55ST60 input lag

mar19000

New member
Witam wszystkich,

Nim zacznę chciałem dopytać co się stało z moim tematem założonym jakiś czas temu odnośnie TV ? Mniejsza o to .

Posiadam telewizor 55ST60 od bardzo niedawna i podczas oglądania meczu piłki nożnej kopanej zauważyłem jakby smużenie podczas przemieszczania się piłki. Chodzi o to, że jak piłka jest mocno szybko kopnięta i leci przez pół boiska to za nią czasami powstaje jakby smuga.
Czy to jest właśnie ten Input lag ??
Czy może jest to kwestai ustawień telewizora. Przyznam, że nic nie kąbinowałem póki co oglądam na ustawieniach fabrycznych.

Proszę o pomoc w tej kwestii, gdyż na dłuższą metę może to być irytujące.
 

maderos

Member
Bez reklam
To nie input lag. Na jakim kanale oglądałeś ten mecz? Bo to zależy od jakości. Na tvp sport wczoraj oglądałem Radwańską i porażka. A mecze na Eurosport czy nhd bajka.
 

digitalus

Banned
Witam
Podaj zrodlo sygnalu ,kanal sd czy hd? , tuner telewizyjny w telewizorze czyli telewizja cyfrowa dvb-t, kablowa telewizja cyfrowa lub analogowa,tuner satelitarny?.
Nie wszystkie transmisje sportowe sa w bardzo dobrej jakosci np na kanlach tvp 1hd i tvp2 hd .Nie zawsze jest hd bo transmisja sportowa jest zarejestrowana przy pomocy kamer sd.
W przypadku tunerow satelitarnych jakosc obrazu moze byc slaba, dobra lub bardzo dobra.Zalezy od wielu czynnikow np chipsetu ktory jest w tunerze.
Przykladowo z tunera manta hd 8000 jakosc obrazu na kanalach sd i hd jest lepsza niz z fergusona 8900.Roznica w jakosci obrazu jest bardzo wyrazna.
przyklad.Niemiecki kanal sd wyglada prawie jak polski hd
manta hd8000
W przypadku transmisji zarejestrowanej w hd jakosc obrazu bedzie bardzo dobra.
Na zdjeciu plazma g30 .W st60 bedzie nawet lepiej
42g30jpg_nxqqaes.jpg
 
Ostatnia edycja:

mar19000

New member
Juz podaję :
Mecz na telwizji NC+ na kanale canal + sport HD
Na tunerze ferguson f 8900 HD
Nie wiem czy ma to znaczenie antene ostatnio zntena została zmieniona na 90 cm i jakość sygnału jest bardzo dobra.
 

digitalus

Banned
Na canal + sport hd jakosc obrazu jest na dobrym poziomie.Moze transmisja sportowa byla w gorszej jakosci .Chyba ze tak jest zawsze?Zmiana anteny na 90cm nie powinna przyczynic sie do pogorszenia jakosci obrazu.90 cm to duza antena i jesli jest dobrze ustawiona to jakosc sygnalu bedzie na wysokim poziomie.
Posiadam tuner manta i potwierdzam bardzo dobra jakosc obrazu.
Nie nalezy sie przejmowac ze na tunerze jest logo manta:) bo plyta glowna do tego tunera zostala przygotowana przez fime hivion/homecast.W tej firmie zaopatrywal sie ferguson i przykladowo odpowiednikiem fergusona 8900 jest podobny tuner fimy hivion.
W tunerze manta czyli tak naprawde hivion/homecast bardzo dobry procesor zoran supra xd 180 amerykanskiej firmy zoran corporation ktora jest notowana na amerykanskiej gieldzie.Zoran corporation specjalizuje sie produkcji procesorow.
 
Ostatnia edycja:

mar19000

New member
Tak , tak mi sie tez wydaje ze duza antena to tylko korzysci.
Jezeli chodzi o transmisje to napewno byla dobra bo to liga angielska i oni tam oprawe maja znakomita. Zreszta wczoraj na lidze mistrzow tez to zauwazylem. Reasumujac nic sie nie da z tym zrobic w telewizorze, tylko ewentualnie tuner wymieniac ? Jak sie pozbyc tego zmuzenia??
 

digitalus

Banned
Probowales zmienic rozdzielczosc?.sprawdzales jak jest ustawiona?przycisk func na pilocie.Mozna tez podlaczyc kabel component i sprawdzic , moze bedzie lepiej.W niektorych tunerach jakosc obrazu jest lepsza przez wyjscie component.
Jesli masz mozliwosc to podlacz inny tuner i sprawdz czy jakosc obrazu bedzie lepsza.Mialem fergusona i tez bylem bardzo rozczarowany z jakosci obrazu, szczegolnie sd wygladal bardzo zle, hd bez rewelacji.
Mam pytanie, jakosc obrazu sd z fergusona jest gorsza niz z dvb-t? Jesli jest gorsza to nie ma na co czekac tylko proponuje kupic mante hd8000 lub 9000.
Jakosc obrazu sd z manty na bardzo dobrym poziomie.Porownywalna z dobrymi tunerami octagon hd.
Jedyny minus manty to zmiana kanalow nie jest bardzo szybka.Osoby ktore lubia "pstrykac" po kanalach nie beda zadowolone ale jakosc obrazu sd i hd na bardzo dobrym poziomie.
 
Ostatnia edycja:

mar19000

New member
Jeżeli chodzi o ICF to nie bardzo wiem co to i nie ruszałem tego. Widzę że mam fabrycznie ustawione na maksimum.

Nie mam możliwości sprawdzić sygnał sd przez dvb-t ( chyba, że się mylę ale nie mam anteny zbiorczej podłączonej).
Tak rozdzielczość zmieniałem na pilocia klawiszem func. Componenta nie podlączałem.
Mam starego peaca sd z cyfry + (nie wiem czy tak się pisze) i może podłącze go jutro i sprawdze, ale niestety nie mam innego HD.

Może coś jeszcze w tv pokąbinować ??
 

digitalus

Banned
Moze tuner jest uszkodzony.Najlepiej podlaczyc inne zrodlo sygnalu czyli np inny tuner satelitarny lub antene zewnetrzena i sprawdzic czy bedzie ok.Z tunera ferguson jakosc obrazu nie jest najlepsza.Nie korzystam juz z tego tunera.Z manty jakosc obrazu sd i hd jest zdecydowanie lepsza.
w linku nizej jest potwierdzenie tej informacji
http://www.manta.info.pl/forum/tunery-tv-sat/manta-hd8000-3245/
Oczywiscie mam podobne zdanie na ten temat.Roznica w jakosci obrazu jest bardzo duza.

Funkcje IFC mozesz wylaczyc.Redukcje szumow tez mozesz wylaczyc jest korzystasz z cyfrowego tunera satelitarnego.Jesli mieszkasz w malej odleglosci od nadajnika dvb-t to odbior programow moze byc mozliwy nawet po podlaczeniu anteny teleskopowej np od starego telewizora kineskopowego sony.Najlepsza jest oczywiscie antena zewnetrzna
Odleglosc od nadajnika mozesz sprawdzic w linku nizej
Interactive DVB-T map
http://www.telewizja-cyfrowa.com/nadajniki.html
 
Ostatnia edycja:

mar19000

New member
Jeżeli chodzi o bitrate to nie mam pojęcia proszę o podpowiedź jak mam to sprawdzić ?

Mam jeszcze jedną sprawę:

Jak podłączam dysk do TV to wyskakuje mi komunikat przeciążenie USB i czyta i czyta i czyta i jak już wkońcu przeczyta to wrzuca wszystkie zdjęcia do jednego wora mimo że są uporządkowane w katalogii.

Dysk ma około 5 lat , Western Digital , pojemność 300 GB

Czy da się oglądać zdjęcia i wybrać samemu muzykę czy jest się skazanym na tą która TV sam generuje ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry