75 cali 9 tys zł, NETFLIX, SPORT, PS5

Cześć,
Najbardziej zależy mi na dobrej jakości obrazu, żeby był płynny, ze względu na konsole i oglądanie piłki nożnej, patrzyłem na Sony 90k i Samsunga 90b, któryś z was kiedyś polecił mi telewizor tutaj na forum około 10 lat temu i ten telewizor gra do dzisiaj, pora przesiąść się na większy model z lepszym obrazem. Stąd ponawiam prośbę

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 44m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Nieistotne - rolety
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał ? Jakość obrazu, dobry dźwięk (ewentualny soundbar?)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Canal+, ps5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Około 4 godziny
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak ps5 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? O każdej porze
17. Preferencje co do wielkości? 75
19. Preferencje co do marki ? Najbardziej SONY, Samsung, ewentualnie Philips ze względu na ambilight
20. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 9000zl
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz dobre modele do tych potrzeb .
Najlepsze będą mini ledy :
- TCL mini led 75C845 za 8999 zł
  • Philips 75PML9008 za 7999 zł
  • TCL 75C935 za 8500 zł
  • TCL 75C 805 za 7299 zł

LCD
- Sony 75 X94K za 6999 zł
- Samsung 75Q80 6999 zł
- Philips 75pus8807 za 6499 zł
Plus dodatkowo dla członków forum masz do każdego pakiet.
 

luck76

Well-known member
Cześć,
Najbardziej zależy mi na dobrej jakości obrazu, żeby był płynny, ze względu na konsole i oglądanie piłki nożnej, patrzyłem na Sony 90k i Samsunga 90b, któryś z was kiedyś polecił mi telewizor tutaj na forum około 10 lat temu i ten telewizor gra do dzisiaj, pora przesiąść się na większy model z lepszym obrazem. Stąd ponawiam prośbę

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 44m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Nieistotne - rolety
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał ? Jakość obrazu, dobry dźwięk (ewentualny soundbar?)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Canal+, ps5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Około 4 godziny
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak ps5 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? O każdej porze
17. Preferencje co do wielkości? 75
19. Preferencje co do marki ? Najbardziej SONY, Samsung, ewentualnie Philips ze względu na ambilight
20. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 9000zl
Bardzo dobrze szukasz. QN9..b i x90/94K będą OK. Trudno pisać o TPV (ma prawa do znaczna Philips) ale może też być OK.
W takich warunkach oświetleniowych wybór LED/tani miniLED nie ma znaczenia. Ważniejsze jest procesowanie obrazu a tu Samsung/Philips/Sony mają odrębny procesor. W przypadku dźwięku TCL wypada dużo gorzej, bo przekazuje na soundbar LPCM tylko 2 kanałowy a nie przestrzenny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie czytaj wszystkich bajek.
Idź do sklepu i sprawdź na własne oczy i przekonaj się, że możesz mieć lepszą jakość za rozsądną cenę.
Wybór mini LED , szczególnie w klasie cenowej ma znaczenie zawsze.

Poproś w sklepie o prezentację obok siebie. I poprosić o warunki domowe czyli wygaszenie świateł.
Wówczas sprawdzisz czerń, glebie, katy boczne.
Łatwiej podjąć decyzję.
 

luck76

Well-known member
Nie czytaj wszystkich bajek.
Idź do sklepu i sprawdź na własne oczy i przekonaj się, że możesz mieć lepszą jakość za rozsądną cenę.
Wybór mini LED , szczególnie w klasie cenowej ma znaczenie zawsze.

Poproś w sklepie o prezentację obok siebie. I poprosić o warunki domowe czyli wygaszenie świateł.
Wówczas sprawdzisz czerń, glebie, katy boczne.
Łatwiej podjąć decyzję.
Kiki ma rację, nie wierz w bajki doradcow, szczególnie takich co do których możesz przypuszczać, że mogą mieć w tym interes. Idź do sklepu. Poproś o wyłączenie ustawień demonstracyjnych i odpal sobie dobry materiał na dwóch tv równocześnie. Najlepiej coś sportowego, dobry rip z BD i netflixa.
 
Powiem wam szczerze że tych mini ledow to praktycznie w ogóle nie ma, nie są dostępne albo w ogóle ich nie ma, nawet żeby porównać jedyny jaki znalazłem dostępny kosztuje 15kafli

@edit
Jedyny który jestem w stanie zobaczyć lub ewentualnie kupić jest Sony XR-75X90K za 7000 zl
 

luck76

Well-known member
Powiem wam szczerze że tych mini ledow to praktycznie w ogóle nie ma, nie są dostępne albo w ogóle ich nie ma, nawet żeby porównać jedyny jaki znalazłem dostępny kosztuje 15kafli

@edit
Jedyny który jestem w stanie zobaczyć lub ewentualnie kupić jest Sony XR-75X90K za 7000 zl
Co prawda to nie miniLED, ale chińskie miniLEDy poza tym, że jaśniej świecą, gorzej radzą sobie odwzorowaniem ruchu, szczegółowością obrazu, przede wszystkim w cieniach i bardzo jasnych obszarach
 
Co prawda to nie miniLED, ale chińskie miniLEDy poza tym, że jaśniej świecą, gorzej radzą sobie odwzorowaniem ruchu, szczegółowością obrazu, przede wszystkim w cieniach i bardzo jasnych obszarach

Aktualnie posiadam KDL55W829BB TV LED 3D SONY, po lewej od niego mam okno na ścianie obok, mam na niej roletę także światło nie dociera, po prawej okno na tej samej ścianie co telewizor. On bardzo ładnie odbiera w sensie bardzo ładne ma kolory, tylko jakość obrazu już mi nie odpowiada technologia się zmieniła i teraz chce oglądać PREMIER LEAGUE w 4K
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
haha Nie unoś się tylko przeczytaj co napisaleś... Kolega luck76 zapytał gdzie nadają w 4k a Ty odpisaleś że canal+ i viaplay, więc zapytałem od kiedy masz sport na viaplay w 4k. A Ty mi piszesz że na canal+ jest. Ja to wszystko wiem bo mam i canal+ i viaplay...
 

luck76

Well-known member
haha Nie unoś się tylko przeczytaj co napisaleś... Kolega luck76 zapytał gdzie nadają w 4k a Ty odpisaleś że canal+ i viaplay, więc zapytałem od kiedy masz sport na viaplay w 4k. A Ty mi piszesz że na canal+ jest. Ja to wszystko wiem bo mam i canal+ i viaplay...
C+ online czy via satelita?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz obawy i tak duże wątpliwości co do TCL- to odpuść sobie.
Nic na siłę.
Zawsze jak Ci się nie spodoba wymienimy Ci na inny, tak żebyś był zadowolony.
To masz taka deklarację.
 
Do góry