Activy Media Center 1080i HDTV HDMI, czyta wszystko HD też

lukas

New member
Już podaję linka

Próbowalem ,,wrzucić,, tu caly zalącznik lecz mi się nie udalo więc podaję lhttp://www.fujitsu-siemens.de/home/digital_home/popup_movie.htmlinka do filmów reklamowych Siemensa.
 

nowy66

New member
marro napisał:
... gdzie i za ile mozna go kupic? ...

Z tego co się orientuję to tylko w D. Poszukaj na www.idealo.de i temu podobnych wyszukiwarkach cen w D. Za modele 530 ok. 860 a za 570 ok 1000€. Dużo - ale myślę, że warto. A jak dojdzie DVB-S2 to już w ogóle.
pzdr
 

tuptus55

New member
marro napisał:
lukas tez jestem ciekaw i chetnie obejrze, tylko co? :p
Tuptus55 kiedy bedziesz mial AMC570? Mam nadzieje ze podzielisz sie doswiadczeniami i jeszcze jedno, gdzie i za ile mozna go kupic?
pzdr. maro
Tu KLIK są odnośniki do różnych sklepów.
W Polsce może ci sprzedać digitalo.pl
Na stronie nie mają ale na email odpisali, że:
"FSC AMC 570 jest dostępny tylko w kolorze czarnym:
250GB DVB Kabel - 4390 pln brutto
250 GB DVB-T - 4 590 pln brutto
250 GB DVB SAT - 4390 pln brutto
FSC AMC 370 (dostępny tylko w kolorze srebrnym)
160GB DVB SAT - 3790 pln brutto
czas dostawy 2-3 dni"
Czekam na odpowiedź od nich czy dadzą radę sprowadzić wersję DVB-S2 lub zakup już dziś wersji DVB-S z możliwością upgrade/wymiany do DVB-S2 jak się pojawią te wersje.
 

marro

New member
tuptus55 napisał:
Czekam na odpowiedź od nich czy dadzą radę sprowadzić wersję DVB-S2 lub zakup już dziś wersji DVB-S z możliwością upgrade/wymiany do DVB-S2 jak się pojawią te wersje.
Daj znac na forum jak odpowiedza, nie bede ukrywal ze wlasnie taka opcja jest najbardziej interesujaca !!!!
pzdr maro
 

nowy66

New member
tuptus55 napisał:
... zakup już dziś wersji DVB-S z możliwością upgrade/wymiany do DVB-S2 jak się pojawią te wersje.

Na stronie francuskiej - info po pierwszej prezentacji w X.2005 Activy, wspomniano, że na razie DVB-S ale poprzez "zwykły upgrade" wkrótce do DVB-S2.

Jeśli komus nie zależy na 250 GB a starczy 160 i jeden (zamiast 2) tuner (bo po co na razie DVB-T?) - to zawsze "taniej" 530-sat za ok. 860€. Reszta to samo.

pzdr
 

nowy66

New member
Podobne funkcje jak FSC Activy ma Reelbox (na Linuxie). Chociaż FSC dodatkowo ma czytnik kart (chyba każdych) i internet w TV (jak piszą Niemcy)
Czy ktoś z szanownych forumowiczów używa takowego sprzetu Reelbox (gdzieś mi się obiło o oczy)? Jakie oceny?
pzdr
 
Ostatnia edycja:

tuptus55

New member
Tak Reelbox to podbne urządzenie do FSC AMC570 ale: Na forum Reelbox-a (po niemiecku) można przeczytać, że dopiero od 2 tygodni pojawiła się obsługa dźwięku AC3, nadal nie ma obsługi WMV9 z DRM i nie podali kiedy będą tunery DVB-S2. FSC podało, że po Cebicie. Na Cebicie będzie premiera AMC570, czy jak to się będzie nazywało, z tunerami DVB-S2. O obsługę WMV9 z DRM nie muszę się martwić bo to WinXP w wersji embeded.
 

nowy66

New member
Po uważnym czytaniu różnych opinii nt FSC MC i Myrica V40-1 , mam takowe pytania :
1. w jednym i drugim przypadku wyjściem/wejściem jest DVI HDCP; z jednoczesnym HDD w MediaCenter jak jest z możliwością nagrywania materiału z satelity z takiego ustrojstwa? Czy HDCP ogranicza nagrywanie na płyty DVD czy na HDD też? Pytanie zasadne zwłaszcza przy upgradzie do DVB-S2 i slotu CI np. do Pr...er.
2. W danych do 570 DVB-S nie widze opisu do progressive scan. Czy tego nie ma czy też jeśli obsługuje wg opisu również 1080i to nie jest potrzebny?

A taki komplet może kosztować poniżej 10k w PL (oczywiście import z D). Chyba warto...

Jeszcze jedna sprawa : podaję link do forum nt serii 3xx 5xx Scaleo FSC http://support.fujitsu-siemens.de/DigitalHome/

Cytat :

"Also we regarded the topic HDTV for a long time. HDTV to the conditions of the development at that time corresponded the MPEG2 to standard. Unfortunately to send also we surprised by the announcement of private television stations in the future only in H264 and DVB-S2. Also we can offer unfortunately today still no solution to you for DVB-S2. There is simply still no functional hardware for our architecture. The advantage of our architecture is however straight in the fact that it is possible to react to such situations. We work therefore on a re-tooling kit for DVB-S2, however is still difficult also today to foresee, when this is available for our equipment. For this reason we cannot say today unfortunately yet, to when it this kit will give. "

To jest stanowisko FSC nt DVB-S2/AMC od moderatora z FSC na ww forum.

pzdr
 
Ostatnia edycja:

nowy66

New member
Jestem po intensywnej lekturze tego forum a dotyczącego serii 5xx. NIestety tak naprawdę to jest to prototyp z ciągłymi aktualizacjami :( . Ilość sygnalizowanych problemów jest znaczna. Jeszcze nawet nie przekazują wersji beta oprogramowania. :( Piszą zestawienia rzeczy, które powinny byc zmienione, uaktualnione, itp.

Mimo tych problemów, i tak myślę, że jest to przyszłość - takie kombajny all-in-one. Ale za jakieś 6-8 miesięcy - po przetestowaniu współgrania wszytkich komponentów i wyklarowaniu się sytuacji (przynajmniej na jakiś czas) z systemami przesyłu, zapisu, kodowania, zabezpieczeń,... Prawda, że jestem optymistą, że tylko 6-8 mcy?:)

pzdr
 

Piotrek_PP

New member
Witam Serdecznie,
Zgadzam się z tym co napisał nowy66. Dziwne czasy nastały, robi się z premedytacją z konsumentów mniej lub bardziej świadomych beta- a nierzadko i alfatesterów. Osobiście wolałbym żeby ci quaziproducenci zamknęli japę do czasu, aż wypracują produkt zgodny z własną (sic!) specyfikacją. A tak wszyscy wrzeszczą o hdtv przy praktycznie braku na rynku specjalizowanych układów ASIC do tego przeznaczonych, a w szczególności obsługujących ów nieszczęsny H264/AVC.
Z tego co się orientuję to Activity Media Center itp. to w praktyce ładnie opakowane pecety, niekiedy dramatycznie ograniczone przez zamknięte oprogramowanie operacyjne. Jeżeli o takiej przyszłości nowy66 piszesz to pozwól, że się z Tobą nie zgodzę. Przyszłość to wysoko specjalizowane układy scalone spod znaku Sigmy itp. A dlaczego? Z trzech powodów: po pierwsze: cena, po drugie: cena, a po trzecie: jakość. Przykładowo, żaden softwarowy deinterlacer/upscaler nie jest w stanie nawet dotknąć jakością poprawnych implementacji sprzętowych.
W końcu się pojawią niestety nie wcześniej, moim zdaniem, niż ruszy blueray, który się już tak rusza od kilku lat.
Pytanie, na które sam próbuję odpowiedzieć i marnie mi to wychodzi:
Czy wywalać dzisiaj 1000Euro na w dużej części jednak "obietnice" producenta albo mniej na ograniczone rozwiązania typu poprawimy_to_w_następnym_firmware_Snazzio albo jest_ale_jakoby_go_nie_było_Kiss czy może_podziała_miesiąc_Zensonic:confused:
Czy też poczekać myślę, że nie wcześniej niż do końca 2006r. by obejrzeć w sumie niemałą już kolekcję filmów x264 :confused:

A co myślicie o Xbox 360 w charakterze hd media center!!!!????

pozdrawiam, Piotrek

PS. Za 1000Euro to można niezłego peceta sobie kupić i między seansami hdtv ponawalać w dooma albo cs-a na 40 calach.
 

nowy66

New member
Jestem zdecydowanym zwolennikiem rozwiązań all-in-one. NIe chodzi mi o techniczną stronę zagadnienia (karty czy sigma, zapis BR czy też HD DVD) - to jest dla mnie - drugo-trzeciorzędne. Wyłacznie chodzi o to, że w jednym klocku masz wszystko : tuner sat HD (DVB-S2,h/264) AC3/DTS/5+1, internet w TV (na 37/40"), czytnik kart i wszytkie inne, pozostałe cechy już wspólne z Kiss, Reelbox, Snazzio & Co. W tym widzę słabość Kiss&Co. Zresztą jestem pewien, że max za 10-14 mcy wszytkie urzadzenia tych firm bedą miały podobne mozliwości. Już teraz ReelBox mówi o wersji Lite RSX, Dreambox 8xx, itp.

Pomyśl o wizji oglądania filmu nagranego z np. HD Premiere na HDD, w przerwie ogladania web przez dzieciaki na 37", a przed oglądaniem właśnie zrobionych zdjęć po włożeniu do czytnika karty, gdy żona słucha swojej ulubionej płyty w innym pokoju z tego samego urządzenia - to jest dla mnie przyszłość i znaczenia słowa ALL-IN-ONE.

Jak dodasz wszystkie elementy dostępne teraz : Snazzio+Humax PR HD1000+PC z czytnikami kart, HDD 250 GB,dualcore (bo chyba taki musiałby być) + kable - to z pewnościa wyjdzie duuużo więcej niż 1000€. Prawda?

Ja używam do pracy PC za mniej niż 1000€. I działa.

pzdr

PS

Pytanie do admina : 2x pisałem to samo i dopiero po wpisaniu krótkiego tekstu i jego edycji udało mi sie zapisać treść. Czy jest ograniczenie czasowe pisania postu?
 
Ostatnia edycja:

Piotrek_PP

New member
>nowy66
Wizja zaiste świetlana i bardzo kusząca. Tylko kiedy ja się doczekam jakiegoś porządnego HDTV FTA, bo na wykupywanie dodatkowo pakietu Premiere obok Cyfry+ nie mam ochoty, a HDTV w Cyfrze+ hmmm...hehe, wszyscy tutaj posiwiejemy. No ale oczywiście to nie Twoja wina. Chodzi mi raczej o to, że na razie mnie, chyba podobnie jak większości z nas, pozostaje zdobywanie materiału hd w sieci. Na szczęście jest tego coraz więcej i bardzo fajnie.
Co do all-in-one skoro tak stawiasz sprawę to nie ma między nami różnicy zdań. Tak czy inaczej all-in-one nigdy nie był i nie będzie dla "freaków" w danej dziedzinie - za dużo kompromisów, za mało flexible.
Co do peceta - to jest do zrobienia, i właśnie dlatego się nad tym poważnie zastanawiam. Proc: Athlon3700+ (powinien pociągnąć wszystko hd) - 1000, motherboard - 400, RAM (1GB)- 400, graf. 7800GT (chyba dobry do hdtv??) - 1300, HDD (250GB) - 350, Skystar2 (tuner DVB-S1, S2 dla PC jeszcze nie ma i własnie dlatego Activy go nie ma) - 200, DVD-RW - 200, obudowa, pilot z czujnikiem irda itp - 200, nie wiem ile czytniki kart kosztują. Razem mamy około 1000Euro. No i niestety kupa konfigurowania i problemów typowych dla każdego peceta. Ale mamy pełną swobodę co do konfiguracji i nie jesteśmy skazani na łaskawość producenta, który brak sygnału ac3 na wyjściu cyfrowym rozwiąże "być może" w następnym firmware.
Po prostu może lepiej zamiast czekać na nowy soft do Media Center zainwestować w upgrade naszego peceta pod kątem hdtv? Wyjdzie znacznie taniej, elastyczniej i wcale niekoniecznie jakoś okropnie niewygodnie (fakt, kable trzeba poprzeciągać :-| ) A w międzyczasie mamy szybką maszynę do innych zadań.
A za 1,5 roku kupić zintegrowane rozwiązanie typu KISS czy Zensonic ale już z obsługą wszystkich standardów włączywszy te towarzyszące blueray.
Tak sobie głośno myślę. Czy warto teraz wydawać tysiaka na Activy, które nawet z tłoczonymi płytami dvd miewa problemy?

Czy ktoś wie coś więcej na temat bezprzewodowego HDMI?

Pozdrawiam, Piotrek
 

nowy66

New member
Zgadzamy się więc.

Nie jestem i nie będę freak'iem HD i/lub PC. Funkcjonalność, prostota i wielość łatwo dostepnych funkcji. Jak nie przymierzając telefon z radiem i aparatem cyfrowym :) . Oraz - dajmy na to - MP3. :) Jestem skłonny zdecydowanie iść na kompromisy z możliwością rozbudowy jeśli te 3 zalety są osiągalne. I tu dla mnie jest jedyny problem : AMC byłby super jeśliby spełniał to co obiecuje w danych katalogowych. Zresztą czy będzie to FSC czy reszta Kiss&Co. TOTAL EGAL. Byle działało.:)

pzdr
 

tuptus55

New member
Panowie Nowy i Piotrek. W zasadzie się zgadzam ale jestem przeciw :)
Po pierwsze. Proces opracowywania urządzenia trwa około roku (alfa i beta testy). Sygnał DVB-S2 i mpeg4 nadawany jest od października. Ale wszyscy klienci marudzili, ze nie ma jak odbierać tego sygnału. No to producenci dali coś co jest nie do końca przetestowane.
Co się dotyczy AMC. Produkt istnieje od lutego 2005 ale wersja 5** od listopada 2005. Karty do DVB-S2 do AMC są ale w beta testach. AMC to jest specjalizowany PC ze specjalizowanym XP tzw. embeded. Wersja z tunerami DVB-S2 będzie do kupienia po targach Cebit. Nie zgadzam się, że przyszłość nalezy do specjalizowanych układów typu Sigma Design. Kiss DP-600 do dziś nie ujrzał światła dziennego.
Mam na testach AMC570 i wierzcie, nie wymaga tyle konfigurowania co zwykły blaszak. Nprawdę jestem mile zaskoczony. Opis testu zamieszczę jutro.
 

nowy66

New member
tuptus55 napisał:
... W zasadzie się zgadzam ale jestem przeciw :)
.. ale wersja 5** od listopada 2005. Karty do DVB-S2 do AMC są ale w beta testach. ... Wersja z tunerami DVB-S2 będzie do kupienia po targach Cebit..... Nie zgadzam się, że przyszłość nalezy do specjalizowanych układów typu Sigma Design...... Nprawdę jestem mile zaskoczony. Opis testu zamieszczę jutro.

Cieszę się, że się ze mną zgadzasz a nie do końca z PiotrPP :) Dla mnie nie ma i nie będzie mieć znaczenia rodzaj oprogramowania (karta czy sigma). Ale to juz pisałem. :) Oprogramowanie Beta już jest. Właścicieli AMC (co ciekawe również serii3xx) zapraszają do zgłoszeń do testowania.
Suuper, że masz na testach AMC 5xx. Zazdroszczę. Już byłem podłamany niedoskonałością oprogramowania. (która wersja u Ciebie?) Mam nadzieję, że dasz długi ciekawy opis działania/możliwości AMC. Czekam z niecierpliwością.
pzdr
 
Do góry