55PUH6400 upscaling z DVBT + co wybrać?

Madbull

New member
Witajcie,

noszę się z zamiarem kupna nowego tv.
1. W oko wpadł mi Philips 55PUH6400, jednak gdzieś znalazłem informację, że przy sygnale z DVBT nie robi upscalingu do 4K (jedynie z sygnału z hdmi) i przez to obraz wygląd delikatnie mówiąc - słabo - prawda czy fałsz?
2. Jak to jest za aktualizacjami u Philipsa? Są czy tv umiera po roku? Pytam, bo czytałem niezbyt pochlebne opinie o Android TV.

Ogólnie pod uwagę aktualnie biorę: Philips 55PUH6400 i Samsung UE55JU6000.
Odrzuciłem LG 55UF695V ze względu na brak WebOs'a (tylko NetCast), bo boję się braku aplikacji i rychłego uśmiercenia tego systemu.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Poniżej ankieta.
---------------------
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 40 m2
2.Jak daleko siedzimy(leżymy) od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od boku, tylko rano, ale w razie czego jest roleta także bez znaczenia
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42 FHD (42CS460)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, Smart (najlepiej taki gdzie jest duży wybór app), nagrywanie USB, ewentualnie wyjście analog audio (RCA) oraz CI+
11. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DVB-T
10.Jakie urządzenia ? PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy kinowe + ew. przyroda, gry (PS3)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak, ale rzadko
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? max. 10% to gry
16.Preferencje co do marki ? nie
17.Preferencje co do wielkości ? 55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? powolny SmartTV lub OSD Menu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej więcej wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4 tys
21.Czy potrzebujesz 3d ? nie
22.Czy potrzebujesz smart tv ? tak
23.Czy potrzebujesz wifi ? - Nie, wystarczy RJ45
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie 4 tyś z matrycą natywna 100Hz i 4K masz Philipsa 55PUS6561 .
Te co wymieniłeś mają obydwa natywne 50Hz.
Taki chcesz ?
 

Madbull

New member
W klasie 4 tyś z matrycą natywna 100Hz i 4K masz Philipsa 55PUS6561 .
Te co wymieniłeś mają obydwa natywne 50Hz.
Taki chcesz ?

Dzięki za odpowiedź.
Niestety wiem, że 50Hz, ale jak patrzyłem to nic (w cenie do 4tys.) nie znalazłem z lepszą matrycą 4K (>50/60Hz), stąd stwierdziłem, że bez sensu też płacić nie wiadomo jak dużo, skoro zasadniczo dostanę praktycznie to samo. TV, który podałeś na ceneo znalazłem (najtaniej) za 4.7 tys. zł - a to już troszkę za dużo.
Oprócz tamtego Samsunga (z góry) widziałem, że są też modele: UE55JU6440 czy UE55KU6072U, ale jakoś nie potrafię wskazać między nimi różnic, które warte by były np. 1200zł.

Nie zależy mi też na bajerach typu 5 portów HDMI, 3 USB, sterowaniu głosem, gestem czy Ambilight (mam za tv ścianę wyłożoną w niejednolitych (kolorystycznie i strukturalnie) beżowych kamieniach), więc nie wiem czy to by w ogóle się sprawdziło.

Edit: Oglądałem dzisiaj tego Philipsa 55PUH6400 na żywo z DVB-T i ogólnie wydawało mi się, że nie było źle nawet na kanałach SD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie, dla członków forum Philips 55PUS6561 jest znacznie tańszy,
Ale dla Twoich potrzeb najlepszy powinien być Philips 55PUS7100 za 3999 zł z kalibracją.
PUH 6400 też jest dostępny .
 

trzepol

New member
Witam

Podepne sie pod temat bo szczere ten telewizor rzucil mi sie w oczy rowniez. Cena 3000 i sporo niezlych parametrow. Moje warunki podobnie jak kolegi tylko odleglosc jakies 4m. Myslalem na jakas 60 ale roznica w cenie juz spora.
Pytanie czy warto dac 3000zl i byc zadowolonym, czy aby byc zadowolony warto dolozyc. Szukam czegos z dobrym stosunkiem cena do jakosci.
Czy na tytulowym Filipsie dobrze bedzie ogladac sie filmiki z kamery typu gopro np 30/60fps ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, będzie odtwarzał.
W klasie cenowej to obecnie bardzo dobra oferta, ale i tak się kończy.
 

trzepol

New member
W sumie bardziej sie przekonuje do UE55H6400 ma 120Hz chyba, ze mnie wyprowadzicie z błedu. Chce cos kupic na dniach i jak narazie przy tym modelu obstaje....
 
Do góry