55PFL7606 - warto? Gdzie?

jery--

New member
Bez reklam
Zamówiłem 47 calową wersję tego TV w EURO (cena spadła do 4599,-) i w sobotę odbieram to napiszę coś o nim w niedzielę.
weberkreator, ten TV nie ma konwersji 2D>3D, więc gry muszą być z trybem 3D. Mi na tym nie zależy, ale bardziej interesuje mnie opcja Dual View Game, czyli gra dwóch osób na jednym, niepodzielonym ekranie.

pozdrawiam
 

weberkreator

New member
A to nie jest przypadkiem tak ze konsola PS3 rozpoznaje ten talewizor jako urzadzenie 3D i w zasadzie kazda gre (njie tylko sygnowana logiem 3d) mozesz uruchomic w tym trybie?

Kurde bo juz sam nie wiem co lepiej kupic do gier LG cinema 3D czy tego philipsa... wczoraj bylem w MediaMarkt, podlaczyli mi konsole xboxa pod LW 5500 cinema 3D i powiem wam, ze grajac na najnowszym Need For Speed zadnych input lagow nie odczuwalem, gralo sie normalnie,a efekt 3D po 10 min grania przestal byc zauwazalny :) Dlatego chyba na dzien dzisiejszy lepsze wrazenie sprawia full hd w grach niz 3d pasywne o obnizonej rozdzielczosci
 

jery--

New member
Bez reklam
Ja coś więcej będę mógł powiedzieć jak już będę miał ten TV.
Czy sama PS3 konwertuje gry do 3D? Raczej nie sądzę, ale zadaj pytanie w dziale PS3, ja się nie interesowałem tym tematem. Samo 3D traktuje jako dodatek i to nie za bardzo istotny.

pozdrawiam
 

weberkreator

New member
Zamówiłem 47 calową wersję tego TV w EURO (cena spadła do 4599,-) i w sobotę odbieram to napiszę coś o nim w niedzielę.
weberkreator, ten TV nie ma konwersji 2D>3D, więc gry muszą być z trybem 3D. Mi na tym nie zależy, ale bardziej interesuje mnie opcja Dual View Game, czyli gra dwóch osób na jednym, niepodzielonym ekranie.

pozdrawiam

Juz nie moge sie doczekac :) Mam nadzieje ze dysponujesz ps3 i cos wiecej napiszesz o trybie 3d i imput lagu na tym sprzecie :)
 

jery--

New member
Bez reklam
Mam już ten TV, ale na razie niewiele mogę powiedzieć o szczegółach bo nie miałem czasu się nim pobawić.
Ogólnie bardzo mi się podoba wygląd, ale to sprawa indywidualna i jestem w szoku na plus po przesiadce z 32" LCD Philipsa HD ready z przed 5 lat z serii 9000 :grin:.
Do PS3 podłączyłem tylko na chwilę i sprawdziłem tylko opcję Dual View Game, działa :), ale nie mam jeszcze okularów do niej. W komplecie z TV są tylko do 3D. Do Dual View Game trzeba dokupić, ale nie ma jeszcze w sprzedaży.
Jak jutro gdzieś nie wyjadę i będę miał czas na "zabawę" z TV to napiszę więcej. Choć jakiś testów się nie spodziewajcie bo nie jestem fachowcem...

pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
o co chodzi z Dual View Game i czy ten model posiada ta opcję bo na stronie producenta nie widze ?

Tak, posiada. Ogólnie dwóch graczy przy jednej konsoli widzi każdy swój obraz z gry na całym ekranie telewizora. Gra musi posiadać tryb dla dwóch graczy z podziałem ekranu: góra-dół, lub obok siebie (prawy-lewy).
Na razie proporcje takiego obrazu nie są idealne, ale pewnie niedługo twórcy gier dostosują te proporcje do takiej opcji.
 

weberkreator

New member
"wykonanie" tych okularow to banal - trzeba tylko szkla odpowiednio przelozyc - sa filmiki na youtubie gdzie to wszystko pieknie widac.

Jery testow nie oczekuje, tylko info jak sie gra na tym telewizorze w HD i 3D - czy jest duze opoznienie miedzy ruchem pada a efektem na monitorze. Najlepiej to widac w grach FPS takich jak killzone czy battlefield
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
"wykonanie" tych okularow to banal - trzeba tylko szkla odpowiednio przelozyc - sa filmiki na youtubie gdzie to wszystko pieknie widac.

Jery testow nie oczekuje, tylko info jak sie gra na tym telewizorze w HD i 3D - czy jest duze opoznienie miedzy ruchem pada a efektem na monitorze. Najlepiej to widac w grach FPS takich jak killzone czy battlefield

Widziałem te filmiki, ale wtedy pozbawiłbym się okularów do 3D. Nie mam zamiaru przekładać szkiełek stosownie do okoliczności ;). Wolę poczekać i kupić dedykowane okulary. We Francji są po 39,- euro za dwie pary. Niby nie tak drogo w stosunku do aktywnych, ale koszt produkcji to pewnie koło 1$ od sztuki.

Grałem dzisiaj trochę w CoD Black Ops. Ale na podzielonym ekranie i w Zombie. Różnicy w reakcji TV na komendy względem starego TV nie zauważyłem, czyli dla mnie było dobrze. Ale muszę pograć sam w sieciowe mecze to konkretnie odpowiem. Nie mam jak sprawdzić miarodajnie imput laga bo nie mam monitora CRT.

pozdrawiam
 

wrx

New member
Bez reklam
A czy ktos moze powiedziec jak wyglada sygnal SD ze zwyklej, osiedlowej kablowki?
Piksele, smuzenie, etc...

Bylem zdecydowany na plazme Panasonica 55VT30 - ale moze ten TV jest jakas alternatywa?
 

jery--

New member
Bez reklam
Ja mam podłączoną Cyfrę+ przez PACE HD, więc Ci nie pomogę. Obawiałem się SD, ale nie jest źle. Oglądam z niecałych 3 m, a czasem nawet z dwóch. Oczywiście wszystko zależy od sygnału. Np. oglądam teraz na TVP1 poranną Kawę Czy Herbatę i jest dobrze, ale nie idealnie, a wczoraj film na tym samym kanale (w miarę nowa produkcja, w pełnym 16:9) nawet z dwóch metrów wyglądał dobrze. Byłem zdziwiony że SD na TV tej wielkości i z tak małej odległości może wyglądać tak dobrze.
Słabe stacje nie wyglądają już tak dobrze.

Nie sugeruj się moją wypowiedzią ze względu na inne źródło sygnału. Jak na pewno wiesz, plazmy podobno lepiej sobie radzą ze słabszym sygnałem.

pozdrawiam
 

weberkreator

New member
jery i jak pobawiles sie juz tym telewizorem? pograles w gry na ps3? jakie wrazenia, jak 3d? ogolnie kupuje ten telewizor dla ps3 dlatego bardzo mi zalezy na opini...
 

jery--

New member
Bez reklam
Tak, trochę już pograłem w CoD Black Ops'a, a inni w Fifę 2011. Imput lag niewyczuwalny i ogólnie jak dla mnie TV się bardzo dobrze sprawdza z konsolą :)
Nie jestem zwolennikiem 3D ale odpaliłem demo Killzone 3 i CoD'a w trójwymiarze. Efekt jest, przenikania obrazów nie zauważyłem, ale nie grałem długo i nie wiem jak ze zmęczeniem oczu.

pozdrawiam
 
Do góry