65" czy 75" Dylemat OLED czy QLED

P-U-M-A

New member
Witam.

Panowie i Panie chciał bym się doradzić w kwestii kupna nowego TV.

Jakiś czas temu kupiłem TV LG OLED C7V i ogólnie jestem bardzo zadowolony, jedynie czasami jak by brakowało mu dynamiki. W filmach potrafi się czasami jak by przyciąć. Nie miałem tego efektu na plazmie ST60.
Jako że jest on w rozmiarze 55" planuje zostawić go sobie do sypialni i teraz przechodząc do sedna szukam TV do nowego salonu.

Budżet około 16k.

Salon dość wieki odległość od TV około 4-4.5m minimum dlatego myślę nad 75". Wiadomo w tej cenie mogę zapomnieć o OLED.
Dlatego moje pytanie jakie alternatywy dla was które waszym zdaniem są godne polecenia?

Co sądzicie o Samsungu z Q7F w 75"?

W tej cenie miał bym spokojnie C8 ale w 65" a jednak kusi 75"

Prosił bym o jakiś feedback. Z góry dziękuję
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Może najlepiej do jakiegoś salonu z interesującym Ciebie modelem się udaj i tam Sam zobacz.Twoje "doświadczenie" na miejscu bezcenne. Tutaj, jak to bywa i jest całkowicie normalne będziesz miał różne opinie, zapewne. Sprawdź sam.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Do tej odległości zdecydowanie 75" i ten Sony wydaje się dobra opcją lepszą od Samsunga.
Niech Kiki coś jeszcze poda w tym budżecie dobrego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie też 75" - masz w extra cenach :
Samsunga 75 Q7 - promocja od 15.09.
Sony 75 XF9005
LG 75 SK 8100
Philips 75PUS8303 - promocja do 15.09
 

P-U-M-A

New member
Dziekuje za odpowiedz. Nie liczyłem się z tyloma modelami i opiniami bardzo dziękuje.

Dzięki za ofertę KIKI wieczorem spokojnie wrócę do domu z pracy to przeanalizuje odpowiedzi i skontaktuję się z tobą.
 

P-U-M-A

New member
Kiki Napisałem do ciebie PW.

Ogólnie czytałem trochę o tych TV i obojętnie czy będzie to coś z serii Sony XE9 i XF9 czy też QLED Q7 zawsze jakieś negatywne opinie. I sam nie wiem. Skompletowałem sobie na Dysku fragment meczu i 2-3 filmy i chyba wybiorę się do Media Markt i sam wyrobię sobię opinię.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Kupię chętnie u niego jeżeli wszystko będzie pasować. Ale chciał bym widzieć wyrobić sobie własne zdanie na temat konkretnego Modelu.

Zamów prezentację w domu 2-3 modeli i wybierz najlepszy - 16k to już spora suma więc warto z tego skorzystać i wybrać najlepszy.

A co sądzicie o modelu SONY 75XE9405 jest w gdzieś w necie za 16999zł w ofercie

Chcesz model poekspozycyjny czy nowy ?
 

P-U-M-A

New member
Ogólnie myśląc jak wy się zapatrujecie na taki TV powystawowy? Bo jednak to wysoki model może akurat warto?

Jest taki TV który był na wystawie technicznie "gorszy"? Jakaś tam ryska na obudowie itd nie robi dla mnie takiej dużej różnicy.
 
Do góry