65 cali mini led

Carmelo55

New member
Witam. Ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł na wymianę tv. Obecnie mam LG 65nano863pa. Ciągle przeglądam fora, testy, recenzje i szczerze mam tylko większy dylemat. Ogólnie tak myślę o Samsungu qe65qn85c. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze. Może z tym samsungiem się mylę i ktoś ma lepszą propozycję. Budżet powiedzmy to 6000/7000zl. Co do użytkowania to głównie VOD i PS5/XSX Kanapę mam jakieś 3m od tv ale raczej wolę zostać przy 65 calach niż zwiększać na 75. Z góry dzięki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale kasy wystarczy też na mini LED telewizory 75".
Jaką masz odległość od ekranu ?
Zamiana na ,75" w tym przypadku będzie extra.
 

Marlo

Active member
Większość gier jakie są na PS5 i XSX na 75" wygląda słabo,
co innego wypasiony PC , tu już jest full wypas na takim TV ,
dopiero jak pojawią się mocniejsze konsole będzie sens kupna
TV 75",85". Do grania dobry będzie Hisense 65U8K.
 

Carmelo55

New member
Odległość od kanapy w salonie wynosi 3 metry. Co do 75" to wiadomo że teoretycznie większe = lepsze. Ale jednak w tej samej cenie wolę bardziej konkretne 65", bo szczerze mi ten rozmiar odpowiada.
 

Carmelo55

New member
A powiedzcie mi. Co do 65" patrzę na inne możliwe opcje i np:
Tcl 65C845
Hisense 65U8KQ
Samsung QE65QN85C (jak w pierwszym poście)
Który z nich jest wart uwagi?
A może próbować zwiększyć trochę budżet bo wiadomo jak to jest trzymając się sztywno danych kwot. Czasami dokładając nie wiele więcej można kupić coś wiele lepszego. Jakieś sugestie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie są ok
Z tych najlepiej spełni się TCL 65c845.
Masz dla członków forum za 5099 z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.
Chyba że chcesz dopłacić ciut to łapiesz się na OLED TV 65b33 za 6500 zł
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
A powiedzcie mi. Co do 65" patrzę na inne możliwe opcje i np:
Tcl 65C845
Hisense 65U8KQ
Samsung QE65QN85C (jak w pierwszym poście)
Który z nich jest wart uwagi?
A może próbować zwiększyć trochę budżet bo wiadomo jak to jest trzymając się sztywno danych kwot. Czasami dokładając nie wiele więcej można kupić coś wiele lepszego. Jakieś sugestie?
Według testów zdecydowanie Hisense z tych trzech.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź na własne oczy.
I sprawdź możliwości Google TV w TCL i systemu zamkniętego Vidaa Hisense żebyś się nie rozczarował.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nie widziałem a wiem, taki koloryt ...
Akurat widziałem. Nawet wczoraj szlak mnie trafiał gdy oglądałem na Prime Reachera i obraz non stop się ściemniał

Nie wiedziałem ,że ktoś widział ale oceniam.Taki koloryt.
@kiki...zamiast z góry zakładać pewne rzeczy ,to może najpierw lepiej zapytać a nie od razu dyskredytować osobą ,która niepochlebnie wyraża się o Twoich "ulubieńcach"?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Akurat widziałem. Nawet wczoraj szlak mnie trafiał gdy oglądałem na Prime Reachera i obraz non stop się ściemniał.

Jestem akurat na etapie Reachera, co i gdzie się konkretnie ściemnia?
Rozumiem, że Apka Amazona. Który odcinek, minuta. Konkrety.
W dupie mam TCL, Sony, czy Samsunga i jak coś będzie działać nie tak, sam pierwszy napisze, ale katuje tego Googla na wszystkie możliwe sposoby łącznie z obciążającym Kodi i grubymi plikami i o ile do responsywnosci Shielda brakuje, to jak na razie zero problemów. Może kwestia czasu, może kwestia konkretnego softu, nie wiem, zobaczymy za jakiś czas.

Najgorszy system ma LG, to jest (dla mnie) dramat, łącznie z pilotem.
Nie mylić z tv, bo akurat LG lubię. Tizen też jest świetny, ale jednak ma ograniczenia.
Tizen ma też najlepszą przegladarke www, na google jest tego od groma, ale żadna nie jest tak dobra, jak ta jedna u Samsunga.

Po za tym, jak ktoś chce od tv czegoś więcej, to od 10 lat tłuczemy o przystawkach pokroju (np.) Shielda i nie ma tematu.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Oglądam na Prime Video. Zmienia się jasność między scenami podczas oglądania jeśli film jest w DV. Dzieje się to tylko na TCL. Na Philipsie w sypialni tego nie ma.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakość Reachera ogólnie jest słaba (sprawdzalem tez na Oledzie) przepaść w porównaniu do gęstych treści. Zresztą w ogóle kupowanie Oleda do tak marnego materiału, to jakieś nieporozumienie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam na pokaz i na sprawdzenie.
Każdy widzi to co chce.
Wystarczy sprawdzić po kalibracji.
Jesteśmy dostępni codziennie.
W sobotę i niedzielę również właśnie dla sprawdzenia.
Znam oceny tych co wybrali i są zadowoleni.

Warto sprawdzić przy kalibracji.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jasne, nie powinno tak być i nikt tego nie kwestionuje.
Pytanie czy to jest tylko ta pozycja, czy zdarza się też na innych. Czy to jest tylko Amazon, czy problem występuje bez znaczenia na aplikacje i tytuł.
Warto by było sprawdzić Reachera z innego źródła na innej aplikacji.

To wszystko pozwoli dojść do problemu.
Warto też dodać który model TCL, czy ver. softu.
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
To jest ogólny problem TCL gdy materiał jest w DV. I nie ma znaczenia czy to Netflix, Amazon czy coś z nośnika. Po prostu przy materiałach w DV występuje zmiana jasności przy zmianie scen. Występuje to w wielu modelach i pomimo uwag co do tego nie zostaje to poprawione. Pewnie to wina softu. Jeśli dobrze pamiętam to pomaga wyłączenie opcji adaptacyjna jasność.
 
Do góry