Samsung UE40C6500 czy Sharp LC-40LE810

revell

New member
Witam,

Po kilku dniach przeglądania internetu w poszukiwaniu telewizora doszedłem do wniosku, że obecnie optymalnym i najbardziej opłacalnym wyborem (stosunek jakości do ceny, wielkość, potrzebne funkcje i parametry) jest Samsung UE40C6500 i Sharp LC-40LE810.
Bardzo proszę o małą podpowiedź, który z telewizorów da lepszą jakość obrazu (skalowanie do SD, kąty, czerń, jednolitość podświetlenia, ostrość i jakość detali obrazu), przy korzystaniu przez HDMI z dekodera Cyfrowego Polsatu lub platformy N i oglądaniu kanałów nadawanych w standardowej rozdzielczości (SD). Odległość od TV 2,5 - 3m, Kąt oglądania od 0 d 50 stopni, ustawienie bokiem do okna, oglądanie filmów fabularnych, seriali i programów informacyjnych w standardzie SD. Czy wyższe modele Sharpa (814, 820, 822) dadzą przy opisywanych założeniach widocznie lepsza jakość obrazu ? Zupełnie nie zależy mi na jakichkolwiek dodatkowych funkcjach telewizora, a jedynie na jakości obrazu w SD.

Pozdrawiam, i góry serdecznie dziękuję za odpowiedź

Rafał
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w skalowaniu SD Sharp z uwagi na stosowane chipsety H 264 jest lepszym rozwiązaniem. Ale dodatkowo masz większą dynamikę obrazu i nasycenie kolorów
 

deratus

New member
Jak wybierzesz Sharpa 40LE810 do oglądania programów nadawanych w SD to współczuję,jest nieciekawie.Miałem początkowo tv naziemną - kiepsko,później tv vectra (cyfrowa)-kiepsko,cyfra + (bez hd)-kiepsko,aktualnie "n"-ka i teraz jest nienajgorzej, aczkolwiek do ideału to dużo brakuje temu Sharpowi.Czyta filmy z usb,ale niestety bez txt.Ma bardzo fajną stylistykę,ale szybko przestaniesz zauważać jak wygląda tylko będziesz większą uwagę zwracał na to co widzisz na ekranie (a tam chmurki w rogach,itd)
 

_Hose_

New member
deratus* na Samsungu wcale nie wygląda to lepiej, nawet mam wrażenie że jest gorzej. Najlepszy obraz uzyskasz przy dedykowanej rozdzielczości matrycy niezależnie od sprawdzanego telewizora, dodatkowo sharp zapewnia lepsze kolory w każdym razie model 820.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Komuś się widać pomyliły modele.
W LE 810 nie ma problemów z podświetleniem w rogach.
Skalowanie w Sd przy normalnym bitrate jest bardzo dobre.
Przy bardzo dobrym jest super.
 

satanica

New member
przy sharpie jedynie mozesz miec gorsze káty, ale sam porownaj sobie w sklepie, tylko pamietaj ze przy zgaszonym swietle ten efekt jest bardziej widoczny
 

deratus

New member
Tylko skąd wziąć ten dobry bitrate w sygnale SD? Ponieważ jestem użytkownikiem modelu 40LE810 od 4 miesięcy,to mogę stwierdzić że dopiero wybór telewizji "n" dał mi pewną satysfakcję.Moim zdaniem ten telewizor potrzebuje ponadprzeciętnej jakości sygnału, wówczas pokaże to co potrafi.Nie pchaj się w żadne anteny naziemne,osiedlowe kablówki,tv cyfrową Dialogu,itp. tylko zainwestuj w platformę z kanałami hd,wówczas powinieneś być zadowolony z tego tv.
 

revell

New member
Czytałem ostatnio opinie, że lepiej sprawdzają się dobre modele LCD (tradycyjne) niż popularne LED.
Ponieważ szukam czegoś niezbyt drogiego to zwróciłem uwagę na Samsunga LE32C650. Chyba do SD lepsze będą dla mnie 32 cale... Po zrobieniu rozpoznania okazało się, że mam możliwość odbioru dwóch multiplex-ów cyfrowych, więc najważniejsza dla mnie będzie jakość obrazu DVB-T w SD.
Co byście doradzili w cenie do 2500 zł. Czy Samsung LE32C650 to dobry wybór ? Czy ktoś coś słyszał może o najnowszym Pansonicu TX-L32E30E ?
 

_Hose_

New member
Samsunga LE32C650 kupowałem dla teściów, a raczej ich syna na święta, podłączony jest do "siatki" czyli tego co będziesz oglądał, generalnie jeśli chodzi o kanały cyfrowe to jest całkiem przyzwoicie zaś analogowe wypadają marnie. Jemiołów niestety nie oferuje wszystkiego w cyfrówce, może gdzie indziej jest lepiej. Na PS3 obraz jest bardzo ładny, filmy z napisami przez usb chodzą bez żadnych problemów, w przeciwieństwie do sharpa, jednak nie oddałbym mojego LC-40LE820 za Samsunga ;-)
 

PurpleViolet

New member
Tylko skąd wziąć ten dobry bitrate w sygnale SD? Ponieważ jestem użytkownikiem modelu 40LE810 od 4 miesięcy,to mogę stwierdzić że dopiero wybór telewizji "n" dał mi pewną satysfakcję.Moim zdaniem ten telewizor potrzebuje ponadprzeciętnej jakości sygnału, wówczas pokaże to co potrafi.Nie pchaj się w żadne anteny naziemne,osiedlowe kablówki,tv cyfrową Dialogu,itp. tylko zainwestuj w platformę z kanałami hd,wówczas powinieneś być zadowolony z tego tv.

co do cyfrowej naziemnej... jaką masz/miałeś siłę sygnału oraz jakość?
 
Do góry