75 cali 9 tys zł, NETFLIX, SPORT, PS5

Problem że mam 75 na styk, większy tv nachodził by mi na narożnik, tyle że też narożnik ma 40cm wysokości bo to bok akurat bez oparcia i nie wiem jakby to wygladalo
 
jutro Ci wkleję, bo dopiero mi przyjedzie narożnik ale znam wymiary. Ścianę mam 3,5m szeroka narożnik ma bok długi na 1,8m tyle że jest niski bo ma tylko 40 cm
 
55, ale on malutki. Kupiłem ostatnio matuli qe55q80 a ja mam sony KDL55W829BB i pomijając technologię to mój 10 letni tv ma lepsze kolory od tego Samsunga, też tutaj mi go ktoś polecił. Musze jej chyba zlalezc jakies ustawienia może trochę sie poprawi
 
Kalibracja robi robotę... Ja wcześnie miałem UE48H6400 i potem LG Nanocell SM 658600 i różnica była spora. W Twoim przypadku z 55 na 75 będzie duuuża różnica.
 
A doradźcie panowie tak fachowo na jakiej wysokości powinienem zawiesić, ten tv załóżmy że będzie 75 dolna krawędź ile powinna być od podłogi? Czytałem na google to pisali że nawet 1,10m i zaprzestałem czytania po tej wiadomosci
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
A doradźcie panowie tak fachowo na jakiej wysokości powinienem zawiesić, ten tv załóżmy że będzie 75 dolna krawędź ile powinna być od podłogi? Czytałem na google to pisali że nawet 1,10m i zaprzestałem czytania po tej wiadomosci
Połowa wysokości telewizora powinna być na wysokości Twoich oczu. To jest optymalna wysokość. Musisz sobie wszystko pomierzyć.Oczywiście to nie "apteka",więc centymetr w jedną lub drugą stronę nie zrobi problemu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A doradźcie panowie tak fachowo na jakiej wysokości powinienem zawiesić, ten tv załóżmy że będzie 75 dolna krawędź ile powinna być od podłogi? Czytałem na google to pisali że nawet 1,10m i zaprzestałem czytania po tej wiadomosci

Dlatego się nie czyta złotych rad i tych pseudo tabelek, a samemu decyduje. Temat wałkowany setki razy, a i tak ktoś zawsze wyskoczy, że jemu pasuje wyżej, a bywa, że i pod samym sufitem.
Dużo zależy od tego jak siedzisz i gdzie ten wzrok naturalnie ląduje. Jak będziesz miał tv na miejscu, to podstawiaj coś pod tv i sam oceń. Nie ma lepszej rady.
Dla mnie nie ma nic gorszego (męczącego) jak zadzieranie oczu do góry.
Inaczej też to wygląda dla 55", a inaczej dla 85". Mniej więcej środek względem oczu jest opti, słowo klucz - "mniej więcej".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy 85 " jak stoją na stoliku.
To jak Sharp projektował stolik ma 30 cm wysokości i wówczas jest extra.
Więc odległość dolnej krawędzi wieszając od podłogi nie powinna być wyżej jak 50 cm. Ale czasem warunki w mieszkaniu nie pozwalają na takie ustawienie.

Faktycznie idealnie jak środek twarzy jest na środku wiszącego ekranu.
Dokładnie jak powyżej.
 
Kurcze jakiś czas temu gdzieś czytałem takie pytanie ale chyba różnice się znikomu albo nie ma ich wcale - nie ma sensu dopłacać. Z ciekawości znalazłem za 6299 zł ale w outlecie - to będzie to samo ?:unsure:
 
Kurcze jakiś czas temu gdzieś czytałem takie pytanie ale chyba różnice się znikomu albo nie ma ich wcale - nie ma sensu dopłacać. Z ciekawości znalazłem za 6299 zł ale w outlecie - to będzie to samo ?:unsure:
Też dzisiaj przeglądałem forum, ale większość to jest zaraz kłótnia i mało merytorycznej rozmowy i czytać się odechciewa
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Outletowe zawsze mają wadę - dlatego trafiają w obniżonej cenie.
Za taka kwotę ja bym nie ryzykował ! Wybrałbym nową sztukę.
I Sony 65X94K masz teraz w cenie 5150 zł z pakietem, więc nie wiem skąd cena 6800 zł
 
Do góry