Activy Media Center 1080i HDTV HDMI, czyta wszystko HD też

krytyk

New member
czy ktos widzial ten wynalazek Siemensa?
Specyfikacja poraża, niestety cena też,
ale czyta wszystkie MPEGi, WMW HD w 1080i, do tego 2 tunery DVB S i T lub C, czytnik kart pamieci 8 rodzajów, oczywiscie ma HDMI, dysk 250GB, do tego WLANa, wzmacniacz 7.1,
pelen wypas i jeszcze sporo nad to
no to mamy alternatywe jesli chodzi o HD wobec Kiss DP 600
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...tak się składa, ze troszkę orientuję sie w MediaCenterach i narazie nie jest wcale tak różowo, jak "w reklamach".

Nawet system zapisu plików jest inny (nagrywanie) i obecnie dobrych narzędzi edycyjnych brak (nawet w samym XP).

Oczywiscie to się kiedyś zmieni (mam taką nadzieję) ale coś (dla mnie) b.ostroznie do tej "nowinki" podchodzę (choć w tym typie sprzetu widzę przyszłość).


Ps - moze uda się alternatywny soft stworzyć (bo Linux zaspał) i wtedy aplikacje ruszą (choć M$ już sporo rzeczy przyblokował). :wink:
 

gelo29

New member
=> krytyk:
w "stopce" masz napisane, że użytkujesz m.in. odtwarzacz KISS DP600. Można wiedzieć, gdzie udało Ci się go nabyć?
Pozdrawiam
 

krytyk

New member
to mówisz ze nalezy poczekac z zakupem tego produktu, szczerze pisząc trochę mi zaimponowal,
a kissa udało sie wyrwać chyba z jakies testowej dostawy, kupilem go 17go grudnia, ale wiem ze teraz pusto z tym towarem
 

salat

Member
a kissa udało sie wyrwać chyba z jakies testowej dostawy, kupilem go 17go grudnia, ale wiem ze teraz pusto z tym towarem

To napisz cos wiecej o tym Kisie Dp-600. Co odtwarza, a czego nie?
Jakie wyjścia, jakie wejścia?
Wstaw może jakieś "real foto" itd...
 

byczy

New member
no bardzo ladne cacko od siemensa a cena no mala nie jest...
nie moglem sie doczytac jaki system tam jest czy Xp prof jak by wynikalo z napisu na www czy mce 2005....
badz co badz tak sie zastanwiam jak to jest bo w specyfikacji ms mce 2005 pisza ze do ogladania hdtv trzeba laczyc po dvi.......
i troche czlowiek jest zdezorientowany bo przegladajac spec. LCD tv to do podpiecia pc zalecaja d-sub czyli trzeba skorzystac z przejscowki d-sub->dvi

hojlo1 -- pytanie do Ciebie bo piszesz ze sie troche orientujesz w MC. Podpinales je do TV LCD/ Plazm??? Jak to wyglada z maerialem HD, rozdzielczosc, divx, gry/.........


Pozdrawiam Hej!
 

hojlo1

New member
Bez reklam
byczy - na dzień dzisiejszy (i z tego co oglądałem) - karta graficzna moze być "dowolna" (oczywiście zgodna z Media Centerem - nie wiem, czy to tylko o sterowniki chodzi).
W zależności od :producenta/ kasy itp - mozesz trafić i na jakąś ATi ATI X300SE , co ma tylko VGA i np S-Video , do tzw. "full wypas".
Każdy taki Media Center powinien miec w instrukcji podane rodzaje wyjść i np rodzaje skalowań (by dobrać pod konretny odbiornik).

Co do reszty zagadnień - to odsyłam na strony M$ (sporo pl jest), bo to co w sklepach oglądam (em) - to pracuje na demach Media Centera i sprzedawcy nawet mi nie dali potestować np. Divxa z napisami (ciekawy jestem, czy ruszy w tej aplikacji, czy np na XP trzeba przejść.... .
HDTV też jest w specyfikacji ( z wszelkimi zabezpieczeniami) ale uwaga - są i Media Centery np na Celeronie 2.x GB = trzeba i tutaj być ostrożnym... . :wink:
 

marro

New member
krytyk napisał:
czyta wszystkie MPEGi, WMW HD w 1080i, do tego 2 tunery DVB S i T lub C, czytnik kart pamieci 8 rodzajów, oczywiscie ma HDMI, dysk 250GB, do tego WLANa, wzmacniacz 7.1,
pelen wypas i jeszcze sporo nad to
no to mamy alternatywe jesli chodzi o HD wobec Kiss DP 600
No wlasnie! Zassalem PDF'y ale nie ma tam nic ani o procku (SIGMA czy jakis INTEL albo co?) ani o systemie! Teoretycznie ma wszystko co potrzebuje czyli czyta TEORETYCZNIE miedzyinnymi H.264, ma twardziela i karte DVB-S i to wszystko w jednej budzie!!! Entuzjasci HDTV ponawiam pytanie Krytyka czy ktos to cudo 'macal' moze ktos z Was pracuje w Fujitsu-Simens ew ma kogos znajomego kto pracuje.
Pzdr. Maro
a to link do PDF'a z tym cudem:
http://server-uk.imrworldwide.com/cgi-bin/b?cg=COM-complete&ci=siemensfujitsu&tu=http://www.fujitsu-siemens.com/Resources/250/249515902.pdf
 
Ostatnia edycja:

nowy66

New member
Czy ja dobrze rozumiem to urządzenie : jeśli podłączę internet (nawet kabelkiem), sat (2xtuner więc np. Premiere i Cyfrę), podłączę to ustrojstwo do LCD, to będę mógł się cieszyć jakościa HD, nagrywać na HDD? A w przyszłości wykorzystywać DVB-T w PL? Takie, że zacytuję "Future-proof" urzadzenie?
Jaśłi tak - to dla mnie bomba , bo za max. 1k€ jest all-in-one (nawet kabelki odpowiednie). Po co więc kupować minimum 2-3 urządzenia?. Czy dobrze rozumuję?

pzdr
 
Ostatnia edycja:

marro

New member
W zasadzie... Tak! Powiem wiecej, jest w nim tuner nie tylko DVB-T(bezuzyteczny zreszta narazie) ale wlsnie DVB-S! Podobny watek byl przerabiaty TUTAJ
Tylko jest jedno ale...I tu zgadzam sie z pmcomp'em ze to tylko pecet w ladnej obudowie, fakt ze skonfigurowany i zoptymalizowany (karty, cichy etc...) ale sygnal konwertuje softwerowo a nie wyspecjalizowanym ukladem jakim jest np. SIGMA. Choc z drugiej strony moc obecnych procesorow jest wystarczajaca do obrobki sygnalu HD... Pytanie tylko czy da sie to kupic w Polsce albo czy ktos juz to ma?
pzdr. maro
 

nowy66

New member
marro napisał:
W zasadzie... Tak! Powiem wiecej, jest w nim tuner nie tylko DVB-T(bezuzyteczny zreszta narazie) ale wlsnie DVB-S!
pzdr. maro

z opisu wydaje mi się że albo DVB-S albo DVB-T a nie razem. Ale moze się mylę. I druga sprawa czytanie DivX - brak. A propos - Czy ktoś mi może powiedzieć do czego to służy? W serii 370 (na niemieckich stronach) juz jest ale z kolei tylko PAL + progressive scan, więc kicha z tę cenę.
pzdr
 
Ostatnia edycja:

nowy66

New member
krytyk napisał:
... wzmacniacz 7.1, ...

Gdzie znalazłeś info o wzmacniaczu (w domyśle - wbudowanym) 7.1 ? Jest tylko (albo aż) wyjście do AV 7+1. Chyba że był to tylko skrót myślowy.

pzdr
 
Ostatnia edycja:

krytyk

New member
nowy66 napisał:
z opisu wydaje mi się że albo DVB-S albo DVB-T a nie razem. Ale moze się mylę. I druga sprawa czytanie DivX - brak. A propos - Czy ktoś mi może powiedzieć do czego to służy? W serii 370 (na niemieckich stronach) juz jest ale z kolei tylko PAL + progressive scan, więc kicha.
pzdr
seria 370 jest już nie produkowana, teraz jest w sprzedaży seria 570, i czyta wszytsko, można wybrać konfiguracją z jakim chcesz DVB lub z wszystkimi, posiada wbudowany 7.1 i masę innych rzeczy, dla zainteresowanych służę szczegółowym opisem na maila
 

nowy66

New member
Krytyk,
nie bądź taki tajemniczy - jak masz jakieś dane to daj linka i już! No i jak tam z tym 7+1?:)
pzdr
 

lukas

New member
popieram ,krytyka, jeżeli chodzi o SIEMENSA

Mającym jakieś ,,ale,, jeżeli chodzi o sprzęt Siemensa polecam to obejrzeć.
 

tuptus55

New member
Lukas ale co obejrzeć?
W tej chwili czekam na FSC AMC570 ale w wersji z tunerami DVB-S2. Według pracownika FSC wersja DVB-S2 jest już w testach. Publiczna prezentacja odbędzie się na targach Cebit 2006 i dopiero po tych targach będzie dostepna dla każdego.
 

marro

New member
Ooo

lukas tez jestem ciekaw i chetnie obejrze, tylko co? :p
Tuptus55 kiedy bedziesz mial AMC570? Mam nadzieje ze podzielisz sie doswiadczeniami i jeszcze jedno, gdzie i za ile mozna go kupic?
pzdr. maro
 
Do góry