75 czy 85 cali TCL, Samsung czy Sony

Cinek23

Member
Witam.
Obecnie posiadam ok 12 letnią plazmę Samsunga 50 cali i nadszedł czas na zmianę. Odległość oglądania 5-5,5m Filmy wieczorem, sporo sportu i kanały informacyjne. Wiem że przy tej odległości 85 cali będzie w porządku, ale zastanawiam się też nad 75 teoretycznie lepszej jakości. Wybrałem kilka modeli i proszę o podpowiedź, które z tych są godne uwagi i bezpośredniego porównania.
-Samsung QE75QN91A
-SAMSUNG QE75QN85B
-Sony XR75X95JAEP
-SONY XR-75X90K

-SAMSUNG QE85Q80B
-TCL 85C735
-SONY XR-85X90K
-SONY KD-85X85K

Może jest coś jeszcze godnego uwagi w tej klasie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. ale podaj proszę ile masz max kasy ?
Bo masz bardzo dużą rozbieżność cenową.

Tak, 85" będzie świetne do tych warunków.
  • LG Oled 83 C11 za 16.999 zł
  • TCL 85C735 za 8999 zł
  • Philips 86PUS8807 za 10.999 zł
  • Samsung 85q85B za 12.800 zł

- LG oled 77C21 za 13.399 zł

- Philips 75mini Led 75PML9636 za soundbarem B&W za 10.599zł
 

Cinek23

Member
Ok, zatem zostańmy przy 85.
Czy proponowany TCL to wersja budżetowa przy Philipsie 8807 i Samsungu 85B? A jak przy tych tv wypada Sony X90K?
Jeśli roznica w obrazie jest wyraźna to mogę podnieść budżet do max 12000, a jeśli taki TCL niewiele ustępuję droższym modelom, to nie widzę sensu aby dokładać sporo pieniędzy. Wydaje mi się że nie jestem zbytnio wybredny jesli chodzi o obraz, choć widzę różnicę miedzy moją 12 letnią plazmą a kilkuletnim budżetowym LG 55 cali u moich rodziców oczywiście na niekorzyść niby nowszego tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. jeśli szukasz poprawy jakości plazmy - to czeka Cię zakup OLed TV .
Więc tylko Ci się wydaje że jesteś niewybredny - jednak...
Byłeś przyzwyczajony do dobrej jakości.
Czyli masz - LG 77C21 za 13.399 zł - to jest Twój cel nr 1.

W pozostałych wyborach co w klasie są extra ale zawsze musisz iść na jakiś kompromis.
Pytanie czy masz 1.399 zł na dopłatę ?
Ale masz za to z dodatkowym pakietem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam,
Tak, oferta dla niebieskich członków forum ale i dla Ciebie również.
Plus dodatkowy pakiet jeszcze.
Rato zero są, ale od dziś Bank je zmodyfikował.
Napisz proszę na PW - to Ci podam.
 

Cinek23

Member
Wybrałem 3 modele. Jak sądzicie ktory będzie najrozsądniejszym wyborem.
LG OLED77C22LB
Philips 86PUS8807/12
Sony XR-85X90K

Wiem ze LG to OLED i niby powinien mieć najlepszy obraz ale 85-86cali mnie kusi a z 5,5m 77 może być chyba ciut za mało.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli rozpatrujesz LG 77Oled C 2 to śmiało możesz sięgać po LG 83C11.
Philips 86 Świetnie się prezentuje, a ambilight niesie moc radości dodatkowo.
Odległość faktycznie spora.
Masz specjalne ceny i to pakietem dodatkowym.
 

Cinek23

Member
LG 83C11 za drogi.
Kiki a co możesz powiedzieć o Sony 85x90k widziałem go na żywo i gra bardzo ładnie, jak wypada w stosunku do Philipsa? Co przemawia za Philipsem a jakie przewagi ma Sony? Masz dostępne raty 0%?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam
Sony jest w tej klasie co Philips.
Philips jest jednak piętro wyżej z uwagi na skalowanie, procesor, obróbkę cyfrową.
A ambilight przy tej wielkości to jest świetna wciągająca atmosfera oraz ochrona zmęczonych oczu.
Co przemawia :
  • skalowanie
  • przejścia tonalne
  • wydajność
  • dźwięk
  • multimedia
  • obsługa
 

Cinek23

Member
Kusi mnie ten Sony x90k widzialem go na żywo i wygląda naprawdę fajnie. 86pus8807 niestety nie widziałem. W testach Sony też wypada super, lepiej od Philipsa. Ma matryce VA a Philips IPS. Tylko Philips ma ambilight. Czy naprawdę ten Philips przeskakuję X90K nie biorąc pod uwagę ambilight. Proszę wyślij na PV ofertę na te dwa modele. Jeśli masz możliwość to również na raty 0%.
 

dante78

Member
Kusi mnie ten Sony x90k widzialem go na żywo i wygląda naprawdę fajnie. 86pus8807 niestety nie widziałem. W testach Sony też wypada super, lepiej od Philipsa. Ma matryce VA a Philips IPS. Tylko Philips ma ambilight. Czy naprawdę ten Philips przeskakuję X90K nie biorąc pod uwagę ambilight. Proszę wyślij na PV ofertę na te dwa modele. Jeśli masz możliwość to również na raty 0%.

75 cali nie ma przypadkiem matrycy VA ? Która lepsza IPS Czy VA?
 

dante78

Member
Oglądanie w sumie tylko wieczorem, filmów i seriali, źródło platformy cyfrowe. Dźwięk z zewnętrznego kina. Czasem PC spięty, ale to sporadycznie. Myślałem o Philips 75pus8807. Zastanawia mnie jaka odległość by musiała być od ściany, powieszony żeby ambilight chociaż nie szpecił. Czarna ściana z strukturą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kolor ściany nie ma znaczenia , bo masz ustawienia w menu z palety Ral.
Odległość od ściany tak jak masz uchwyt - już od 5 cm będzie extra.
Dobrze wybrałeś bo Philips 75PUS8807 - będzie świetny do tych potrzeb które podałeś.
Masz w specjalnej cenie.
 

kesus

New member
Cześć.
Czy ktoś z obecnych posiadaczy Philipsa 75PUS8807 mógłby jakoś odnieść się do opinii, którą znalazłem na oficjalnej stronie Philipsa:

Biapio112.12.2022:
"Wyraźny i denerwujący clouding w TV 75PUS8807/12
Obraz w tym telewizorze nie spełnił moich oczekiwań. Dodatkowo dział techniczny Waszej strony wsparcia stwierdził że: cytuję- tv jest zgodny ze specyfikacją oraz że nie podlega gwarancji!"


Dołączone też są zdjęcia, które podpinam pod posta. (link)

Trafiłem także na taką opinię:
Nie dla sportu i kina. [...] Okazało się że tv jest na matrycy ips przez co świeci gorzej niż moja 7 letnia plazma Panasonica. Totalny brak czerni i słaba płynność. Pod konsole też się nie sprawdzi.

Dzięki.
 

Attachments

  • 23425623-7a11-5be1-bffc-6c68d4b6a8ea.jpg
    23425623-7a11-5be1-bffc-6c68d4b6a8ea.jpg
    21,9 KB · Wyś: 90
  • b5e502f5-50fe-50be-9d0d-83556b6e4dcc.jpg
    b5e502f5-50fe-50be-9d0d-83556b6e4dcc.jpg
    25,4 KB · Wyś: 79
Ostatnia edycja:
Do góry