Adeo czy Suprema - dylemat, który wybrać?

komanch

Member
Niepotrzebnie panikowałem z tym sufitem. Od środy mam już zamontowany projektor (wybór padł na panasonic at-6000) oraz ekran (suprema drako b 106'').
Chwilowo nie mam jak nagrać filmiku jak to wygląda (komórka mi padła) wiec tylko napiszę ....
efekt - mistrzostwo świata! obraz jak w kinie, nic właściwie nie regulowałem w parametrach obrazu projektora, nawet zostawiłem Dynamic Iris włączony, bo jak dla mnie obraz jest lepszy wtedy, zmieniłem oczywiście ustawienie lampy na eco, obraz przepiękny, jestem baaaaardzo zadowolony.
Projektor mega cichy, w ogóle go nie słychać nawet w ciszy w nocy.
Bałem się że będę miał odbicia od jasnego sufitu, który w dodatku jest obniżany, ale niczego takiego nie mam.

Żeby nie było do końca tak pięknie, pojawił się inny mały upierdliwy problem, ale o nim może następnym razem ....
Póki co delektuję się kinem w domu ;-)
 

komanch

Member
Żeby nie było do końca tak pięknie, pojawił się inny mały upierdliwy problem, ale o nim może następnym razem ....
No i już po problemie :)
polegał on na tym, że co jakiś czas miałem lekkie przycięcia (sekundowe klatkowanie) odtwarzanego przez projektor obrazu, myślałem że to może z powodu zbyt długiego kabla hdmi (15m) na linii odtwarzacz-projektor. Filmy puszczam z odtwarzacza multimedialnego Xtreamer Prodigy Black.
Na szczęście znalazłem rozwiązanie, problem znany, występuje podczas odtwarzania materiału z 23.976 fps.
Wystarczy w urządzeniu źródłowym włączyć opcję 24p (24 fps) i po problemie :cool:
 

darekguma

New member
Bez reklam
No i już po problemie :)
polegał on na tym, że co jakiś czas miałem lekkie przycięcia (sekundowe klatkowanie) odtwarzanego przez projektor obrazu, myślałem że to może z powodu zbyt długiego kabla hdmi (15m) na linii odtwarzacz-projektor. Filmy puszczam z odtwarzacza multimedialnego Xtreamer Prodigy Black.
Na szczęście znalazłem rozwiązanie, problem znany, występuje podczas odtwarzania materiału z 23.976 fps.
Wystarczy w urządzeniu źródłowym włączyć opcję 24p (24 fps) i po problemie :cool:
A no problem znany, na tv średniej wielkości nie przeszkadza tak jak na ekranie 100' i więcej.
 
Do góry