał działać nagle (brak ikonki na telewizorze)... Aplikacje smart działają bardzo wolno, widać zacięcia na różnych animacjach (np. głośność góra/dół, kanał góra/dół, guide, włączanie smart hub) jakaś tragedia...

Czy u Was też tak wolno działa?

Pozdrawiam
 

rokob33

New member
UE48H6400AW kilka dni temu zaktualizował się do 2770. Od tej pory cały smart zaczął korbić, przełączanie kanałów wolno działa, pilot smart control przestał działać nagle (brak ikonki na telewizorze)... Aplikacje smart działają bardzo wolno, widać zacięcia na różnych animacjach (np. głośność góra/dół, kanał góra/dół, guide, włączanie smart hub) jakaś tragedia...

Czy u Was też tak wolno działa?

Pozdrawiam

czytalem gdzies w necie ze jedni widza pogorszenie jakosci obrazu inni nie ,komus pojawialy sie i znikaly ikony w smarthubie ,ale o takich spowolnieniach chyba nikt nie pisal poczekaj na opinie kogos kto ma ten soft a jak nie to do tych ''fachowcow'' z infolinii musisz zapukac i powiedza ci zebys zresetowal tv i tym podobne knoty a jak nie pomoze serwis albo czekac na nastepny soft z nadzieja ze pomoze ja zostalem na sofcie 2710 i udalo mi sie zablokowac aktualizacje wiec wiecej nie pomoge
 

voytecc

New member
Witam
czy najnowsza wersja oprogramowania to 2790? Czy można cofnąć do poprzedniej /zresetować do źródłowej? Czy ktoś może się wypowiedzieć o 2790 jakie zmiany względem poprzedniej ? Zakupiłem Tv i mam wersję 2790.
 
Do góry