Adapter UWF-1 (wifi od Onkyo)

akslow

New member
wiele osob żali sie na UWF-1. Po wymianie na Tplinka widac znaczna poprawe. Antena zewnetrzna pewnie robi swoje.

Co do kwesti dzialania u mnie na nr717 i znajomego na nr515 dziala bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
U mnie już ponad 5 dni testów i wreszcie działa bez zarzutu. Dla poprawnego działania radia po UWF-1 musiałem:
- przenieść router jak najbliżej amplitunera,
- wyprowadzić UWF-1 przedłużaczem USB jak najbliżej routera.

Wniosek, UWF-1 działa ok, ale jak na sprzęt "wireless" ma śmiesznie słabą moc.... zapewne jest to kwestia malutkich rozmiarów.

Pociesza mnie fakt, że na tylnym gnieździe USB - wbrew zapewnieniom producenta - też działa bez zarzutu. Zatem przedni panel jest nadal do użytku :)

W praktyce mam tak, że przedłużacz USB pasywny o długości 150 cm mam podpięty do tylnego gniazda USB w amplitunerze i wraz z kablem głośnikowym idzie do lewej kolumny, wchodząc pod nią. Tam jest oczywiście dongiel wpięty w ten przedłużacz. Za kolumną jest ściana, a za nią router. Radia grają bez zarzutu po 5-6 godzin (sprawdzone). Jedyny minus taki, że na podłodze pomiędzy ampli, a kolumną lezą nie dwa kabeli (bi-amp), a trzy :)

A może ktoś napisze z czego w sekcji NET korzysta? U mnie działa vTuner (około 350 polskich stacji oraz tysiące zagranicznych) z reguły po kluczu: music genre -> highest quality -> potem coś ciekawego po nazwach. Dodatkowo od czasu do czasu portal AUPEO - taka onlinowa baza piosenek sortowanych po artystach.

PS. Ktos więc jak dodawać ulubione w vTuner?
 

krzysiekkortus

New member
Mam w telefonie (również działającym w sieci domowej) ściągnięte oprogramowanie do sterowania moją 616stką. Bardzo dobrze się to sprawuje lecz bardziej jako gadżet oczywiście. Dodatkowo wpięcie w sieć 616stki daje możliwość odtwarzania na niej muzyki z komputera oraz telefonu przy załączonym udostępnianie plików w telefonie i kompie. Równie często korzystam z tego co z radia internetowego, a może nawet częściej.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
quasimodek: ale pisałeś, że nie jesteś pewien działania :)

krzysiekkortus: też mam :) na Androidzie, ale jednak wolę pilota. Plus Onkyo Remote na telefonie jest takie, że można sterować z innych pomieszczeń :) np. z wanny ;P i szybciej trochę działa szukanie stacji radia internetowego :)
 

kaps

New member
Witam, noszę się z zamiarem kupienia UWF-1, ale czytam że jest szansa że TP-LINK TL-WN725N również działa ! Czy ma ktoś z Was doświadczenia z funkcjonowania z tą kartą? Będę wdzięczny za info i opinie o karcie. Pozdrawiam !
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
U mnie już ponad 5 dni testów i wreszcie działa bez zarzutu. Dla poprawnego działania radia po UWF-1 musiałem:
- przenieść router jak najbliżej amplitunera,
- wyprowadzić UWF-1 przedłużaczem USB jak najbliżej routera.

Wniosek, UWF-1 działa ok, ale jak na sprzęt "wireless" ma śmiesznie słabą moc.... zapewne jest to kwestia malutkich rozmiarów.

Trzeba jeszcze spróbować tago, u mnie jak spadła jakośc sygnału wifi zacząłem kombinować i natknąłem sie na programik za pomocą którego można sprawdzić czy na naszym kanale nie siedzi z routerami 9 sąsiadów. U mnie tak było po zmianie na "niezajęty" siec znowu hula.

inSSIDer – Discover The Wi-Fi Around You | MetaGeek
 

kusy78

New member
TP-LINK TL-WN725N nie działa z Onkyo. Ja przetestowałem i ktoś z forumowiczy. Także info raczej potwierdzone przez dwie osoby. Mimo że karta jest na Atherosie, nie zadziałała a szkoda.
Dzisiaj kartę oddaję do sklepu bo tak się umówiłem. Wezmę coś innego i będę testował.
 

kaps

New member
Kupiłem w końcu TL-WN722N przetestuję czy działa z moim 313... Macie już pewnie doświadczenie z kartami wifi, więc mam pytanie czy instalując kartę muszę zainstalować przez menu na TV?

Czy karta łączy się z ruterem i przez niego z komputerem czy może połączyć się bezpośrednio z komputerem i np. można przesyłać pojedyncze pliki nie tylko radio internetowe?

Dzięki za info.

Pozdrawiam !
 
Do góry