65OLED936 vs XR-65A90J

bllitz

Member
Cześć


Jak w temacie: 65OLED936 vs XR-65A90J.

Z testów modelu Sony wynika, że telewizor bardzo udany z obrazem żyleta. Używał będę do oglądania filmów 4K z dużym bitrate oraz do grania w gry z komputera podpiętego do TV.
Kusi mnie Philips ze względu na ambilight. TV mam powieszone na białej ścianie i myślę, że ambi mógłby robić robotę. Jednak mam też nad TV ledy pod sufitem i zapalam je podczas oglądania TV. Nie są dynamiczne jak w przypadku Philipsa.
Czy ktoś miał podobne dylematy, ewentualnie ktoś ma któryś z tych TV i może podzielić się opinią od strony użytkownika? Dodam, że system dźwiękowy Philipa jest dla mnie bez znaczenia bo posiadam oddzielny system audio.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Jeżeli chodzi oledy na suficie to przy Ambilight nie będziesz ich potrzebowalł , druga sprawa możesz rozszerzyć działanie Ambilight dzięki Hue wystarczy kupić odpowiednie oświetlenie, i wtedy jest bajka.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Co do oświetlenia ściany przez taśmy LED to nie musisz się specjalnie martwić w kwestii użycia ambi w tv. Nie ma konfliktu. Ja mam taśmy LED od dołu białą, a od góry kolor. Kiedy włączam ambilight to wyłączam dolną białą taśmę. Górę ustawiam na jakiś kolor korespondujący z filmem. Ambilight daję przyjemne efekty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym sięgał zdecydowanie po Philips i to ze względu na jakość obrazu jak i na dźwięk. Sony też gra bardzo dobrze.
I cenę masz teraz lepszą na Philipsa .
Obydwa są dla niebieskich członków forum w specjalnej ofercie.
Philipsa masz teraz dodatkowo w lepszej ofercie i to z pakietem.
 

bllitz

Member
Ja bym sięgał zdecydowanie po Philips i to ze względu na jakość obrazu jak i na dźwięk. Sony też gra bardzo dobrze.
I cenę masz teraz lepszą na Philipsa .
Obydwa są dla niebieskich członków forum w specjalnej ofercie.
Philipsa masz teraz dodatkowo w lepszej ofercie i to z pakietem.


Czy któryś z tych TV masz Kiki na miejscu, żeby można było podjechać i zobaczyć jak "świeci" na żywo?
 

Gikey

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć


Jak w temacie: 65OLED936 vs XR-65A90J.

Z testów modelu Sony wynika, że telewizor bardzo udany z obrazem żyleta. Używał będę do oglądania filmów 4K z dużym bitrate oraz do grania w gry z komputera podpiętego do TV.
Kusi mnie Philips ze względu na ambilight. TV mam powieszone na białej ścianie i myślę, że ambi mógłby robić robotę. Jednak mam też nad TV ledy pod sufitem i zapalam je podczas oglądania TV. Nie są dynamiczne jak w przypadku Philipsa.
Czy ktoś miał podobne dylematy, ewentualnie ktoś ma któryś z tych TV i może podzielić się opinią od strony użytkownika? Dodam, że system dźwiękowy Philipa jest dla mnie bez znaczenia bo posiadam oddzielny system audio.

To bardzo jestem ciekaw na co ostatecznie postawisz bo stoję właściwie przed identycznym dylematem i jeśli chodzi najlepszą jakość obrazu to tylko te dwa co wymieniłeś. No ale Philips wyraźnie droższy, zapewne przez ten soundbar, którego, jak ty, nie potrzebuję bo mam dobry zestaw kina domowego. Szkoda że Philips nie wypuścił 936 bez soundbara w niżej cenie.
 

Gikey

Klub HDTV.com.pl
VIP

Rozumiem cię bo na początku też tak miałem. Ale jak już się na coś zawezmę to nie odpuszczam i już mam za sobą ze 3 wieczory po jakieś 3 godziny czesania internetu i czytania, oglądania testów czy opinii - z racji językowych to ja tylko anglojęzyczne.
Po wczorajszym czytaniu doszedłem do wniosku (albo coś przeoczyłem), że lepiej by było Philipsa ze względu na systemy antiburn - tam są badane malutkie strefy (jeśli dobrze pamiętam to tych stref jest 32 tys) statycznego obrazu i tylko tam jest zmniejszana jasność aby zapobiec wypaleniu czyli np. tylko logo stacji tv. W Sony chyba tego nie ma (a przynajmniej nic takiego z przeczytanych informacji sobie nie przypominam) i co najwyżej jest przyciemniany cały obraz - jeśli tak to w porównaniu do Philipsa to słabiutko.
Gdyby tylko ten Philips 936/12 nie miał tego soundbara to pewnie można by było go kupić w podobnej lub niższej cenie niż to Sony A90J.
Ja chyba wyląduje na tym, że jeśli nie będzie do wzięcia ten Philips (936/12 ma nową matrycę EVO) za cenę nie wyższą niż 11,5 tys to poczekam do przyszłego roku ze swoją 12-letnią plazmą i jak się pojawi nowy model Philipsa to cena 936/12 spadnie tak jak teraz można 935/12 wziąć za 10 tys tylko że 935/12 nie jest EVO.
 

Gikey

Klub HDTV.com.pl
VIP
Soundbar B&W można kupić za cenę od 5 tys w górę więc taki 936 bez soundbara powinien kosztować co najwyżej 10 tys a przy obecnych promocjach 9 tys.
 

Gikey

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem ci, że kolejny dzień mielenia tematu, pewnie też w podświadomości - i zaczynam już trochę być tym zmęczony, do tego już nie ma co czytać w tym temacie :) . Do tego wizyta w salonie Sony że trochę porozmawiać i popatrzyć na ten tv (65A90J). Poprosiłem żeby wyłączyli tryb demo i podłączyli tuner satelitarny Canal+ z kanałami HD (nie 4K) bo chciałem zobaczyć jak ten TV radzi sobie ze skalowaniem HD bo tylko takie kanały będę miał dostępne. Z rozmowy z pracownikiem salonu wynikało między innymi to co już sam wyczytałem w kwestii antiburningu - w bieżącej pracy TV nie ma takich systemów zabezpieczających natomiast jakoś na bieżąco ten obraz i piksele analizuje i raz na kilka miesięcy, raz na rok robi jakieś odświeżenie matrycy. Można to wywołać samemu ale lepiej zostawić to systemom telewizora gdyż takie 'odświeżanie' ma wpływ na żywotność matrycy. Wygląda, brzmi, że jest dosyć agresywne. Pytanie o ile skraca to życie telewizora. Jeśli mimo to taki TV wytrzymałby u mnie przynajmniej 10 lat to luz.
Po tym wszystkim, doszedłem do następujących wniosków i konkluzji:
1. Skoro z moją plazmą przeżyłem 12 lat i zero wypaleń to nie powinno mi to grozić w OLEDzie a nie zamierzam zmieniać zwyczajów i tego co oglądam.
2. W wielu testach jednak ten Sony A90J wypada jako TV z najlepszą jakością obrazu a na tym najbardziej mi zależy.
3. Małe szanse na tego Philipsa 936 w cenie między 10 a 11 tys. więc z tego punktu widzenia można go sobie opuścić.
4. Dzisiaj moja plazma wisi na ścianie tak, że dolna krawędź jest na wysokości wzroku (trochę za wysoko) ale to też dlatego, że pod nią jest głośnik centralny systemu audio. Przy 65-calowym OLED będę chciał go powiesić niżej i żeby nie wieszać głośnika centralnego ponad TV to właśnie A90J będzie moim głośnikiem centralnym. Zakładam, że wiesz, że Sony zastosowało ciekawą technologię w tym modelu i jak to piszą cały ekran jest głośnikiem i dzięki dodatkowemu złączu może stać się głośnikiem centralnym kina domowego.
5. Naocznie stwierdziłem, że bardzo dobrze radzi sobie ze skalowaniem HD do 4K. W żadnym ze sklepów w których byłem nie mieli wystawionego i włączonego Philipsa 936 więc nic o jakości jego obrazu nie mogę powiedzieć i kupowałbym w ciemno.

A podsumowując. Jestem nastawiony na zakup tego Sony 65A90J, teraz tylko będę obserwował promocje. Może coś przyniesie najbliższy tydzień z Black Friday (choć do tej pory promocje z tego tytułu były u nas żałosne). Ale skoro kilka dni temu była na niego promocja w EURO RTV AGD w ratach 0% w cenie 11,25 tys (teraz jest 11,65) to myślę, że w najbliższych dniach może się coś zdarzyć. Ja go kupię jak zbliży się właśnie do tej ceny 11,25.

No chyba, że zdarzy się cud i nagle Philips 936 pojawi się w cenie niższej niż Sony to może w ostatniej chwili zmienię zdanie ... czasem można pomarzyć, w końcu Mikołaj i Święta niebawem ;)
 
Ostatnia edycja:

Gikey

Klub HDTV.com.pl
VIP
#kiki mam jeszcze pytania odnośnie Philipsa 936 i Sony A90J.

1. Philips.
Czy ten soundbar jest jedynym źródłem dźwięku tego TV?
Czyli jeśli TV zamierzam powiesić na ścianie bez tego soundbara i podłączyć pod system kina domowego to nawet chcąc obejrzeć jakieś programy informacyjne to będę musiał odpalać system kina domowego żeby mieć dźwięk? Do tej pory włączałem kino domowe dla filmów i programów muzycznych.

2. Sony
W sumie analogia do problemu powyżej. Jeśli ustawię ten TV jako głośnik centralny systemu kina domowego to on w każdym przypadku będzie się zachowywał jak centralny podłączony do amplitunera, czyli że bez włączenia amplitunera nie będę miał żadnego dźwięku?

Czy będzie to ostatecznie Sony czy Philips to do kina domowego podłączę go po SPDIF, mój amplituner nie obsługuje HDMI eARC/ARC.

Strasznie, żałuję, że nigdzie w Łodzi nie mogę obejrzeć na żywo tego Philipsa 936 bo jeśli miałbym go kupić to chcę zobaczyć jak sobie radzi ze skalowaniem HD do 4K.
 

bllitz

Member
#kiki mam jeszcze pytania odnośnie Philipsa 936 i Sony A90J.

1. Philips.
Czy ten soundbar jest jedynym źródłem dźwięku tego TV?
Czyli jeśli TV zamierzam powiesić na ścianie bez tego soundbara i podłączyć pod system kina domowego to nawet chcąc obejrzeć jakieś programy informacyjne to będę musiał odpalać system kina domowego żeby mieć dźwięk? Do tej pory włączałem kino domowe dla filmów i programów muzycznych.

2. Sony
W sumie analogia do problemu powyżej. Jeśli ustawię ten TV jako głośnik centralny systemu kina domowego to on w każdym przypadku będzie się zachowywał jak centralny podłączony do amplitunera, czyli że bez włączenia amplitunera nie będę miał żadnego dźwięku?

Czy będzie to ostatecznie Sony czy Philips to do kina domowego podłączę go po SPDIF, mój amplituner nie obsługuje HDMI eARC/ARC.

Strasznie, żałuję, że nigdzie w Łodzi nie mogę obejrzeć na żywo tego Philipsa 936 bo jeśli miałbym go kupić to chcę zobaczyć jak sobie radzi ze skalowaniem HD do 4K.


Jak dobrze pójdzie to na dniach będę miał okazję zobaczyć 936 u Kikiego i podjąć decyzję brać czy nie brać ;)
 
Do góry