acer x1260- czy warto? A moze cos innego do 300zl?

kiro67

New member
Siema. Co sądzicie o projektorze Acer x1260? Czy warto go kupić? Czy spisze się w połączeniu z xboxem lub pc? A może polecacie coś innego do około 300(max 400)-proszę się nie śmiać. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
 

kojak_ct

Member
Co można o nim napisać? Hmm. To straszny zabytek. Rozdzielczość nieproporcjonalna do konsoli i filmów, do kompa powiedzmy, że spasi bo 15 lat temu taka rozdzielczość była dość popularna. Jeśli chodzi o jego parametry to podejrzewam, że nie trzyma żadnych jeśli to używka. Chyba, że to jakiś leżak? Tak teraz patrzę na złącza i widzę, że XBOXa podepniesz tylko pod S-Video (X360 i XONE nie podepniesz) i PC po VGA. Ogólnie kicha i brak rozwoju z tym Acerem. Wszystkie złącza analogowe.
 

RwVision

New member
X360 normalnie pod vga podepniesz, sam jechalem kiedys na takim kablu. Jednak to nie jest jakosc pod konsole x360 i ps3, fajnie by sie na tym gralo w ps2 i xbox.
 

kojak_ct

Member
X360 po chinch? To już lepiej grać na PS2 który do takiej rozdzielczości został przystosowany. Nie dość, że po chinch idzie marnej jakości sygnał to jeszcze musi zostać przeskalowany. Jeśli po VGA to ok. Ale 0 rozwoju z tym projektorem. Kupisz go jedynie pod to co masz. Cokolwiek wymienisz na HDMI i znowu będziesz musiał wszystko wymieniać. Ja bym się w to nie pchał ale to Twoja kasa. Z własnego doświadczenia wiem, że chcąc zaoszczędzić parę groszy wyjdzie 2x więcej niż się planowało. Zrobisz jak zechcesz :).
 

kiro67

New member
Czyli warto go wziąć za 250zł czy nie? Może polecicie coś innego w podobnych pieniądzach? Jakby projektor miał full hd to byłbym w stanie dać nawet 500zł.
 

RwVision

New member
"Jakby projektor miał full hd to byłbym w stanie dać nawet 500zł"

-Nie no, sorry, ale tu mnie rozbawiłeś hahaha

Obecne full hd zaczynaja sie od ~2200zł

Dlatego jesli masz budzet maks 500, to wez juz lepiej ten, albo znajdz jakas uzywke z rozdzialka 720p. Chociaz nie wiem czy to mozliwe
 

kiro67

New member
Już chyba nie mam ;/ tj jakiś gościu ma go wziąć go za 750zł, a ja tyle nie dam. Czyli pozostaje ten nieszczęsny acer, pytanie czy warto się w to pchać? Nie mam jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin, bo w zestawie nie ma pilota ;/
 

kojak_ct

Member
Wszystko zostało powiedziane. Chcesz byśmy podjęli za Ciebie decyzję? :) Ja się mogę wypowiedzieć za siebie. Ja bym tego nie kupił. :p
 

kiro67

New member
Witam, troche czas minęło ;). Kupiłem sobie projektor Hitachi X275 w zestawie z ekranem nieco ponad 100" za 140zł. Tak, wiem-projektor szału nie robi, jednak po przesiadce z TV LG 42LB650V za 1700zł jestem mega zadowolony. Do rzutnika mam podpięte naraz Wii, xbox 360 i PC. Oglądanie filmów wieczorem i granie to prawdziwa przyjemność, teraz już wiem, że na pewno już nie wrócę do TV, jak projektor padnie to kupię sobie lepszy.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ale to jest projektor z obrazem 4x3, wiec moim zdaniem porazka. Ale cena 140 zapewne rekompensuje wszystko ;-)
 

kiro67

New member
A co mnie obchodzi, że jest 4:3? Przecież w menu można sobie ustawić 16:9 i właśnie cały czas tak mam, nawet ekran mam 16:9 ;). Wszystko wygląda proporcjonalnie nic nie jest rozciągnięte itp, filmy oczywiście w 21:9.
 
Do góry