65 cali mini led

Figaro82

New member
Czy finalnie kolega Carmelo55 dokonał wyboru?
Sam nie mogę się zdecydować co do
Tcl 65C845
Hisense 65U8KQ

Dziś w Media Expert oglądałem oba 65" praktycznie obok siebie. Wiadomo - telewizory ustawione na maxa, żeby wabić klientów.
Prywatnie mam jeszcze OLEDa LG w domu już prawie 6 lat, zero wypaleń, ale nie oglądam też jak najęty. Ostatnio częściej kompa podpinam niż dekoder. Bardzo lubię ten TV i jego pilot.

Telewizor potrzebuję do drugiego domu. Ten Hisense wydał mi się jakby lepszy.
Opinie w ME tak pocukierkowane, że nie da się tego czytać, większość mają w ramach jakiejś akcji.
TCL jest o 1000 tańszy szczerze mówiąc.
Coś doradzicie?

Mam w głowie jeszcze, że OLEDY ale 55 chodzą w podobnych pieniądzach i też to gdzieś tam rozważam, choć nie mam parcia na OLED.
 

Carmelo55

New member
Czy finalnie kolega Carmelo55 dokonał wyboru?
Sam nie mogę się zdecydować co do
Tcl 65C845
Hisense 65U8KQ

Dziś w Media Expert oglądałem oba 65" praktycznie obok siebie. Wiadomo - telewizory ustawione na maxa, żeby wabić klientów.
Prywatnie mam jeszcze OLEDa LG w domu już prawie 6 lat, zero wypaleń, ale nie oglądam też jak najęty. Ostatnio częściej kompa podpinam niż dekoder. Bardzo lubię ten TV i jego pilot.

Telewizor potrzebuję do drugiego domu. Ten Hisense wydał mi się jakby lepszy.
Opinie w ME tak pocukierkowane, że nie da się tego czytać, większość mają w ramach jakiejś akcji.
TCL jest o 1000 tańszy szczerze mówiąc.
Coś doradzicie?

Mam w głowie jeszcze, że OLEDY ale 55 chodzą w podobnych pieniądzach i też to gdzieś tam rozważam, choć nie mam parcia.
Nie dokonałem ostatecznie zakupu. Szczerze to bardzo brałem tcl pod uwagę. Ale czytając że ma problemy z wygaszaniem stref nie bardzo wiedziałem o jak to będzie wyglądać na żywo. Ale pobawiłem się u siebie w media ezpert i szczerze lepiej wygląda obraz w moim lg z krawędziowym podświetleniem niż w tcl mini led. W sensie za bardzo mnie denerwuje to "skopa" strefowe podświetlenie. Czarny pas góra i dół w filmie. A telewzior ciagle go podświetla. Bardzo źle to wygląda. A Hisense? Vidaa i brak choćby Hbo Max. Mnie to wystarczy
 

Figaro82

New member
Nie dokonałem ostatecznie zakupu. Szczerze to bardzo brałem tcl pod uwagę. Ale czytając że ma problemy z wygaszaniem stref nie bardzo wiedziałem o jak to będzie wyglądać na żywo. Ale pobawiłem się u siebie w media ezpert i szczerze lepiej wygląda obraz w moim lg z krawędziowym podświetleniem niż w tcl mini led. W sensie za bardzo mnie denerwuje to "skopa" strefowe podświetlenie. Czarny pas góra i dół w filmie. A telewzior ciagle go podświetla. Bardzo źle to wygląda. A Hisense? Vidaa i brak choćby Hbo Max. Mnie to wystarczy
Dziękuję, Kolego, za wiadomość. Trochę mnie zasmuciło.
U mnie, gdybym wybrał HISENSE to HBO Max mi nie potrzebne, w razie czego mam dostawkę na USB Xiaomi i tam Google i instaluję co trzeba.
Ale jeszcze rozważę LG OLED lub jakiejś innej firmy choć w tym wypadku już 55"
 

Carmelo55

New member
Ja też brałem pod uwagę między innymi te dwa tv. Jeżeli już to w twoim przypadku zastanowiłbym się na hisense, bo wedlug wielu opinii i również dla mnie obraz jest naprawdę świetny. Mnie poprostu odrzuca jak już wyżej wspomniałem vidaa i brak hbo max. Ale jeśli w twoim przypadku nie są to decydujace elementy, to wydaje mi się godna polecenia pozycja.
 

Figaro82

New member
Ja też brałem pod uwagę między innymi te dwa tv. Jeżeli już to w twoim przypadku zastanowiłbym się na hisense, bo wedlug wielu opinii i również dla mnie obraz jest naprawdę świetny. Mnie poprostu odrzuca jak już wyżej wspomniałem vidaa i brak hbo max. Ale jeśli w twoim przypadku nie są to decydujace elementy, to wydaje mi się godna polecenia pozycja.
Dzięki wielkie, bo już mi się szukać nie chce.
Pół życia tracę na czytanie recenzji i oglądanie filmów :)
 

Carmelo55

New member
Dzięki wielkie, bo już mi się szukać nie chce.
Pół życia tracę na czytanie recenzji i oglądanie filmów :)
Spoko, witaj w klubie. Mam ten sam problem. Człowiek chciałby w danym budżecie kupić najlepszy sprzęt. Wiadomo, że tak się nie da i zawsze są jakieś minusy. Ja akurat mam pod tym względem strasznie "skrzywiony" umysł. Sam teraz zastanawiam się nad sony kd75x90l albo samsung qe75qn85c albo samsung qe65s90c... wiadomo oled to oled a sumie to qd-oled. Ale jakoś nie jestem przekony co trwałości. Jedni piszą że się wypalają inni że nie. Znowu x90l to full array a qn85 to miniled. Niby lepiej ale też wiele czytałem skrajnie różnych opinii że mimo wszystko x90l ma super obraz etc... I tak moja przygoda z nowym tv trwa dalej...
 

Carmelo55

New member
x90L bije tanie miniledy i te ze średniej półki (QN85)
No właśnie dużo widzę na zagranicznych forach że jednak sony potrafi wycisnąć dużo więcej. Np jest dużo opinii co do tcl c845 że niby ma 1500 nitów. A okazuje się że no taki x90l w sdr jest jaśniejszy A w hdr wiadomo w tcl jest lepiej ale nie na tyle ile mogłoby się wydawać. Więc wydaje mi się że sprawdza się tutaj stara zasada że lepiej kupić coś w miarę "top" w niższej technologii (dobry full array) niż coś kiepskiego/średniego w wyższej (mini led), ale to może tylko moje odczucia i nie mówię wcale, że nie jestem w błędzie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź na sklepie , kąty w klasie cena do jakości, to bardzo dobra oferta.
 
Do góry