...a może jednak plazma???

Status
Zamknięty.

cezary69

New member
Bez reklam
Eee tam żadnych konkretów :-D tylko gadanie kup człowieku, a potem się martw... ;) A widziałem ostatnio promocje w tesco plazmy lg 50" + klima za 50% to chyba dobra oferta? :mrgreen:
 

don111

Banned
Ok, przekonaliście mnie :) plazma jest super. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz... latem jak jest 40 stopni za oknem, a ogląda się tv przez 8 godzin to jaka jest temperatura w pokoju? Da się wysiedzieć czy to już łaźnia, bo to że ładnie świeci to nie wszystko jak się nie da oglądać bo w pokoju łaźnia :) Czy ktoś kto ma plazme zmierzył temperaturę jaka jest z tyłu nad obudową? Bo jak tak popatrzeć pod słońce to widać jak rozgrzane powietrze faluje :) Onkyo 607 po godzinie normalnego używania potrafi na powierzchni obudowy, na górze mieć 60 stopni :) ciekawe ile ma plazma. Czy może ktoś kto ma plazme podzielić się takimi informacjami. Obraz obrazem, ale funkcjonalność też jest ważna.
skoro nie wiesz to informacji udzielę - moja 46' plazma nagrzewa się do ok 30-35 stopni (lekko ciepła), a bierze 2x więcej prądu niż nowsze plazmy...
 

adambe

Member
mam obecnie drugą plazmę, poprzednia to panas pv60 42'. O ile pv60 nieźle grzała to obecna ( 50x20) nie ma tego problemu. W tej chwili po kilku godz.nieprzerwanego grania jest całkiem chłodna, zarówno z tyłu jak i ekran. Ekran jest w podobnej temp. jak ekran lapka na którym piszę te słowa.:)
Tak więc IMHO we współczesnych plazmach nie ma już problemu grzania( przynajmniej w panasach)
 

solfa

New member
Bez reklam
dlugo sie zastanawialem nad wyborem nowego tv:plazma czy lcd(do tej pory mialem plazme). mialem w domu przez dwa dni plasme panasonica v20 i sharpa le822 . sygnal z n-ki i z ps3 obraz z jednego i drugiego extra ale ostatecznie wybralem panasa mimo ze tanszy byl sporo(co moglo by sugerowac ze gorszy),(zonie tez obraz sie podobal bardziej w plazmie) szczegolnie wieczorem.takze nalepiej zobaczyc porownanie samemu bo to wrazenie jest badzo subiektywne
 

solfa

New member
Bez reklam
a co do pradu-jak kupuje tv za 6 czy 9 tys i ogladam 2 czy trzy godziny dzienie to nie patrze na rachunki,czajnik przy gotowaniu wody na kawke pozre tyle produ co ogladania przez tydzien...argument z prodem dla mnie jest do bani
 

cezary69

New member
Bez reklam
Kurcze, ale macie trochę stare informacje na temat lcd led... Tak było 5 lat temu jak plazmy były już od dłuższego czasu a lcdeki wchodziły dopiero o tedy tak różnica była widoczna, ale nie dziś :) Dziś wysokie model ledów jedzą plazmy na śniadanie :D i nie ma co się dziwić, bo technologia została dopracowana, a plazmy no cóż wymrą śmiercią naturalną. Mówicie, że się nie grzeją nowe plazmy, a no to dobrze tylko czy to przypadkiem nie jest tak, że firmy tną koszty, a co zatem obraz nie jest już taki jak w plazmach przed paru lat :) Nie ma co się oszukiwać :) Wczoraj stałem moment w makro przy plazmie samsunga 50" full hd 3d i jakbym jeszcze trochę postał to nie musiałbym iść na solarium :D i piszecie, że się nie grzeje eeech... Plazma była fajna 10 lat temu! I tyle w temacie :)
 

redlum

New member
Bez reklam
haha - producenci w plazmach tną koszty - za to pakują wszystko w LEDy? temu są super hipery wyje***ane?
 

piotr818

New member
Bez reklam
:hihi:Wysokie modele ledów jedzą ma śniadanie niskie modele plazm i to jest właśnie obiektywne porównanie.
 

digitalus

Banned
Podłączenie i wstępne skalibrowanie tego telewizora niemal natychmiast wywołało uśmiech na mojej twarzy. Co za ulga po kilkutygodniowym oglądaniu LED-a! Cóż, jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza.
Audio Video
tak bedzie w kazdym przypadku.
nawet werdykt konsumentow. plazmy sa najlepsze.

Pod względem głębi wyświetlanych kolorów, a przede wszystkim poziomu czerni z "plazmą" równać mogą się tylko najwyższej jakości wyświetlacze LCD, będące najczęściej poza zasięgiem możliwości finansowych przeciętnego użytkownika.

Panasonic TX-P42GT20E - test - Budowa zewnętrzna - Testy - Swiatobrazu.pl


test video 1, plazma LG pk550 pokonala pod wzgledem jakosci obrazu drozsze telewizory lcd tzn Samsung UE40C6200, Philips 42PFL6805H, Sony KDL-46EX505,


Jeżeli jednak koniecznie chcesz kupić nowoczesny telewizor, warto zainteresować się modelami plazmowymi, gdyż zdecydowanie lepiej radzą sobie z sygnałem SD niż urządzenia LCD. W porównaniu z LCD plazma umożliwia wierniejsze odzwierciedlenie naturalnych barwy, ma lepsze kąty widzenia (prawie takie jak przy kineskopach).
http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/976/t/telewizyjny-dylemat-jak-wybra-dobry-telewizor





telewizory plazmowe przeznaczone sa dla koneserow dobrego obrazu .
lcd dla masowego klienta.
przyklad.nawet najtansza plazma ma lepsza jakosc obrazu od drozszego lcd.
http://s2.ifotos.pl/img/Foto0037_hrnarer.jpg
jesli nie widzisz roznicy to kup lcd .dla niektorych osob najwazniejszy jest napis led-tv . przyciemniany ekran . po podlaczeniu sygnalu to juz kiszka stolcowa, co sie stalo? w sklepie bylo tak pieknie, co zrobic ,przeciez jest napis full-hd to musi byc cud techniki.
wszystko inne jest bez znaczenia .tylko napis full-hd i led-tv.
jest full-hd ,jest tez led-tv to natychmiast kupuje:) , to juz kolejny klient
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Toż to tandeciarstwo wieś śpiewa i tańczy :grin:
Wiem i trudno się z tobą nie zgodzić,dlatego nie kupiłbym lcd-led :grin:Wreszcie zaczynasz pisać z sensem ;)
Plazmę się kupuje żeby się cieszyć dobrą jakością obrazu,lcd żeby mieć po prostu kolorowy tv.....
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Hmm... A po co robią teraz w plazmach odświeżanie obrazu wynoszące 600Hz? Przecież już bez tego to jest "idealny" obraz :) Coś tak czuje, że ktoś kogoś nieźle wkręca w kanał :p 100Hz to już przeżytek no i te wszelkie piszczenie, buczenie super sprawa to pewnie dodatkowa funkcja, która umożliwia lepsze zasypianie :D
 

cezary69

New member
Bez reklam
Chyba czytać ze zrozumieniem nie potrafisz :hihi: poczytaj wątek o plazmach :) a może gorzka prawda za mocno boli...
 
Status
Zamknięty.
Do góry