...a może jednak plazma???

Status
Zamknięty.

don111

Banned
Miałem taką samą wątpliwość jak TY. Przestudiowałem niniejsze forum i do żadnego wniosku nie doszedłem, bo każdy swoje chwalił. Efekt był taki, że kupiłem plazmę Samsunga 50", zwróciłem ją po 2 tygodniach. Kupiłem LED Sony 55" i tak już pozostanie. Ogólna tendencja jest taka, że pojawia się coraz więcej kanałów HD, które nie ma co ukrywać - na LCD wyglądają lepiej niż na plazmach. Dlatego kieruj się zdrowym rozsądkiem i portfelem.
Jak dla mnie (przeciętnego widza) obraz na LCD różni się niewiele od obrazu na plazmie. Dlatego warte dla mnie było dopłacenie do LED. Abstrahuję od 3 (trzy) krotnego mniejszego zużycia energii i designu, który wypada na korzyść LEDów.
obecnie żadna z plazm Samsunga nie ma jakości Panasonica V/VT, którego mógłbyś dostać pewnie nawet taniej niż swojego LEDa Sony
za bardzo spłaszczasz temat w kwestii jakości obrazu HD, to że obraz jest ostrzejszy na pierwszym planie w LCD to fakt (inna sprawa że ją traci w ruchu) ale nie tylko ostrość świadczy o jakości obrazu
lekki kąt + nawet niewielka nierównomierność w podświetleniu matrycy w LCD (co jest rzeczą nagminną), zwłaszcza jak ktoś był przyzwyczajony do plazmy jest wadą nie do przyjęcia
tak samo jak ktoś jest przyzwyczajony do jaskrawego, pozbawionego przejść tonalnych obrazu, to plazma go odrzuci po 2 minutach oglądania, choć im głębiej w las, tym większa szansa na polubienie bardziej naturalnego obrazu
 

cezary69

New member
Bez reklam
My Tobie też :) Szczególnie miłego oglądania SD i DVD...Aaaa zapomniałem,na lcd to żadna frajda :grin:
SD...DVD??? A co my się cofamy w rozwoju bo nie wiedziałem :grin: Może jeszcze muzykę ze szpulowego magnetofonu puszczać? ;) " Czy ktoś z decydujących sie na zakup tego czy owego zrobił osobiście pomiar a potem nadal twierdził że ten więcej żre a drugi nie? Ciekaw jestem ilu z WAS to uczyniło.Ja uczyniłem." Ja też zmierzyłem u mnie wyszło 62W przy 40" a ile u Ciebie bo zmierzyłeś, ale chyba zapomniałeś podać czy jak ;)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Mam większą przyjemność z patrzenia na naturalny obraz....licznik się kręci i mało mnie obchodzi w jakim tempie(jest na klatce :wink:),a że płacę 3.70zł miesięcznie więcej od ciebie...nie zbiednieję :grin:
 

cezary69

New member
Bez reklam
hmm... naturalny obraz to jest za dobrze umytym oknem :-D a to wszystko to tylko mizerne kopie tego co jest tam :) Tobie pasuje taki mi taki :) i jest dobrze każdy ma swoje małe przyjemności ;)
 

yorik

New member
Witam,

Proszę o przekonanie laika zdecydowanego na zakup TV LCD (czyli mnie we własnej osobie) do ewentualnego rozważenia zakupu telewizora plazmowego :D, już miałem zamawiać Samsunga 40C650 w cenie około 2300 pln, kiedy "przeczesałem" watek o telewizorach plazmowych i znowu mam mętlik w głowie, bo wychodzi na to, że za mniejszą kaskę mogę dostać plazmę, która dużo lepiej będzie odbierać na sygnale SD z Cyfrowego Polsatu. Ze względu na stosunek jakości do ceny i pozytywne opinie , wpadły mi w oko dwa modele: LG 42pj550 i Panasonic TX-P42CX3E. Do tv podłączone ma być DVD (ogladam sporo Divx-ów) i ewentualnie XboX360 (gram nie dłużej niż 1,5-2 godziny za jednym posiedzeniem). Podsumowując, może zakup jednej z tych plazm będzie dużo lepszym rozwiązaniem?

Koledzy powyżej trochę się zapędzili bo jak dwóch facetów zaczyna porównywać rozmiary to już w ogóle niebezpiecznie się robi, więc pozwolę sobie powrócić do głównego zapytania tego wątku.

W mojej opinii zakup żadnej plazmy w Twoim przypadku nie będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ chcesz używać odbiornika do gier, a plazma się do tego KOMPLETNIE NIE NADAJE ze względu na możliwe powidoki (sam posiadam plazmę, służy wyłącznie do filmów i tv). Dlatego z czystym sumieniem możesz brać zarówno c650 lub jak np.: 40xv733 (w moich poszukiwaniach byłem bardzo bliski zakupu tego tv). A jak kupisz przez neta to zawsze masz możliwość zwrotu do 10 dni, gdyby okazało się, że to jednak nie to.

I jeszcze jedno - za cenę do 2300 nie kupisz telewizora idealnego - tak czy siak będziesz musiał zaakceptować jakąś niedoskonałość.
 

spanker

New member
ja przeszedlem z lcd na plazme z powodu beznadziejnych sztucznych plastikowych kolorow i przekontrastowionego obrazu, lcd = bazar odpust, ale za to w swietle dzienntm wypada lepiej
 

Adrian85

New member
Bez reklam
W mojej opinii zakup żadnej plazmy w Twoim przypadku nie będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ chcesz używać odbiornika do gier, a plazma się do tego KOMPLETNIE NIE NADAJE ze względu na możliwe powidoki
Napisał również:
''Do tv podłączone ma być DVD (ogladam sporo Divx-ów) i ewentualnie XboX360 (gram nie dłużej niż 1,5-2 godziny za jednym posiedzeniem).''

Więc nie ma problemu.
 

zbychu1977

New member
co wybrać ????

witam .... sam niedawno borykałem się z tym samym pytaniem co wybrać ??? i tak szczerze to każdy kupujący sam powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie oglądając to co chce kupić, trzeba się rozejrzeć na rynku, co jest dostępne, wstępnie określić czego się oczekuje po telewizorze jaki chcemy kupić, do czego będzie podłączony (źródło), ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na zakup, i powoli dokonywać selekcji, najlepiej znaleźć sklep z miłą obsługą poprosić o prezentacje najlepiej zeby tv był podłączony bezpośrednio do np. blu ray, bądź dvd albo jeśli się da do jakiejś platformy cyfrowej (chodzi o to żeby było to takie samo źródło jaki mamy w domu) ..... po odrzuceniu tego co od razu nam nie odpowiada pozostawić ostatecznie 2-3 modele i na nich skupić uwagę .... jeśli się uda podłączyć dwa tv do tego samego źródła włączyć ten sam film, koncert czy cokolwiek innego i ostatecznie zdecydować ..... wiem wiem łatwo się pisze trudniej wybiera ale niestety ostatecznie to my sami pozostajemy ze swoimi wyborami i po zakupie już nikt nam nie pomoże... przedstawiłem swój punkt widzenia bez wchodzenia w to czy plasma jest lepsza od lcd/led i celowo nie napisałem jakiego używam tv choć to akurat można sprawdzić (bez żadnych sugestii ) ....

pozdrawiam zbychu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to akurat bardzo łatwe .Wystarczy poprosić o prezentację wybranych modeli w domu. I tam podłączysz co chcesz i jak chcesz.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Ok, przekonaliście mnie :) plazma jest super. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz... latem jak jest 40 stopni za oknem, a ogląda się tv przez 8 godzin to jaka jest temperatura w pokoju? Da się wysiedzieć czy to już łaźnia, bo to że ładnie świeci to nie wszystko jak się nie da oglądać bo w pokoju łaźnia :) Czy ktoś kto ma plazme zmierzył temperaturę jaka jest z tyłu nad obudową? Bo jak tak popatrzeć pod słońce to widać jak rozgrzane powietrze faluje :) Onkyo 607 po godzinie normalnego używania potrafi na powierzchni obudowy, na górze mieć 60 stopni :) ciekawe ile ma plazma. Czy może ktoś kto ma plazme podzielić się takimi informacjami. Obraz obrazem, ale funkcjonalność też jest ważna.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
cezary69 przejdź się do sklepu i sprawdź osobiście,plazmy już nie grzeją jak parę lat temu,to można już uznać za przeszłość :)
 

hcl4

New member
Onkyo 607 po godzinie normalnego używania potrafi na powierzchni obudowy, na górze mieć 60 stopni :) ciekawe ile ma plazma. Czy może ktoś kto ma plazme podzielić się takimi informacjami. Obraz obrazem, ale funkcjonalność też jest ważna.
Tak się składa że mam (jak w opisie :p ) i ampli faktycznie to piec :) (no to prawie 1000W), więc v20 przy nim, to jak lodowiec. Więc bez obaw nie jest tak źle. Co nie zmienia faktu, że więcej ciepła emituje, ale to przy samym ekranie. A po 2 nie rozumiem tych sprzeczek - w końcu każdy kupuje to co chce i co mu się podoba - nie kupuje plazmy ktoś od tak sobie "z ulicy" tylko osoby interesujące się tematem.

A po 3 :) - najwyraźniej nie miałeś, nie widziałeś nowej plazmy, ponieważ plazma z tylu jest zimna i tak jak wspomniałem cieplejszy jest tylko ekran.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry