55PFL7606 - warto? Gdzie?

rees

Member
Witam serdecznie,

Postanowiłem w końcu zastapić swoją wysłużona PDP Panasa czyli 50" PV50 z 2007 r czymś zdecydowanie ciekawszym co zaoferuje i 3D (ps3 się kłania) i troszkę większy ekran (niestety nie mam możliwości użycia projektora full hd w słonecznym living roomie) i matryce full hd (bluray). No i zawsze to oszczędność na prądzie w przypadku LED. Ale czy krawędziowe LED w tym modelu jakoś się sprawdza? BO rozumiem ze seria 9 z lokalnym LED to najlepsza opcja ale nie ma ekranu większego niż 47" ? A i to co mi się podoba to jednak Ambilight. Męczy mnie brak światła obok TV jak gram i przyznam że tego mi właśnie brakowało - pograłem trochę u znajomego i byłem pod wrażeniem.

Ten TV Philipsa wydaje się być ciekawą opcją, tylko nigdzie go nie ma -w żadnym sklepie online PL..
Na infolinii Philipsa powiedzieli, że jest w dystrybucji polskiej, więc nie powinno być większego problemu z zakupem. Nie ma nigdzie opinii, testów, komentarzy... Prośba o jakieś rady, sugestie?
Myślałem też o czymś od Samsunga (aktywne okularki do 3d przerażają) i LG (pasywne 3d jak philips ,w końcu chyba te same matryce teraz?) , ale czytałem że LG nie sprawdza się w przypadku gier na X360 i PS3. A warto dodać że gry video to 50% użytkowania Tv, 30% to bluray i dvd i te 20% to TV cyfrowe + kanały (pseudo) HD. Pewnie powinienem dalej użytkować plazmy, skoro chwalę sobie, ale pomyślałem o jakiejś zmianie :) A może faktycznie PDP Panasa dalej?

Prośba o radę!
 

rees

Member
Siteman: czekam niecierpliwie na opinie. Jeśli masz konsolę / -y to oczywiście też byłbym wdzięczny za informację na temat jakości (szybkości?) gier. No i 3d pasywne mnie interesuje. I generalnie Twoje odczucia (ambilight, obraz)
 

siteman

Member
są 2 wersje, ja zamówiłem 32PFL7606H a jest jeszcze 32PFL7606K (ten ma DVB-S2, czego nie doczytałem zamawiając tv,ale za to 650 zł droższy), dzisiaj odbieram z UPS (niestety wczoraj nie było mnie w domu).
Ale chyba najciekawszy wcale nie będzie 55PFL7606K a 47PFL7696K z perfect motion tru 600Hz.
Sprawdzę oczywiście input-lag,ale nie ma co liczyć na sprawdzenie ambilight-a (jestem w trakcie przeprowadzki) więc włączę na chwilę, troszkę potestuje, zrobię kilka zdjęć i dam znać.
 
Ostatnia edycja:

siteman

Member
Jestem.
Krótko, bo jak wspominałem mam przeprowadzkę i nie mam zbyt wiele czasu.
Pierwsza rzecz, pasywne 3D...jeżeli ma to być tańsza alternatywa aktywnego 3D, to ja z całą świadomością twierdzę, że aktywne 3D chowa się...stawiam kratę najlepszego browara temu, kto będzie w stanie odróżnić w pierwszych pięciu minutach oglądania pasywny (1920x540L/540P) od aktywnego full HD.Później aktywne 3D da się we znaki (męczy wzrok i niestety czasami rozjeżdżają się obrazy L/P) na pasywnym obejrzałem całego Guliwera bez jakiegokolwiek problemu czy to z obrazem czy zmęczeniem, rewelacja.
Kąty 3D lewo/prawo spokojnie 45 stopni, góra nieco ponad ekran i 3D rozjeżdża się.
Kill Zone 3 w 3D...kopara do ziemi (kto grał na aktywnym 3D z pewności,a miał czasami problemy z podwojonymi przeciwnikami) w pasywnym jak jest jeden, to jeden.
Ambilight nie mogę powiedzieć zbyt wiele, telewizor mam na podstawce a za nim ścinę w kolorze bordowym ze strukturą, więć świeci, ale czy efekt jest dobry, nie wiem.
O obrazie HD nie ma co się rozwodzić, jest bardzo dobry, ale obraz SD z kablówki UPC, lepszy niż na mojej starej plazmie Phila. Wkurza mnie to (może to kwestia ustawień) że obraz nie dostosowuje się automatycznie do wielkości nadawanego kanału. Jeżeli np ustawię a jakimś kanale16:9 aby pozbyć się ramek, przełączę na chwile na inny kanał i wrócę z powrotem, TV przechodzi w ustawienia automatyczne i znowu mam ramkę górą i dołem.
Kolejna rzecz to wolno działające menu, naprawdę potrafi wkurzyć.
TV spokojnie czyta sobie pliki z dysku sieciowego w tym MKV3D, można poserfować po necie, ale szybkość ładowania stron jak na dzisiejsze standardy jest słaba.
Jeszcze jedna ważna rzecz tak charakterystyczna dla LCD, efekt teatralny, w Philipsie można tak wyregulować, że praktycznie spokojnie możemy się go pozbyć, bez znaczącej degradacji obrazu (Osobiście "efektu teatralnego" nie znoszę) dzisiaj obejrzałem obydwa treningi przed GP Wielkiej Brytanii i nie zauważyłem żadnych artefaktów czy smużenia ( a dopalacze miałem wyłączone).
Pierwsze subiektywne wrażenie naprawdę bardzo dobre, wiadomo z czasem głowa ochłonie i pewnie pojawią się jakieś niuanse na które zwróci się uwagę, wszak nie jestem zawodowym testerem a jedynie klasycznym "użytkownikiem" i jako taki powiem Wam Philips Easy 3D to bardzo fajny gadżet:). Może jeszcze dzisiaj uda mi się pomierzyć input lag-a, ale nie obiecuję.
 

rees

Member
Dzięki serdeczne za wrażenia. Odnośnie pasywnego 3d: dzisiaj w Euro wziąłem do ręki okularki pasywne od LG i również dostałem wypłatę w postaci potężnego liścia w twarz! To co zobaczyłem (leciał chyba Battlefield 2 filmik 3d zza postaci, potem tenisista strzelający piłką dosłownie w moją twarz, czy spadające liście w jesienny krajobrazie - dookoła mojej głowy) dopiero teraz mnie przekonało do technologii 3d - to ma sens! Poszedłem później spowrotem do Samsunga i Sony z aktywnymi okularkami i byłem strasznie rozczarowany tym jak płasko wyglądaja filmy i trailery. Może nie dosłownie płasko ale w porwnaniu z lekkimi, pasywnymi okularami to było o wiele gorsze. Także niesamowite! Ale nie kupię LG bo podobno maja fataly input lag dla graczy - a może ktoś używa z X360 / Ps3?
Siteman: a jak odpaliłeś KZ3 to miałeś jakiś efekt cloudingu / blurringu / smużenia? Czy jednak te nowoczesne LED LCD nie mają już efektu duszka (dlatego kupiłem plazmę 4 lata temu) ??? I teraz pytanie za sto puntków: Philips 55PFL7606 (gdzie to kupić - nigdzie nie ma, Kiki?) czy Samsung ue55D7000 - powala mnie ta malutka ramka, niesamowity design. Pomocy...
 

siteman

Member
Grał mój syn KZ3 i patrzyłem jak zaczarowany, jak napisałem, nie było duszków, podwójnych postaci etc....nie dam rady dzisiaj pomierzyć input-laga, ale zrobię to prawdopodobnie jutro.Także napaliłem się na 55" do salonu ale nie wiem, czy nie wybiorę 47PFL7696...
Jeszcze jedna konkluzja, żona właśnie ogląda kryminalne zagadki i czasami lecą reklamy...ludzie pierwszy raz w życiu widzę taką rzecz, reklama ma dużo gorszy obraz od filmu/serialu..???
 

siteman

Member
Wow :


Uploaded with ImageShack.us

Input lag...a co to jest? Może źle mierzę, ale w/g mnie najgorsza wartość, jaką pomierzyłem to 15ms!!!
Panel stworzony do grania a jest to matryca LG tego samego, o którym pisze się, że do gier nie nadaj się wcale.
Koledzy przyłączam się do pytania, gdzie można kupić 47PFL7696 lub 55PFL7606 ?
 

siteman

Member
niestety nie posiadam, ale widziałem na testach netbooki, dlatego także użyłem netbooka, mogę jeszcze powtórzyć na notebooku bądź na stacjonarnym ale także zapiętym w monitor LCD
 

tdx

New member
Bez reklam
Tu chodzi właśnie o rodzaj monitora na jakim dokonujesz pomiarów. Tylko CRT :)
Twoją metodą da się tylko stwierdzić że TV ma gorszy imput lag od monitora a jaki imput lag ma monitor? :)
 

skazany88

New member
jezeli chdzi o gry to od seri 7000 maja funkcje DUAL VIEV SYSTEM.CZYLI NIE DZIELISZ OBRAZU JAK GRAZ W CO-OP Z KOLEGA TY MASZ PRAWE OKULARY KOLEGA LEWE I KAZDY MA SWOJ OBRAZ NA PEŁNYM EKRANIE. DWA PEŁNE EKRANY NA JEDNYM :) OKULARY MUSZA BYC SPECJALNE (GAME PACK) WIEC JEZELI DO WSZYSTKIEGO ALE I TEZ JEZELI DUZO GRAZ TO TYLKO PHILIPS
 

weberkreator

New member
Jestem.
Kill Zone 3 w 3D...kopara do ziemi (kto grał na aktywnym 3D z pewności,a miał czasami problemy z podwojonymi przeciwnikami) w pasywnym jak jest jeden, to jeden.

Jak to jest z tym telewizorem w przypadku gier psp3. Przeciez on nie mam konwertowania obrazu z 2d do 3d jak LG cinema 3d.

Gry chodza w 3d - jest jakis specjalny tryb - czy trzeba miec specjalna wersje gry?

Prosze o pomoc bo w zasadzie tylko dla input laga rezygnuje z kupna LG 55000 wlasnie kosztem tego philipsa.
 

greg1000

New member
oferta ciekawa jedeynie czego mi brak to konwersji z 2d do 3d
Konwersja 2d do 3d to moim zdaniem zbędny dodatek. Jeżeli ten telewizor ma dobry obraz 2d i 3d bez crosstalku to też jestem nim zainteresowany. Czy ktoś posiada ten telewizorek i może powiedzieć jak wygląda podświetlenie matrycy w tym modelu i jak to wygląda w nocy?
 

weberkreator

New member
Jest ktos mi w stanie powiedziec jak dziala PS3 w trybie 3d na tym modelu telewizora?
Czy kazda gre dedykowana PS3 uruchomie w trybie 3D?
 
Ostatnia edycja:
Do góry