75 czy 85 cali TCL, Samsung czy Sony

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mieliśmy taki przypadek przy sprawdzaniu i kalibracji - wrócił do fabryki.
Ale kilkanaście innych było extra !
 

mpDante

Member
Bez reklam
Proponuję trzymać się z daleka od wszystkiego co ma logo Philipsa;)

Matryca IPS praktycznie nie ma czerni... ma za to lepsze kąty i teoretycznie wyższą jasność, Samsung QN85A to bardzo dobry TV... natomiast zamiast Sony X90 lepiej wybrać Samsunga Q80, który ma więcej stref wygaszania i jest tańszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak ktoś chce to kupuje Samsunga też z matrycą IPS i niby o czym to ma świadczyć ?
Philips ma modele PML z 1040 stref obsługi.
 

Bartek 750

New member
Witam wszystkich, jestem tu nowy i też przymierzam się do zakupu nowego tv w rozmiarze 75"....obecnie mam 55" samsung ue55mu6172 i ogólnie rzecz biorąc jest ok ale chve koniecznie zmienić na większy... Byłem zdecydowany na Philipsa 75pus8807 ale jak zacząłem czytać opinie itd to mi przeszło i byłem prawie zdecydowany na samsunga qe75q80b ale po przewertowaniu internetu też wychodzi na to że nie jest taki super i teraz sam już nie wiem co wybrać czy wziąć coś z tych dwóch czy może coś innego, coś od sony może?

Przeglądam tylko ofert sklepów które mam w pobliżu czyli ME, euro, neonet czy mediamarkt.

TV u mnie gra praktycznie cały dzień, bajki głównie, czasem konsola i wieczorami głównie YouTube, czasem jakiś film zazwyczaj z pendrive'a i tyle. Pokój 6x5m średnio "nasłoneczniony" jedno okno.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc we wskazaniu czegoś z czego będę zadowolony napewno (no chyba że w dzisiejszych czasach nie ma czegoś takiego bo zawsze jest jakieś ale)

Z góry dziękuję

Pozdr
 
Ok. ale podaj proszę ile masz max kasy ?
Bo masz bardzo dużą rozbieżność cenową.

Tak, 85" będzie świetne do tych warunków.
  • LG Oled 83 C11 za 16.999 zł
  • TCL 85C735 za 8999 zł
  • Philips 86PUS8807 za 10.999 zł
  • Samsung 85q85B za 12.800 zł

- LG oled 77C21 za 13.399 zł

- Philips 75mini Led 75PML9636 za soundbarem B&W za 10.599zł
@kiki, gdzie uplasowałbyś w tym zestawieniu Sony KE-85XH9096 ? 9500PLN
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dobry model w klasie cenowej.
Jeszcze dostępny. To czołówka rynkowa- śmiało możesz kupować.
 
Też jestem ciekaw dlaczego trzymać się z daleka. Tak jak napisałem wyżej posiadam 65' tego soniacza i wszystko działa jak złoto. Ponad dwa lata użytkuje.
 

luck76

Well-known member
Też jestem ciekaw dlaczego trzymać się z daleka. Tak jak napisałem wyżej posiadam 65' tego soniacza i wszystko działa jak złoto. Ponad dwa lata użytkuje.
było dużo egzemplarzy zaciągających kurz i matryca zaczyna wyglądać jak poplamiona - serwis sobie z tym nie radzi - za pierwszym razem wymieniali, kolejnych nie uznawali, wskazując na zapylenie otoczenia
 
było dużo egzemplarzy zaciągających kurz i matryca zaczyna wyglądać jak poplamiona - serwis sobie z tym nie radzi - za pierwszym razem wymieniali, kolejnych nie uznawali, wskazując na zapylenie otoczenia
Tak słyszałem, ale każdy model ma jakieś mankamenty, jakaś wadliwa seryjna najprawdopodobniej. Domyślam się że w kolejnych produkcjach problem został naprawiony. U mnie nic takiego nie występuje, a zakupiłem ponad 2 lata temu to nie wiem, ale ciekawe jak się ta sytuacja skończyła. Czy poprawili to na etapie produkcji czy chybił trafił i losowo ktoś miał dobry albo zły egzemplarz :-/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dobry model w klasie cenowej.
Jeszcze dostępny. To czołówka rynkowa- śmiało możesz kupować.
 
Do góry