...a może jednak plazma???

Status
Zamknięty.

cezary69

New member
Bez reklam
A jaką on może mieć jakość SD???Niech się cieszy że ma obraz.....jakiś tam :mrgreen:

Zdziwiłbyś się jaką mam jakość sd :razz: o takiej na plamach to można sobie tylko pomarzyć :cry: A słyszeliście kawał o gościu, któremu padała plazma? Dzwoni gość do serwisu rtv :) i mówi, że padł mu tv i czy mógłby ktoś przyjechać... Gość z serwisu pyta się - Jaki to tv? Odpowiada Lg plazma 50" a serwisant - No niestety przykro mi, ale takich nie naprawiam bo nie mam uprawnień gazowych :razz: Zadzwoni pan do serwisu agd :D
 

yorik

New member
Zdziwiłbyś się jaką mam jakość sd :razz:

Gwarantuję Ci, że każdy posiadacz plazmy się dziwi jak widzi sd na lcd...:hihi:

A słyszeliście kawał o gościu, któremu padała plazma? Dzwoni gość do serwisu rtv :) i mówi, że padł mu tv i czy mógłby ktoś przyjechać... Gość z serwisu pyta się - Jaki to tv? Odpowiada Lg plazma 50" a serwisant - No niestety przykro mi, ale takich nie naprawiam bo nie mam uprawnień gazowych :razz: Zadzwoni pan do serwisu agd
:D[/QUOTE]

I tu trafiłeś w sedno - plazma musi się zepsuć,żeby obraz wyglądał na niej kiepsko. Na LCD (po analogu) obraz cały czas wygląda jakby tv był zepsuty...

Sory wszystkim za dokarmianie trolla, ale nie mogłem się powstrzymać....:bober:
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
"jako że jestem zielony w temacie za namową kolegów z tutejszego forum zamówiłem plazmę w sklepie internetowym. Pojawił się jednak problem nie wiem w jaki sposób podłączyć kablówkę z sygnałem analogowym (kabel ze złączem koncentrycznym) z plazmą Panasonica p42cx3e tak aby zyskać w miarę dobry sygnał ? Proszę się nie śmiać tylko doradzić"

I dalej... " Jeśli masz możliwość zmiany kablówki analogowej na cyfrową to warto przemyśleć. Jakość będzie o wiele lepsza!"

To powinno być karalne! Za wprowadzanie ludzi w błąd.
 

digitalus

Banned
praktyczny przyklad z forum dvb-board
dvb-board to forum uzytkwnikow tunerow satelitarnych i kart dvb
led-tv 3,78 % glosow
crt - 20,89 % glosow
lcd.34,22 % glosow
plazma 41,11% glosow
z tej ankiety wynika ze wiekszosc wybiera plazme.
a led-tv niestety jest nawet gorszy od crt.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
praktyczny przyklad z forum dvb-board
dvb-board to forum uzytkwnikow tunerow satelitarnych i kart dvb
led-tv 3,78 % glosow
crt - 20,89 % glosow
lcd.34,22 % glosow
plazma 41,11% glosow
z tej ankiety wynika ze wiekszosc wybiera plazme.
a led-tv niestety jest nawet gorszy od crt.

Dlaczego? Proste bo jest dużo tańsza :bober: Ja nie wiem skąd u osób posiadających plazmy taka negacja nowszych technologi... A może żal d... ściska, że inni mają lepsze? Tak to już jest jak się wcześniej kupuje to potem się żałuje :)
 

digitalus

Banned
na pierwszej stronie mozesz przeczytac przyklady.


Co do opinii o c3- ja go mam, ale porownanie jak chodzi o domowe uzycie to mam tylko do podlaczanego kiedys na chwile monitora LCD 19' z tunerem, na ktorym kablowka wygladala jak rzygi.

Na pewno z punktu widzenia takiego 1-st time usera to jak na razie nie ma sie do czego przyczepic, moze poza brakiem drugiego wejscia euro, albo trzeciego HDMI ale to szczegoly sa.

TV kupowalem glownie z mysla zeby dobrze wygladala na niej SD, bo to leci u mnie 90% czasu- i wyglada na tyle dobrze, ze z odleglosci jaka mam (ok. 3m) wyglada swietnie.
Nawet ogladanie z anteny tragiczne nie jest i da sie dluzej programy ogladac bez odruchu wymiotnego. Z dekodera wyglada lepiej, ale to na razie przez scart podlaczone, niedlugo bedzie dekoder z hdmi i wtedy moze jeszcze napisze czy sa jakies roznice.




No i jest ........... P42X10Y (przesiadka z dobrego CRT 29")
Na razie jestem zachwycony - nie ważne skąd i jaki sygnał - jest bardzo dobrze lub rewelacyjnie...... oraz SD baaaardzo dobry, divx'y super, materiał HD rewelacja.........
Mam bezpośrednie porównanie z LCD LG 37" FullHD (model z 2007r. - kosztujący na starcie 7000zł ) - LCD jest do bani!
Po prostu przyjemność oglądania telewizji, lub innego materiału jest ogromna....
Podejżewałem, że zdjęcia na panelu 1024x768 mogą wyglądać słabo - nieprawda! są piękne
Oglądam z 2,5-3m
Zdążyłem się załapać na gwarancję 5-letnią
Z całego serca polecam ten model (jeżeli chodzi o jakość obrazu/cena to nie widzę konkurencji)



Aż muszę posta napisać.3,5 roku temu kupiłem Sharpa LCD wd1e i od 3 dni pomyślałem o zmianie na większy i wybór padł po poczytaniu forum na Panasonica z tańszych czyli P42C3E C2E coś takiego.

Traf chciał ,że w Realu zaciekawiła mnie promocja ,że dają 30% wartości sprzętu rtv w bonach i była plazma Panasonica P42C3E za 1999zł. Cena nic specjalnego ALE odjąć 30% czyli wychodził 1400 zł za 42 calową plazmę jak za darmo.

Kupiłem i podłączyłem pod nke obraz żyleta aż dech zapiera na kanałach HD dźwięk ok .Jestem super zadowolony za taką kasę taki sprzęt achh.



Od dluzszego czasu chcialem kupic duzy telewior , dzieki opiniom tego forum kupilem Panasonica TX-P50X20E. Dotychczasuzywalem i uzywam Panasonica CRT TX36PB50D (z dolby digital i dts na pokladzie) oraz tv lcd 32LG4000.
O ile Panasonic crt mial obraz w sd nie do zarzucenia o tyle lcd ujawnia wszystkie swe wady - czerne przechodzaca w szarosc , brak odwzorowania szczegolow , nieciekawe kolory.
Swoja klase lcd pokazuje tylko przy bardzo dobrej jakosci materiale HD ( Animal Planet HD, National HD) lub plikach mkv. Do takiego samego wniosku doszedl kolega, ktory w tym roku kupil Samsunga 46C650 - tylko material HD dostarcza wrazen przy ogladaniu.
Wracajac do Panasonica , badz co badz niskiej, w zamierzeniu producenta niskiej klasy telewizora plazmowego i niskiej ceny stwierdzam, ze radzi sobie rewelacyjnie z kazdym materialem co wprawilo mnie w ogromne zdziwienie i zachwyt. Pieknie jest odtwarzany material HD i rewelacyjnie SD, nawet ogladanie filmow w divx przebiega bez problemowo dla ogladajacego (zywosc kolorow i ich odwzorowanie, przestrzen obrazu ,czern, gdzie przy lcd ogladanie tego materialu bylo drazniace wrecz nieczytelne.

Bardzo dziwi mnie marketing sieci sprzedazy nastawiony na sprzedaz tv lcd, ktore wlasciwie z przyjemnoscia oglada sie tylko na dobrym materiale HD.
Dodam, ze odbicia panelu Panasonica gdy tv emituje obraz sa minimalne, niezauwazalne, wiec zdjecia na czarnym tle pokazywane na tym forum maja zastosowanie tylko gdy tv jest wylaczony lub obraz jest calkiem ciemny.
Tv ogladam na Cyfrze PLus z wlaczona opcja kanalow HD, odbiorniki Philips DSR 6201/91 i DSR7201/91. Kable HDMI odpowiednio Sony i Techlink

Tv Panasonic mam od okolo tygodnia wiec troche sie z nim obylem ,ale dobre wrazenie pozostalo.
Bardzo polecam - rewelacja w odtwarzaniu kazdego materialu i wrecz rewolucja wobec telewizorow lcd. (nie dziwie sie, gdy inni pisza ,ze odstawiaja lcd do kata)
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
"jako że jestem zielony w temacie za namową kolegów z tutejszego forum zamówiłem plazmę w sklepie internetowym. Pojawił się jednak problem nie wiem w jaki sposób podłączyć kablówkę z sygnałem analogowym (kabel ze złączem koncentrycznym) z plazmą Panasonica p42cx3e tak aby zyskać w miarę dobry sygnał ? Proszę się nie śmiać tylko doradzić"

I dalej... " Jeśli masz możliwość zmiany kablówki analogowej na cyfrową to warto przemyśleć. Jakość będzie o wiele lepsza!"

To powinno być karalne! Za wprowadzanie ludzi w błąd.

To moja rada, a karalne to powinny być wypowiedzi takich userów jak Ty. UPC mam, analogowe i cyfrowe, dlatego widzę różnicę. Takie cytowanie oderwanych postów z innych tematów jest bez sensu, jak i dyskusja o nowych technologiach z ludźmi pokroju cezary69.
Amen.
 

westpiotrek

New member
Dlaczego? Proste bo jest dużo tańsza :bober: Ja nie wiem skąd u osób posiadających plazmy taka negacja nowszych technologi... A może żal d... ściska, że inni mają lepsze? Tak to już jest jak się wcześniej kupuje to potem się żałuje :)

Ja kupiłem LCD LED. Dlaczego LCD? Bo wszyscy kupują LCD. Takie miałem wyobrażenie. Więc nie mając pojęcia o jakości obrazu w plazmie kupiłem całkiem niezłe LCD.

4 m-ce później.
Kupiłem plazmę. Dlaczego plazmę? Bo poznałem możliwości plazmy, bo preferuję naturalne odwzorowanie kolorów, płynne przejścia tonalne. Ale najważniejsze! Bo mam wysokie wymagania i miałem możliwość konfrontacji plazmy i mojego (byłego) LCD. Więc jak to pięknie ująłeś: ściskało mnie że inni mają lepsze i korzystając z okazji zmieniłem LCD na plazmę.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Od tego jest forum żeby można było polemizować :) a każdy kupuje to co mu się podoba i na co go stać. Tv z 2011 roku czy to plazmy czy lcd jakościowo się wyrównały. Pozostały tylko niewielkie niuanse w różnicach technologi :)
 

digitalus

Banned
cezary 69 pisz sobie co chcesz i tak nie masz racji.
nawet na stronie sony byla informacja , to cytat
Ekrany plazmowe znacznie lepiej sprawują się w domu.
pewnie zaraz napiszesz ze to informacja z czasow gdy sony produkowalo plazme.
niestety nie. taka informacja byla w 2010 roku. pewnie ktos sie dopatrzyl ze przeziez tak nie moze byc bo jeszcze ktos przeczyta i pomysli ze lcd to lipa to trzeba skasowac, oczywiscie informacja zostala skasowana.
w sklepie programow klient nie oglada tylko w domu:)
na koniec jeszcze dwa cytaty

to telewizory LCD zwyciężą w walce o masowego klienta. Przewaga już jest wyraźna. Oczywiście plazmy wcale nie są gorsze (a najczęściej są nawet lepsze od LCD), ale kupuje je mniejszy odsetek użytkowników.Z kolei plazma trafia głównie do domów zaawansowanych użytkowników i miłośników kina domowego. Większość producentów postawiła już jednak na LCD

w LCD wszystko wygląda plastikowe, brak płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi barwami, kolory jakieś takie jak z kreskówek, ruchome napisy rozmywają się, a gdy pojawia się jednolite tło (np. nieostre ujęcie trybun, podczas gdy ostrość skupiona jest na pierwszym planie.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Ha... co zrobić z plazmą jak świeci słońce? Ma ktoś sposób żeby coś zobaczyć? Może taka folia do przyciemniania szyb w samochodach nadałaby się? Próbował ktoś? :)
 

cezary69

New member
Bez reklam
I jeszcze coś do poczytania przed spaniem :) "Oczywistym jest to że się w swoje ucho nie ugryziesz :) Plazmy są znacznie tańsze, dlatego jeszcze stoją na półkach, technologicznie nic się już nimi nie dzieje, jak stanęły w miejscu tak stoją. Wczoraj w EletroWordzie w Katowicach grały LCD-eki i plazmy na zwykłej antenie TVP2....(pewnie za słaby sygnał dla plazmy :) znacznie lepszy obraz był na LCD - na plaźmie był totalnie rozmyty, nieostry, ciemniejszy znacznie od LCD-ków obok, bardziej zaszumiony, biel absolutnie nie była bielą, wszystko oczywiście na ustawieniach fabrycznych, dynamicznych....za 2 lata nikt już o plazmach pamiętać nie będzie, bo rozwiną się doskonalsze technologie, a krzyżowcy plazmowi usiądą w kąciku i pochlipując wyrzucą swoje wypalone plazmy na śmietnik....(statyczne trójkąciki i inne badziewia są na każdym programie w zasadzie)i to będzie kres ołtarzyków plazmowców :)

Jak ktoś chce więcej to niech poczyta tu: Plazmy. Czy obecnie jest jeszcze sens interesować się? - Audiostereo.pl - strona 11
 

westpiotrek

New member
Ha... co zrobić z plazmą jak świeci słońce? Ma ktoś sposób żeby coś zobaczyć? Może taka folia do przyciemniania szyb w samochodach nadałaby się? Próbował ktoś? :)

W mojej plazmie tak jak w LCD jest tryb dynamiczny (czyli jaskrawość na maxa, tryb uzywany w sklepach). Mam wielkie okno + okno balkonowe dokładnie od południa. I jeszcze mi się nie zdarzyło włączyć tryby dynamicznego. Co to oznacza? Że jeszcze mam zapas jasności. Faktycznie LCD LED mocniej oświetli nam pokój. Ale lampkę nocną to ja już mam ;)
Podaj mi w czym góruje LCD nad plazmą w trakcie oglądania TV.
 
Status
Zamknięty.
Do góry