55OLED855/12 vs LG OLED55CX3LA

pantomima

Banned
W ślepym teście Shootout w uk , który odbył się w roku 2019 oled LGc9 wygrał z flagowym modelem Panasonica jak i Sony. Na konkurencyjnym forum dostał referencje, Panasonic również. Sony już nie.

W podobnym teście, który odbył się w USA , zwycięzca był Sony ag9 .
Podobnie było w innym ślepym teście, gdzie zwycięzcą był już Philips .
Takie sa fakty .
Świadczy to o tym , że Panasonic jak i Sony nie robią najlepszych oledów. Nie w roku 2019 .

Jak jest w roku obecnym , się okaże. Trzeba będzie poczekać.
Poza tym każdy oled profesjonalnie skalibrowany generuje świetny obraz .
99% osób które przesiadły się na oled deklaruje , że nie wróci już do wcześniejszej technologii.

Niektórzy niestety poddają się presji takich pseudo fachowców jak sdman (który uzytkową wiedzę posiada tylko w przypadku plazmy st60 )i dokonują błędnych wyborów...
 

bartolini9

New member
SDman, Da się poznać, że nie jesteś fanem LG - w porządku, też mam wątpliwości głównie jeśli chodzi o pilot i system (o to najbardziej chodzi i nie wiem czy dam radę się przestawić bo do tej pory używałem Androida i normalnego pilota; na WebOS brakuje kilku aplikacji również podobno). Mimo, że CX/GX ma swoje zalety.

Generalnie podoba mi się Sony A8 mimo wyższej ceny oraz braku HDMI 2.1 choć nie wiem czy będzie miało to dla mnie znaczenie jakieś bo nie gram na konsoli na razie, choć jest w planach.
 

SDman

Banned
LG mogłoby być tańsze vs najlepsze oferty tych wiodących marek. Moim zdaniem trochę za mała jest różnica i wolałbym innej marki TV najlepiej z deklarowaną 5 letnią gwarancją od wypaleń.
 

bartolini9

New member
LG mogłoby być tańsze vs najlepsze oferty tych wiodących marek. Moim zdaniem trochę za mała jest różnica i wolałbym innej marki TV najlepiej z deklarowaną 5 letnią gwarancją od wypaleń.

4500 za LG GX (po tych wszystkich rabatach, promocjach itp itd) to jest dość okej cena w porównaniu do Sony np (wspominałeś że kiedyś był za 5k gdzieś - z chęcią przyjmę za tyle ;) ). A czy któraś firma daje w ogóle gwarancje na wypalenia i to 5 letnią?
 

pantomima

Banned
SDman, Da się poznać, że nie jesteś fanem LG - w porządku, też mam wątpliwości głównie jeśli chodzi o pilot i system (o to najbardziej chodzi i nie wiem czy dam radę się przestawić bo do tej pory używałem Androida i normalnego pilota; na WebOS brakuje kilku aplikacji również podobno). Mimo, że CX/GX ma swoje zalety.

Generalnie podoba mi się Sony A8 mimo wyższej ceny oraz braku HDMI 2.1 choć nie wiem czy będzie miało to dla mnie znaczenie jakieś bo nie gram na konsoli na razie, choć jest w planach.

Nie nie . To tylko taka tępa szpila skierowana w moja stronę. Przejmował bym się może, gdyby nie padło to z ust największego dyletanta/ignoranta tego forum , bo jak inaczej można określić kogoś kto cytuje jedynie sieć..

Jak mógłbym przejmować się opinią kogoś, kogo wiedza użytkowa bazuje na tv z 2013 roku ?

Bądźmy poważni.

Jeżeli masz w planie zakup konsoli to zdecydowanie musi to być tv z hdmi 2.1 .

Sdman niestety nie pomoże Ci w wyborze odpowiedniego tv do konsoli , ponieważ jak sam kiedyś stwierdził: nie gra , nie ma rozeznania , nie posiada konsoli .

Nowoczesnego wyświetlacza co prawda również nie posiada , oledy widział jedynie na sklepowej polcd , ale znawca z niego nie byle jaki .

Jestem w stanie się założyć że profesjonalnie skalibrowanego nowoczesnego wyświetlacza również nigdy nie widział.

Jeśli się mylę, to zapewne udowodni że jest inaczej i wrzuci jego jakieś zdjęcia jak również certyfikat profesjonalnej kalibracji.

Sam pomału myślę nad kupnem oleda 77" i bardzo poważnie rozważam zakup od Sony .
Tak ze tym razem nie będzie to LG, dlatego ubogi w wiedzaę użytkową sdman.nie szykuj nowe tarcie z naciskiem na Sony .
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
4500 za LG GX (po tych wszystkich rabatach, promocjach itp itd) to jest dość okej cena w porównaniu do Sony np (wspominałeś że kiedyś był za 5k gdzieś - z chęcią przyjmę za tyle :wink: ). A czy któraś firma daje w ogóle gwarancje na wypalenia i to 5 letnią?

Tylko słowne zapewnienia i to świadczy o tym, że problem był, jest i będzie ale już nie potrwa to długo, OLED podzieli los PDP.
Sony A8 można było kupić w dwuzakupie np. ze słuchawkami za 100zł Mexpert kosztował wtedy
6100 i rabat 800zł się naliczał czyli 5300 wychodził.
Był też moment 5999 + 5 lat gwarancji w SC (pewnie nie od wypaleń choć panowie mówili, że tak)
Panasonic GZ-950 można było w MM za 4999 + karta podarunkowa 500 zł to też był hit.
Philips 805 czy 855 za 5000+- też w dwuzakupie można było albo jeszcze można.
 
Ostatnia edycja:

edta

New member
Poszedłem sprawdzić oba TV na żywo ( 55OLED855/12 vs LG OLED55CX3LA) i zastanawia mnie pilot Philipsa.

Czy przez pilot Philipsa można sterować głosowo, bo na pilocie LG jest przycisk do mikrofonu a na Philips nie ma?
 

Kulunis

Member

Attachments

  • IMG_20210319_190506.jpg
    IMG_20210319_190506.jpg
    137,8 KB · Wyś: 25

Domrat

New member
Najmniej klatki gubi właśnie Philips co było pokazywane na prezenatcjach w całej Europie.Obydwa są extra. Philips ma większe możliwości, lepsze multimedia.
Na obydwa masz specjalne ceny dla niebieskich członków forum i pakietem i prezentem dodatkowo.

A jak zostać niebieskim użytkownikiem forum?
 

jasssu

New member
webOS działa szybciej, ale to żadna zaleta w porównaniu do możliwości Androida. Nie ta ilość aplikacji i nie te możliwości i nie ta wygoda związana z włączeniem tv w ekosystem usług google.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki podsłuch masz na myśli ?
Przecież telewizory nie mają teraz mikrofonów i kamer ?
Czyli jak ?
 

edta

New member
jestem na 90% zdecydowany na Philips 55OLED855/12, ale zwiększył mi się trochę budżet do ok. 6,5k.
Czy znjadę coś lepszego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, dostaniesz już Najnowszy LG 55G13.
Masz w specjalnej cenie dla niebieskich.
 
Do góry