...a może jednak plazma???

Status
Zamknięty.

Adrian85

New member
Bez reklam
lepiej wyskoczyć sobie na rowerek :)
Tylko zaraz nie pisz,że też masz lepszy niż inni.....a świeże powietrze ci się przyda :D

ps.Nawet jeśli producenci zamierzają się wycofać z produkcji plazm,to i tak mnie nie wzrusza....kupię sobie jedną na zapas :p
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Trol obudził się ze snu zimowego. Prosimy o zaprzestanie dokarmiania.
;)
Wystarczy przejrzeć posty Cezarego i wiele się wyjaśni. Od początku marca 124 odpowiedzi, większość w tym temacie.
Tu jeden śmieszny post:



Pozdrawiam i przepraszam za OT. Proponuję więcej rozwagi przy wybieraniu partnera do dyskusji.

Pozdrawiam.

Nie nazywaj kogoś trollem :razz: bo kto się przezywa tak się sam nazywa :hihi: i wyjdzie, że sam jesteś jeszcze większym Shrekiem :bober: ale dziękuje za zainteresowanie moimi postami może zasiałem ziarenko na podatny grunt ;)
 

digitalus

Banned
Piszesz że plazmy to przeżytek. Na jakiej podstawie tak sądzisz?
A ile firm produkuje jeszcze plazmy? Słychać już, że Lg też zamierza się z tego wycofać więc wniosek jest prosty :)
to plotka z 2009 roku
LG nie rezygnuje ze sprzedaży telewizorów plazmowych
http://www.hdtv.com.pl/forum/375428-post22.html
podobnych plotek bylo duzo.jedna z nich to powrot sony do produkcji telewizorow plazmowych.
wyglada ze ten temat bedzie kontynuowany do konca roku. mam na mysli..a moze jednak plazma.

to tez dobry komentarz dotyczy lcd i plazmy.
forum - gazeta
Aquos nie podoba mi się, kolory są przesycone i nienaturalne, co jest cechą
telewizorów LCD. Ja osobiście planuje kupić plazmę LG 42PQ3000, telewizor jest
tańszy niż wiele LCD-ków, a jakość obrazu jest bardzo dobra i nie brakuje mi
Full HD. Dla mnie odwzorowanie kolorów to najważniejsze kryterium (ważniejsze
niż rozdzielczość). Zdaje sobie sprawę że są ludzie, którzy lubią kolorki z
LCD, dla nich aquos będzie dobrym wyborem. Ja chcę czegoś więcej, być może
wynika to z tego, iż przesiadam się z telewizora CRT. Z LCD korzystam na
codzień jako monitor i tutaj LCD najlepiej się sprawdza.
 
Ostatnia edycja:

westpiotrek

New member
A ile firm produkuje jeszcze plazmy? Słychać już, że Lg też zamierza się z tego wycofać więc wniosek jest prosty :)

A ilu producentów jaj kurzych oferuje jaja od kur które chodzą po podwórku i grzebie w ziemi za robakami? ...a przecież takie jaja lepsze. A ile firm produkuje dobre pomidory dojrzewające naturalnie w promieniach słońca, słodkie i o smaku pomidora? A przecież takie pomidory biją na głowę to co można kupić w sklepie. No powiedz dlaczego produkuje się na większą skalę to co jest gorsze?
 

don111

Banned
Powiem tak plazmy to przeżytek! :) I nikt i nic tego nie zmieni, i rzeczywistości nie zaczarujecie, że jest inaczej. A mój sharp ma się wyśmienicie i łyka wasze wszystkie plazmy bez zająknięcia :razz: Życzę miłego oglądania super wypasionego i wykręconego w kosmos obrazu na plazmach ;) jeśli to w ogóle możliwe. Tylko nie mówcie później, że nie ostrzegałem :bober:
w temacie test otwarty Sharp 810 Kapral Hicks dzieli się wrażeniami, miał Philipsa 9705, Panasonica V20 (plazma), Panasonica x10 (plazma hd ready) i teraz ma Sharpa 810... zmiana plazmy na LCD tradycyjnie och i ach w pierwszym okresie użytkowania, efektowny obraz, potem jednak żal cztery litery ściska że się pozbył plazmy :)
najśmieszniejsze że przy sygnale zwykłej telewizji, wg niego nawet X10 deklasuje tego Sharpa
tyle w temacie :)
 

timbot

New member
Bez reklam
pamiętaj, że telewizor kupuje się w dzisiejszych czasach na teraz, a nie na 10 lat jak to kiedyś było
nie bez przyczyny pytamy szczegółowo o warunki, jeśli masz teraz jako źródło głównie SD cyfrowy polsat i dvd, to jednoznacznie przemawia to za plazmą (szczególnie, jeśli nie stać cie na lcd z dobrym skalowniem).
Jeśli masz bardzo jasno w pokoju, to przemawia to za Lcd LED.

Ja sam jestem z "obozu plazmy", ale muszę przyznać, że szczegółowość i nasycenie kolorów w samsungu 6500 (led) jest super. Tylko, że mnie to prze-nasycenie kolorów męczy i jest bardzo nie naturalne. Przez to wszystko wygląda jak teatr telewizji lub film z wesela, cała "sztuka filmowa" mi ucieka.

Prawdą jest, że poza tym forum LCD mają super marketing, ale po coś każdy ma oczy i własną głowę.
Jeśli nie masz dużo kasy i nie będziesz hurtowo kupował blurayów, tylko pozostaniesz przy SD cyfrowego polsatu, to plazma jest bedzie bezpiecznym wyborem, z którego będziesz zadowolony.
Pamiętaj tylko, że bardziej liczy się jakość obrazu, niż wygląd tv i zużycie prądu.
Oraz moja główna zasada - większa przekątna jest lepsza, nie ma za dużego TV :D
 

digitalus

Banned
jeszcze jeden bardzo wazny i dobrze znany argument ze plazma to lepszy wybor.
w telewizorze plazmowym zawsze bedzie matryca firmowa . nie jak w przypadku telewizorow lcd.
tylko na obudowie logo reneomowanej firmy . w telewizorze matryca malo znanej firmy z chin lub tajwanu.
gdy zadzwonimy do serwisu producenta z pytaniem dlaczego w moim telewizorze lcd jest matryca nieznanej firmy. uslyszymy odpowiedz..globalizacja
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
Ja zamierzam kupic w TV w lipcu ale juz zaczynam czytac info po necie by miec jak najpelniejszy obraz tego co chce. Wychodzi na to ze moim TV bedzie plazma Panasonica z nowej serii G30. Dlaczego ? Bo bardzo chce miec szerokie katy widzenia, bo bardzo chce miec obraz zblizony do naturalnego (duzo ogladam animal planet i discovery). Jedyne czego sie boje to powidokow. Gdyz gram po 2,3h kilka razy w tygodniu na ps3 i czasami lubie miec wlaczone TVN24 przez taki sam okres czasu.. Ale mam nadzieje ze te nowe plazmy Panasonica na jeszcze nowszych matrycach beda pozbawione tego mankamentu. I TYM :
http://i253.photobucket.com/albums/hh62/GxZas/DSC_0187.jpg podobnych spraw. To jedyna rzecz ktorej sie obawiam. Dodamjeszcze ze trzem osobom polecilem G20 czytajac te forum i wszystkie 3 sa obecnie bardzo zadowolone :)
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
ta fotka jest dziwna - bo jakby się wszystko rozjeżdżało na ekranie - to napisy też byłby rozjechane; być może programiści zastosowali jakiś trick, który widać na tej plazmie (i nie tylko na tej), albo mam zbyt bujną wyobraźnie :)
 

kurak76

New member
OK, przeczytałem Wasze posty, pochodziłem po sklepach i przetestowałem interesujące mnie modele TV i wychodzi na to, że w zakresie moich możliwości finansowych (tj. około 2500PLN) jednak wygrywają plazmy i taki też telewizor na 90% zakupię. Bardzo spodobał mi się obraz jaki oferuje PANASONIC TX-P42S20. Czy ten wybór będzie OK? Czy mogę kupić lepszy "sprzęt" do 2500PLN?
 

cezary69

New member
Bez reklam
"Podłączenie i wstępne skalibrowanie tego telewizora niemal natychmiast wywołało uśmiech na mojej twarzy. Co za ulga po kilkutygodniowym oglądaniu LED-a. Cóż, jakoś obrazu jest nieporównywalnie lepsza. Co prawda wrażenia nie są może imponujące w ciągu dnia, w jasnym pokoju, ale wieczorem,szczególnie w ciemnym pomieszczeniu, dystans który dzieli tą plazmę od wszystkich elcedeków jest po prostu znaczący"

Czyli wszytko już jasne :) Plazma sprawdza się wyśmienicie i ponadprzeciętnie tylko w piwnicy :D albo w nocy. Jak ktoś ma jasny pokój no to poogląda sobie w nocy, a w dzień może oglądać obudowę :)
 

digitalus

Banned
"Podłączenie i wstępne skalibrowanie tego telewizora niemal natychmiast wywołało uśmiech na mojej twarzy. Co za ulga po kilkutygodniowym oglądaniu LED-a. Cóż, jakoś obrazu jest nieporównywalnie lepsza. Co prawda wrażenia nie są może imponujące w ciągu dnia, w jasnym pokoju, ale wieczorem,szczególnie w ciemnym pomieszczeniu, dystans który dzieli tą plazmę od wszystkich elcedeków jest po prostu znaczący"

Czyli wszytko już jasne :) Plazma sprawdza się wyśmienicie i ponadprzeciętnie tylko w piwnicy :D albo w nocy. Jak ktoś ma jasny pokój no to poogląda sobie w nocy, a w dzień może oglądać obudowę :)
bzdury opowiadasz
http://i200.photobucket.com/albums/aa244/jameslove8/1-4.jpg
to na pewno nie jest piwnica
http://www.hdtv.com.pl/forum/384665-post92.html
w domowych warunkach plazma ma zdecydowanie lepsza jakosc obrazu .
jeszcze jeden bardzo duzy plus to plazma o nizszej rozdzielczosci to na pewno lepsza jakosc obrazu sd niz w najdrozszym lcd. to nie sa puste slowa. mozemy zrobic konkurs . teoretycznie najgorsza trzeciologowa plazme daewoo podlacze do trzecioligowego tunera satelitarnego. mozesz podlaczyc swojego sharpa do najlepszego tunera satelitarnego i bedziemy oceniac jakosc obrazu sd. sharpik zablysnie tylko na plazy lub w sklepie:)
wracajac do daewoo to w tym telewizorze jest panel od LG. jakosc bardzo obrazu bardzo zblizona do telewizora kineskopowego, czyli dobra ostrosc obrazu. ten sam panel byl tez wykorzystywany w plazmach AKAI
Akai 32PDP-501P Plasma 32 inch TV / Tvs by Manufacturer / TVs catalogue / Plasma, LCD, CRT - TVs
nie przejmowalem sie wcale ze rozdzielczosc w tym telewizorze to 850X480.niech sobie bedzie bo i tak jakosc obrazu jest lepsza niz w lcd full-hd
 

Attachments

  • zdf.jpg
    zdf.jpg
    44 KB · Wyś: 237
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
bzdury opowiadasz
http://i200.photobucket.com/albums/aa244/jameslove8/1-4.jpg
to na pewno nie jest piwnica
http://www.hdtv.com.pl/forum/384665-post92.html
w domowych warunkach plazma ma zdecydowanie lepsza jakosc obrazu .
jeszcze jeden bardzo duzy plus to plazma o nizszej rozdzielczosci to na pewno lepsza jakosc obrazu sd niz w najdrozszym lcd. to nie sa puste slowa. mozemy zrobic konkurs . teoretycznie najgorsza trzeciologowa plazme daewoo podlacze do trzecioligowego tunera satelitarnego. mozesz podlaczyc swojego sharpa do najlepszego tunera satelitarnego i bedziemy oceniac jakosc obrazu sd. sharpik zablysnie tylko na plazy lub w sklepie:)
wracajac do daewoo to w tym telewizorze jest panel od LG. jakosc bardzo obrazu bardzo zblizona do telewizora kineskopowego, czyli dobra ostrosc obrazu. ten sam panel byl tez wyskorzystywany w plazmach AKAI
Akai 32PDP-501P Plasma 32 inch TV / Tvs by Manufacturer / TVs catalogue / Plasma, LCD, CRT - TVs
nie przejmowalem sie wcale ze rozdzielczosc w tym telewizorze to 850X480.niech sobie bedzie bo i tak jakosc obrazu jest lepsza niz w lcd full-hd


Hehe ja tego nie wymyśliłem... http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy...e-czy-moze-jakis-tv-z-podswietleniem-led.html :razz:
 
Status
Zamknięty.
Do góry