55PFL6007 vs 55PFL5507

Yacko

Member
Pytanie kieruję do osób które miały styczność z modelami 55PFL6007 i 55PFL5507.
Jak wygląda podświetlenie matrycy w tych modelach ? Widać clouding i inne niechciane zjawiska? Różnica w cenie to około 800 zł - czy warto dopłacać? Opinie na temat modeli z mniejszą przekątną łatwo znaleźć, z 55 cali już gorzej a to ine matryce, więc może być zupełnie inaczej (smużenia, podświetlenie itp.) Czy efekt 3d serii 5500 jest porównywalny z pasywnym z serii 6000? Jaka jest różnica pomiędzy Clarity 400 a clarity 700?
 

legómina

Member
Opowiem o modelu 40PFL5007, który posiadam. Nie wiem czy w większych przekątnych dostępne są dwa rodzaje matryc, jak w mniejszych seriach, czy tylko jedna. W każdym razie posiadam telewizor z "osławioną" matrycą Sharp. Jestem bardzo niezadowolony z jakości wyświetlanego obrazu - bardzo wyraźnie widać clouding, szczególnie w prawej części matrycy; mam też jeden pionowy jaśniejszy pas, to się chyba zwie banding. Efekt jest taki, że nie mam zadowolenia z oglądania jakiejkolwiek transmisji meczu piłkarskiego bo wzrok sam ucieka do tej jaśniejszej, pionowej kreski na ekranie... Noszę się z zamiarem reklamacji sprzętu, ale nie wiem czy clouding i banding mogą być podstawą do uznania reklamacji?

Poza tym kiepska obsługa filmów - model 5507 nie posiada możliwości czytania napisów z pl literkami. Na tyle mi to przeszkadzało, że musiałem dokupić odtwarzacz dedykowany tylko temu zajęciu.
Poprawiacze obrazu (zwiększające płynność) wyłączyłem pierwszego dnia bo nie da się oglądać bardziej dynamicznych scen - dziwne cienie.

Podsumowując - żałuję zakupu swojego TV. Mając tę wiedzę, którą teraz mam, swój wzrok skierowałbym na coś droższego albo plazmowego :)

EDIT: Zmiana modelu TV
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
legómina coś kręcisz....

To Twoja wypowiedź :
No i kupiłem 40PFL5007 na matrycy Sharpa. Udało mi się znaleźć odpowiadający mi numer seryjny telewizora w Euro RTV AGD.
Kolory super, chociaż trochę walą po oczach, za to cały ten SMART jest mocno niedopracowany - wolny, nie mogę się zarejestrować na swoje konto na platformie Philipsa, Youtube się zawiesza...
Ogólnie jednak zakup na plus
.

Teraz podajesz że masz inny telewizor ?
Przecież wystarczy sprawdzić podświetlenie - jak w każdym telewizorze LED przed zakupem i zero kłopotów.

==========================================
Oczywiście że warto dopłacić do 6007 lub 6877
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
 

legómina

Member
Faktycznie, sorry, pomyliłem modele. Mam ten bez 3D.
Telewizor włączyłem w sklepie, uruchomił się ekran konfiguracyjny Philipsa z takimi fioletowymi maziami na którym w/w defektów nie było widać. Obsługa zresztą była mocno zniecierpliwiona moją wnikliwością i chęcią sprawdzenia tv przed zabraniem do domu. Mam nauczkę. Po początkowej ekstazie zweryfikowałem swoją opinię i teraz nie poleciłbym nikomu posiadanego przeze mnie modelu.
 

legómina

Member
Ale przecież możesz wymienić go w sklepie bez problemów.
Telewizor kupiłem prawie 2 miesiące temu, wątpię żeby przyjeli zwrot. Nie bez znaczenia jest pewnie fakt, że wziąłem fakturę VAT.
Poza tym, tak sobie teraz myślę, nie wiem czy byłbym w stanie wyłapać clouding w tak jasnym pomieszczeniu jak sklep (najwyraźniej widać ten defekt wieczorami na czarnym ekranie), o czymś takim jak banding dowiedziałem się dopiero po tym jak podczas meczu dostrzegłem, że coś jest nie tak z wyświetlanym obrazem, w momencie zakupu nie byłem świadom istnienia takich rzeczy :)

W tym momencie jestem na zwolnieniu lekarskim i ten tv jest moim jedynym cyfrowym elementem rozrywki, więc nie chcę się go pozbywać; mam jednak nadzieję, że jak dojdę do siebie i zareklamuję sprzęt to serwis wymieni matrycę w tym telewizorze.
 
Do góry