65 cali Samsung vs Sony

common1

New member
Witam forumowiczów. Od kilku miesięcy szukam tv 65 cali przeglądając fora, filmy na yt i strony sklepów. Czas zastąpić 8 letniego Sony 48 cali. OLED kusi powalającym obrazem jednak nie dam się przekonać bo sprzęt będzie grał długo, codziennie i nie tylko na tv. Szukam więc LCD do wszystkiego z wyższej półki. W skrócie budżet to 6000-8000 i tak miał już być qe65q85r potem xg9505, a teraz już prawie zdecydowałem się na xh9505 (tak wiem że jest niedoskonały, ale takich nie ma), jednak dziś trafiłem na promkę praktycznie niedostępnego już qe65q90r w cenie 6.200 zł wow co prawda z ekspozycji, gdzie gra codziennie od około 8 miesiecy po 10h (nie znam jeszcze licznika godzin na chwilę obecną) ale qledy mają ponoć bardzo długi okres żywotności sięgającą 1.000.000 h, a cena wyjściowa oscylowala przecież przy 14.000 zl. No tak... nie ma dv, języka pol. ani earc czy hdmi 2.1 jednak 480 stref w dzieiejszych LCD niemozliwe... Czy warto brać? Bo już zwariować idzie, pomóżcie w wyborze ;)
 

SDman

Banned
Nic lepszego w LCD nie kupisz jak Q85R czy Q90R. Jeśli znasz, a znasz ich wady.
Powłoka w nich zastosowana to mistrzostwo świata, jak uświadomiłem w salonie Samsunga pracownika, że obecne Q90T czy Q95T ma ją gorszą to nie mógł w to uwierzyć -do wczoraj nie zwracał na to uwagi.
A z tego co napisałeś Qe65Q90r za 6200 -wow jęśli nie jest pomazany popaprany tłustymi odciskami (ciężko się czyści) to .... musisz podjąć decyzję.
 

common1

New member
Mam tego świadomość, że grał całymi dniami i że nie jest nowy, ale cena adekwatna myślę. Zresztą gwarancja też jest, więc zobaczymy jak się sprawdzi bo tv jest już w domu... Peace ;)
 

SDman

Banned
Gratuluję, w takiej cenie ten model jest w 55" kusi mnie ale obiecałem sobie że nie wydam więcej niż 5k.na TV.
Matrycę miałeś w miarę czystą czy musisz się pomęczyć z dopieszczeniem, bo wiesz jak widziałem te TV w sklepie to .... łapa na łapie. Szkoda, że sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają i nie zabezpieczają taki model na (górne półki w sklepach) oczywiście w białych rękawiczkach bawełnianych.
 

common1

New member
Jeszcze nie rozpakowany, jak znajdę czas to jutro rozpakuję przynajmniej i spróbuję powiesić, bo choć mój wieszak który posiadam i wisi na nim poczciwy Sony KDL 48W605B jest uniwersalny i ma rozstaw VESA 400x400 jaki potrzebuje teraz, to ponoć Samsung ma inny rozmiar śrub. Co do ekranu to wiadomo, że jest przykurzony i zatłuszczony, sprzedawca mówił że to dzieci łapami umorusały i próbując przeczyścić tylko rozmazał wszystko. Ehh szkoda gadać, aż oczy bolą od tego i choć tragedii nie ma to jak mówisz, sprzęt powinien stać jak butelki z % w monopolowym, te najtańsze na najniższej półce...
 

żagiel75

New member
Do czyszczenia użyj szmatki do okularów, jak nie poskutkuje, zmocz ją delikatnie w wodzie z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do szyb. Powinno zadziałać. Gratuluję zakupu.
 

jarek9306

New member
Witam forumowiczów. Od kilku miesięcy szukam tv 65 cali przeglądając fora, filmy na yt i strony sklepów. Czas zastąpić 8 letniego Sony 48 cali. OLED kusi powalającym obrazem jednak nie dam się przekonać bo sprzęt będzie grał długo, codziennie i nie tylko na tv. Szukam więc LCD do wszystkiego z wyższej półki. W skrócie budżet to 6000-8000 i tak miał już być qe65q85r potem xg9505, a teraz już prawie zdecydowałem się na xh9505 (tak wiem że jest niedoskonały, ale takich nie ma), jednak dziś trafiłem na promkę praktycznie niedostępnego już qe65q90r w cenie 6.200 zł wow co prawda z ekspozycji, gdzie gra codziennie od około 8 miesiecy po 10h (nie znam jeszcze licznika godzin na chwilę obecną) ale qledy mają ponoć bardzo długi okres żywotności sięgającą 1.000.000 h, a cena wyjściowa oscylowala przecież przy 14.000 zl. No tak... nie ma dv, języka pol. ani earc czy hdmi 2.1 jednak 480 stref w dzieiejszych LCD niemozliwe... Czy warto brać? Bo już zwariować idzie, pomóżcie w wyborze ;)

U mnie na sklepie 65q90r poszedł za 4900 w idealnym stanie i grał tylko 2 miesiące (przez pandemie i zamknięte sklepy), więc może warto poszukać czy nie pójdzie taniej jeśli już myślisz o okspo.
 

SDman

Banned
Brałbym zdecydowanie Oleda.
Jak zadzwonisz dostaniesz info jak korzystać z Oled TV.


Q90R to jeden z najlepszych TV LCD, oczywiście w testach przegra z OLED`em ale w codziennym użytkowaniu już nie jest tak jednoznacznie.

OLED to faworyt, a dla sprzedawców w szczególności (wiadomo dlaczego) ;).

Pozdrawiam
 

feromann

Member
szkoda,że nie dałeś znać tutaj na forum,w tym okresie wiele osób nudziło się w domu i poszukiwało tv,sam chętnie za ten model dałbym nawet 6,5k,wtedy i obecnie:)
 

common1

New member
Dokładnie, a tak szczerze to nie wierzę w tą cenę 4.900, ale to tylko moje skromne zdanie a to dlatego, że jeśli chodzi o lcd to szukałem tv od 10 miesięcy codziennie przeglądając internet po kilka godzin i choć bywały promocje 3-godzinne nawet gdzie upusty sięgały poziom produkcji chyba, to na taką promocje nie trafiłem nigdy, a jeśli by już się trafiła to chyba na 5 min i sam sprzedawca się skusił na niego 10 miesięcy, wchodzę po inny tv i za godzinę wychodzę z q90
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W testach przegrywa , bo Oled jest lepszy.
Przy wszystkich sygnałach i programach jest dokładnie tak samo !
Sygnał testowy to takim sam sygnał jak inny.
 

SDman

Banned
Przy wszystkich sygnałach i programach jest dokładnie tak samo !


Naprawdę ? Nigdy nie zadałeś sobie trudu aby postawić obok siebie 2 dobrze skalibrowane odbiorniki?
Zapewniam Ciebie, że różnice są widoczne w skalowaniu materiałów SD, FHD do 4K:


Panasonic GZ-950 vs Sony AG8 -tutaj bardzo subtelne ale jednak,
Philips 754 vs LG B9,
Samsung Q70R vs LG B9.
Zieloni zawsze górą nie tylko dla mnie ale wszystkich biorących udział w pokazie.
 

common1

New member
Matryca czy czyściutką hmm... Uwalona była jak skurczybyk, ale po pół h pucowania gładka i miękką mikrofibrą jakoś doprowadziłem ekran do takiego stanu, że jak włączyłem filmy w uhd i hdr to tvik wywarł na mnie masakryczne i piorunujące wrażenie jak OLED gdy zobaczyłem go po raz pierwszy i ten drugi może i lepszy, ale zależy pod jakim kątem patrzeć. Jeśli u mnie w robocie znajomym 3 oledy się wypaliły w ciągu roku (2019) to jednak wolę q90r i śpię spokojnie ciesząc się nim kiedy, ile i jak mam ochotę bo 1.000.000 h to nie sto tysięcy jak przy oledzie, gdzie i tak często pada szybciej jak nie użytkujesz zgodnie z przeznaczeniem. A nie o to mi chodzi. Co prawda Sony np wymienił na nowy egzemplarz znajomemu, ale to się już ponoć skończyło i już nie tak łatwo o wymianę na gwarancji. No i nie ma tej jasności, która potęguje doznania. Ja jestem bardzo zadowolony, a będę jeszcze bardziej jak go skalibruję. Szkoda tylko, że już nie robi się tylu stref...
 

SDman

Banned
@common1 -gratuluję.
Przyznaję się ja jestem rozdarty "jak żagiel po burzy" z wyborem OLED vs QLED.
Ale żeby było jasne to rozdarcie jest spowodowane tylko i wyłącznie modelami Samsunga z roku 2019 -od modelu Q80R w górę.
Codziennie używam laptopa i się w nim nie widzę (matowa matryca) i taki sam komfort dają wspomniane modele -niestety już historyczne.
 
Do góry