8level mediaTHOR

chudyxxx

New member
malec Możesz napisać coś więcej na temat xLiveCZ ??? Chodzi mi skąd pobrać? jak wgrać? itd bo teraz mam amp_r8_pohd i może warto przerzucić się na to co napisałeś
 

sabcia100

New member
Witam!

Zakupiłam mediathora kilka dni temu i proszę o pomoc w sprawie napisów. Ostatnio oglądałam kilka odcinków serialu z napisami w formacie AVI (+ txt) i wszystko śmigało, a dziś, gdy wgrałam kolejne 4 odcinki w formacie AVI + txt i w żadnym z nich nie wykrywa mi napisów! O co może chodzić? Gdy włączam odcinek i klikam na pilocie przycisk "subtitles" pokazuje mi NAPISY: WYŁ i nie da się tego zmienić na włączone, a bezpośrednio w opcjach odtwarzacza pisze WŁ. Zaznaczam, że zarówno plik video i jak i txt mam zapisane pod tą samą nazwą, więc nie w tym tkwi problem. Próbowałam konwertować napisy do sub i srt ale bez efektów.

POMOCY! :(
 

malec

Member
Dal bym ci linka ale niepuszcza bo niby to spam.Wpisz w google xlivecz wyskoczy ci link do forum manty Moduł xLiveCZ do moservices 3 z weeb.tv by Xury tam jest wszystko opisane jak to zainstalowac.To jest modul ktory polepsza mozliwosci naszego odtwarzacza np weeb tv,radio,tv z teledyskami i cos dla dorosych i wiele wiecej.Ja mam amp_r8_hd2
 
Ostatnia edycja:

ravwarr

New member
Witam
1.Wie ktos gdzie jest wyjasnione co wprowadzają kolejene update oprogramowania na stronie 8level???Nie wiem czy aktualizowac bo cos gdzies wyczytałem że kolejne sa gorsze.

2.Wie ktos dlkaczego przy filmach avi nie wczytuje mi napisów txt??
 
Ostatnia edycja:

malec

Member
Nie ma lepszego odtwarzacza tylko trzeba fora czytac jakie ma mozliwosci.Nowy soft i mamy ?
 
Ostatnia edycja:

HeavyGear

New member
Na stronie 8level jest firmware i należy pobrać ten z samego dołu podaje kolejność kliknięć na odpowiednie podstrony :
1)8level Strona główna
2)Odtwarzacze multimedialne
3)MeidaTHOR napis na czerwono
4)Do Pobrania
5)Firmware mediaTHOR HD (MMP-100L_V13092011) (44,78 MB)
Testowałem ten ostatni i nie miałem żadnego problemu. Jest ok a tm bardziej że nie ma widocznie firma żadnych informacji o kłopotach w związku z tym nie zrobili następnego update-firmware
 

malec

Member
Nie chodzi o orginal bo to k..a wczesniej pisalem jak mozna z niego zrobic fajna skrzynke trzeba wgrac inny soft np.
amp r8 hd2
 
Ostatnia edycja:

HeavyGear

New member
Witam!
Mam problem. Zainstalowałem na MediaTHOR oprogramowanie amp_r8_pohd(AC Ryan Playon!HD mini2). Chciałem wrócić do poprzedniego czyli oryginalnego 8level ale nie mogę pomimo ustawienia na USB pendrajwa z oprogramowaniem i po przez ustawienia na panelu AC Ryan na aktualizacje to nie wykrywa tego pliku na USB i nie mogę wykonać instalacji. Do tego wszystkiego przestawiłem przez przypadek na sieci LAN albo zablokowałem coś że MediaTHOR za pomocą pilota może być tylko włączany albo wyłączany nic innego nie mogę zdziałać pilotem na panelu ustawień.Proszę o pomoc.
 

ravwarr

New member
Co dokładnie zmienia najnowszy soft czyli ten z wrzesnia 2011??Czym sie on rożni od "stockowego"??
I co to jest ten telnet???
 

HeavyGear

New member
Tak czytałem ale na dal nie mam pojęcia jak to wykonać. Tym bardziej że jak zauważyłeś w moim ostatnim poście obsługa pilotem ograniczona jest do wł. i wył. MadiTHOR-a. W tym tak na prawdę tkwi problem. Na razie podłączę eternetm do routera i zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać i czy dam rade to ogarnąć. Dam znać w razie czego a jak się uda to bardziej szczegółowo to opisze aby inni laicy to zrozumieli.
 

HeavyGear

New member
Witam ponownie!
Jak wcześniej opisywałem mam oprogramowanie A.C. Ryan(amp_r8_pohd) i system Win.7 Home Prem. Dzięki tej informacji będziecie Mogli sobie poradzić z ustawieniami przez router. Zgodnie z obietnicą przedstawiam krok po kroku jak połączyć i wykonać czynności które mnie pomogły.

Informacja dla laików i nie tylko:

1. Podłączyć mediaTHOR pod router kablem eternet(tylko taką miałem możliwość w przyszłości kupię kartę bezprzew. WIiFi).W tym przypadku router musi być cały czas podłączony z komputerem czyli musicie mieć dodatkowy kabel eternet. Podłączacie jako następne urządzenie pod internet-router.
2. Załączyć madiaTHORA i przechodzimy do panelu MÓJ KOMPUTER.
3. Po otwarciu się okna z dyskami po lewej stronie na dole jest podstrona SIEĆ i wchodzimy w nią.
4. W oknie SIEĆ na samej górze powinny być INNE URZĄDZENIA albo podobna nazwa. Klikamy na ikonę po prawej (tak było w moim przypadku).
5. Po kliknięciu na tą ikonę zainstaluje sterownik i potem powinno wyskoczyć okienko z danymi routera i tu będzie numer IP madiaTHORA. Jeśli okienko samo nie wyskoczy kliknąć jeszcze raz na tą samą ikonę i powinno się to okienko pojawić z danymi urządzenia.
6. Kopiujemy numer IP mediaTHORA i wchodzimy na wyszukiwarkę (jaką tam Posiadacie ja mam google chrome). Tam na pasku adresu wklejacie ten numer i klikamy ENTER.
7. Pojawi się strona konfiguracyjna mediaTHOR albo tego oprogramowania które w moim przypadku posiadam i tu dokonałem ustawienia przywracające pracę madiaTHORA.

Mam nadzieję że w miarę możliwości opisałem to jak najprościej bez komplikacji. Jakby co to mój nr. gadu gadu : 12420735 . Jestem dostępny w tym tygodniu do 13:00 i po 22:40. Piszcie na gg nie zależnie czy jestem on-line czy nie, co dziennie sprawdzam gg.
 
Ostatnia edycja:

malec

Member
Kolego zagladnij sobie na forum manty w sprawie modulu xliveCZ zobaczysz co mozna miec w naszej skrzynce np weeb.tv, ipla, tvnplayer a za niedlugo vod.tvp i iplex bedzie sie dzialo!
 
Ostatnia edycja:

Orzełek76

New member
Witam! Czy Wasze mediatorki też buczą po uruchomieniu? Mój warczy niemiłosiernie i chciałbym coś z tym zrobić.
Czy ktoś rozbierał maleństwo i wie jak się do niego dobrać?
 

malec

Member
Pod nozkami sa srubki odkrecamy pozniej jeszcze 4 sztuki sa do odkrecenia no i mamy wszystko jak na tacy.Mi nie warczy troszke szumi ale mi to nie przeszkadza
 

ravwarr

New member
Kupując thora myslałem że kazdy film jaki zapuszcze pojdzie zwłaszcza chodziło mi o filmy hd.Nie znam sie na tym całym kodowaniu filmów itp.Ostatnio trafiłem juz na 3 film który mi nie chciał iśc a mianowicie
21.Jump.Street.2012.Lek-PL.720p.BluRay.AC3.x264-CiNEMAX.xcms21. mkv

i ten również
Igrzyska Smierci-The.Hunger.Games.2012.PL.720p.BluRay.x264-JUST4 mkv

Moze mi ktos wyjasnic dlaczego nie idą???Troszke jestem rozczarowany bo nie po to kupowałem sprzet zebym filmy puszczał przez kompa.
Sprzet mam jeszcze ze starym firmware.Czy aktualna wersja pomaga cos w tym kierunku?
Co zrobić zeby one ruszyły na mediatorku?
prosze o pomoc!!!

p.s.nie idą tzn że obrazu nie ma ,głos jest.
 
Ostatnia edycja:

mirek71

New member
kol ravwarr - też mam jak ty podobny problem z najnowszymi filmami na moim tv panasonica (tj wiem już że mam za słaby wbudowany w tv odtwarzacz multimediów) - problem ten super wyjaśnił mi kol kirek50 w wątku :Porady - jaki odtwarzacz kupić " na str 85 ...
 

ravwarr

New member
Wracajac do mojego poprzedniego postu przekonwertowałem na avi i poszły ..straty jakosci jakos nie widzę .

Teraz mam inny problem a mianowicie testuje sobie teraz Netia spot i widze że mozna podpiąc dysk zewnetrzny.Mam taki plan że kupic do mediathorka usb wifi i puszczac filmy z dysku zewnetrznego podpietego do routera netii.Czy ktos w taki sposób korzysta z zasobów?Czy mogłby mi poradzic coś w tej dziedzinie???Czy istnieje taka opcja w ogóle??

p.s.czy oprócz wspomnianego wczesniej Adaptera WiFi USB do HDplayer Ariva ktos zna inne działające bo z kupnem tego moze byc problem.

p.s.2,Wiem ze netia to kiepski podobno sprzet ale na razie testuje go ale jak sie okaze słaby pod katem powyzszego problemu zapewne zakupie odpowiedni router.
 
Ostatnia edycja:
Do góry