A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

Sebaa_

New member
Hello,

można się jeszcze zainteresować gotowym komputerkiem Intel NUC. Rozpiętość cenowa od 1k do niecałe 2kPLN. Ale bywają tańsze wersje za około 600PLN właśnie. W moim przypadku jednak brak wyjścia optycznego usuwa ten sprzęt ze zbioru zainteresowania. Ale dla kogoś kto szuka gotowego rozwiązania w małej obudowie może to być ciekawa propozycja.

Wracając do tego nieszczęsnego 600 PLN może być niezwykle ciężko złożyć dość wydajne HTPC. Przejrzałem trochę w sklepach komponenty tego typu i płyta mATX, proc i pamięć już może przekroczyć ten budżet. W temacie obudowy zastanawiałem się nad przeróbką jakiegoś napędu DVD albo starego amplitunera, żeby wyglądem pasował do reszty klocków ;)

Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten Lenovo zdecydowanie lepszy, a ta klawiaturka z amazona to nic specjalnego, pelno podobnych w MM.
 

speedo

New member
Masz rację, myślałem że jak przyszło by coś pisać, ale od tego laptop, i jakaś klawiatura w domu się znajdzie do pisania, a z Lenovo usiąść na kanapie i tyle.

Moje HTPC wyjdzie około 3000 zł i nie chce być inaczej. Dwa miesiące szukałem, i już nic nie zmienię.
Teraz tylko nazbierać kasiurę.
 

speedo

New member
żadne cudo, komputer laika, dla mnie wystarczy

case: Fractal Design Node 605
mobo: Gigabyte GA H87N WIFI
cpu: I3 4130T
cool cpu: Nofan CR-80EH
ram: Crucial 2x2GB
ssd: Kingston v300 60GB
hdd: WD 1TB Green
odd: Samsung SN 506BB/BEBE
psu: Be Quiet! L8 350W
key&mouse: Lenovo N5902A

no i to tyle, mam nadzieję że to wszystko razem zagra, a jak nie to młotkiem :)
 

oktonot

New member
Żaden profesjonalista nie będzie stawiał na zasobożernym systemie Windows, płacić za system i tak niewykorzystany, to tak jak by ktoś kupił koparkę żeby drzewko wsadzić, a profesjonalny ogrodnik weźmie szpadel i w 5 min zrobi, jak kogoś stać nie widzę problemu. Co do projektu za 600zł również uważam że ktoś tu się przelicytował, ale jak ktoś ma wiedzę dlaczego miał bym z niej nie skorzystać, jak ktoś powiedział A niech powie B bo gadać o d..e Maryni to potrafi każdy.
Najbardziej zależy mi na bardzo dobrej jakości dźwięku i obrazu, a to jakie graty będę miał w środku to mam to gdzieś, diabeł tkwi w szczegółach czyli w systemie. Jak bym miał dać 2 koła za graty, kupił bym Apple mini i na pewno nie narzekał bym na badziewną jakość wyplutego materiału, wydać worek kasy i mieć procesor wykorzystany w 30% to faktycznie sprzęt dla lajka, moim celem jest optymalizacja:
kosztów
gratów
systemu
perfekcyjny design i nieskazitelna jakość A/V
no chyba że jestem w błędzie to poprawcie mój tok myślenia, czekam na baty bo naprawdę się na tym nie znam, wydać worek pieniędzy to potrafi każdy (każdy kto je ma)
 

dominlesne

New member
Nie wolisz jakiegoś Streacom, Impaxtis, czy coś w tym stylu skoro składasz ITX? Różnica w cenie nieduża, a zyskujesz na bezgłośnej pracy i za parę lat nie będzie tak straszyć wymiarami...
 

speedo

New member
Nie wolisz jakiegoś Streacom, Impaxtis, czy coś w tym stylu skoro składasz ITX? Różnica w cenie nieduża, a zyskujesz na bezgłośnej pracy i za parę lat nie będzie tak straszyć wymiarami...


Impaxtis nie znam możesz podesłać jakiś link?

Mnie ten FD Node605 się podoba, patrzyłem na Streacom, niezłe, no i wczoraj znalazłem tą firmę MONEUAL, niezłe budy, ale nie umiem znaleźć sklepu.
 

dominlesne

New member
Dokładnie to chodziło mi o "Impactics" - teraz będzie łatwiej ;)
W USA mają sporo więcej tego typu. Chieftec ma podobne do tej Moneual.
HM-03SL (Seria Hi-Fi / HTPC / mATX)
To są kilkuletnie wynalazki i przez to już nie kosztują fortuny jak dobrze poszukać. Ten Fractal to w sumie taki przewrócony ATX. Jak dla mnie bardziej pasuje do czegoś pokroju Steam machine z oddzielnym gpu niż htpc.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obudowa HTPC dla milosnikow Harmana:

htpc_harman.jpg
 

speedo

New member
@dominlesne
C3LH-B | Impactics
ta jest ciekawa, 100 euro, szkoda że żadnych przyłączy na froncie, a może estetyczniej, niezłe rozwiązania do chłodzenia pasywnego do każdej płyty głównej(duży plus ale i duża cena), akcesoria wkrótce dostępne, 3 stary
F7C Evo Chassis | Streacom
nad ta już się zastanawiałem, przed Node605, 3 stary
HM-03SL (Seria Hi-Fi / HTPC / mATX) pilot, duży napęd- tańszy i większy wybór, wyswietlacz, ale musi się spodobać, 3 stary
LUXA2- Uniquely You
ta chociaż jest mała, to mi się podoba,
http://www.tweaktown.com/reviews/29...e_theater_pc_chassis_with_200w_psu/index.html tutaj opis, 4 stary
oa2bmd.jpg

MonCaso 320 | MONEUAL
ta też niezła, ,200 euro, 4 stary
No i mój faworyt
Fractal Design
120 euro, 5 starów


no i jeszcze do tego LENOVO N5902A około 56 euro
 
Ostatnia edycja:
Do góry