55OLED855/12 vs LG OLED55CX3LA

edta

New member
Witam,
zastanawiam sie nad następującym wyborem:
Philips 55OLED855/12
LG OLED55CX3LA

Ktory bedzie lepszym wyborem? Dodam że ambilight nie ma dla mnie znaczenia.

Pokój 22m2 głównie filmy i seriale.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A z czego masz sygnał ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Na czym CI najbardziej zależy ?
Ile masz max kasy ?
 

SDman

Banned
Witam,
zastanawiam sie nad następującym wyborem:
Philips 55OLED855/12
LG OLED55CX3LA

Ktory bedzie lepszym wyborem? Dodam że ambilight nie ma dla mnie znaczenia.

Pokój 22m2 głównie filmy i seriale.
Bez wahania Philips, ma system Android TV, gdyby stał na półce przyjmie soundbar przed siebie, LG trzeba kombinować aby nie zasłaniać ekranu.
Możesz dokupić zgrabnego pilota z żyroskopem na Ali za grosze i mieć jak w LG -tylko bardziej ergonomicznie.
Obrazem również na plus, przede wszystkim płynność ruchu, ostrość i skalowanie gorszego sygnału.
 

edta

New member
Dziękuje za odpowiedzi.

Budżet to 5-6k, sygnał z neta ( światłowód ).
W twej chwili posiadam Philips PUS7502, najbardziej zależy mi na jakości obrazu oraz na pilocie.
Obecny pilot jest słabej jakości oraz nie ma sterowania głosowego.
Jak jest różnica między pilotami w tych dwóch modelach OLED
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też brałbym Oleda Philipsa.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę i to z pakietem.
 

edta

New member
Dziękuje za opinie.

Jak bede niebieski to jak moge skorzystac z promocji, gdzie kupic i jaka jest cena?
 

bartolini9

New member
A mając do wyboru w podobnej cenie ok 5 tys. PLN (bazując na aktualnych promocjach w popularnych elektromarketach) następujące TV:
- Philips 55OLED855/12
- LG OLED55GX

Który byście wybrali? Za Philipsem przemawia Android oraz Ambilight. Za LG GX piękna stylistyka, eARC, HDMI 2.1 (ale z kolei obawiam się Magic Remote oraz webOS).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 55GX nie kupisz za 5 tyś zł.
Ale wybrałbym Philipsa, bez zmian.
Nie tylko to co napisałeś bo skalowanie również za Philipsem, możliwości, aplikacje.

W sprawie oferty specjalnej dla niebieskich napisz proszę na PW - dostaniesz info.

GX też jest w specjalnej ofercie .
Do każdego dla niebieskich masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

bartolini9

New member
Dzięki za opinię, dlaczego Philips a nie LG. Nadal się waham.

Hmm, co do ceny za LG 55GX wydaje się, że da radę - może nie bezpośrednio ale pośrednio jednak jest szansa na sporo taniej . Wrzucając 2 produkty w promocji dostaje się od ceny - minus 800 zł, 2 raty gratis - minus 400 zł, potem zwrot na kartę podarunkową 1150 zł (np na soundbara ;) ). I z ceny 6800 zł robi się generalnie 4450 zł, jeśli wszystkie zniżki odejmiemy od ceny TV a nie od pozostałych produktów (tak właśnie kuzyn zrobił 2 dni temu co mnie mocno zdziwiło bo sam nie wierzyłem)

Z kolei Philips OLED55 855/12 dziś idzie wyrwać za dokładnie 5k zł.
 

jarek9306

New member
A ja zdecydowanie wybrałbym LG CX. System działa błyskawicznie, LG ma zdecydowanie lepszą płynność (nie gubi klatek przy szybkich scenach) - w philipsie jest z tym duży problem, sprawdziłem osobiście i z tego powodu sam pozbyłem się swojego Oleda philips po pół roku... Plus to co zauważyłem LG sporo lepszy biały kolor i ogólnie tv jaśniejszy. Philips też jest super ale jednak ma pare dyskryminujących wad....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najmniej klatki gubi właśnie Philips co było pokazywane na prezenatcjach w całej Europie.Obydwa są extra. Philips ma większe możliwości, lepsze multimedia.
Na obydwa masz specjalne ceny dla niebieskich członków forum i pakietem i prezentem dodatkowo.
 

SDman

Banned
Bez najmniejszego zastanowienia (jak jest kasa) brałbym Philipsa, ma lepsze skalowanie materiałów gorszej jakości, lepszą płynność ruchu.
Philipsa miałem przed plazmą ST60 model serii 9664 i porównywany z PDP 1:1 wypadał wzorowo, a właśnie w ruchu wręcz wygrywał z plazmą.

Jeśli znasz zalety i niestety wady OLED`a bierz Philipsa lub Sony A8 -wczoraj A8 powalił mnie jakością materiałów 1080i /50Hz z mojej TV kablowej.
 

edta

New member
Mam pytanie dotyczące Philips 55OLED855/12.

Jak wygląda sterowanie głosowe oraz łączność słuchawek przez bluetooth?

W moim aktualnym TV nie ma funkcji sterowania głosowego a łączność bluetooth działa słabo ( często nie łączy).
 

bartolini9

New member
Bez najmniejszego zastanowienia (jak jest kasa) brałbym Philipsa, ma lepsze skalowanie materiałów gorszej jakości, lepszą płynność ruchu.
Philipsa miałem przed plazmą ST60 model serii 9664 i porównywany z PDP 1:1 wypadał wzorowo, a właśnie w ruchu wręcz wygrywał z plazmą.

Jeśli znasz zalety i niestety wady OLED`a bierz Philipsa lub Sony A8 -wczoraj A8 powalił mnie jakością materiałów 1080i /50Hz z mojej TV kablowej.

OLED musi być. Nie no jeszcze Sony A8 dodałeś do tego zestawienia? Teraz to kompletnie się pogubię na pewno. Piękny TV ten Sony, ale odstrasza cena oraz brak HDMI 2.1. Czyli podsumowując mamy:
- LG 55GX - piękna stylistyka, w zestawie uchwyt, eARC, HDMI 2.1, Magic Remote, WebOS - cena nawet 4500 zł po promocjach, zwrotach, kartach podarunkowych
- Philips OLED 855/12 - Ambilight, Android TV, brak HDMI 2.1 oraz eARC, podobno lepsza skalowalność niż LG, lepsze multimedia - cena ok 5000 zł po rabatach
- Sony A8 - najlepszy obraz, jakość wykonania, Android TV, jest eARC, brak HDMI 2.1 (WTF?) - najniższa cena 6250 zł.

I co teraz? Jak wygląda sprawa z ew. naprawami w serwisach tych marek? Na co warto jeszcze zwrócić uwagę?
 

bartolini9

New member
Tak nie jest to łatwy wybór zakładam (nie piszesz), że tylko z neta obraz więc CX może być choć najlepiej 4K, bo i Philips i Sony lepiej skalują -Sony można było mieć +- 5 tys. więc spóźniony byłby zakup.
Do Philipsa i Sony można kupić dodatkowego pilota, który działa jak ten z LG.
https://pl.aliexpress.com/item/1005001489615915.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27755c0ftbnRRp
Obraz z IPTV.

Tu chodzi o właściwie o LG GX a nie CX, ale z tego co wyczytałem to komponenty mają te same. Różnią się wyglądem.

Nie wiem czy jestem właśnie zwolennikiem rozwiązania LG z tym Magic Remote, chociaż ludzie chwalą. Bardziej mi chodzi o system operacyjny, bo do tej pory miałem tylko Androida i nie wiem czy dałbym radę sie przestawić.

Kiedy Sony wychodził za 5k?
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Obraz z IPTV.

Tu chodzi o właściwie o LG GX a nie CX, ale z tego co wyczytałem to komponenty mają te same. Różnią się wyglądem.

Nie wiem czy jestem właśnie zwolennikiem rozwiązania LG z tym Magic Remote, chociaż ludzie chwalą. Bardziej mi chodzi o system operacyjny, bo do tej pory miałem tylko Androida i nie wiem czy dałbym radę sie przestawić.

Kiedy Sony wychodził za 5k?

Hej
Zastanów się mocno , czy napewno chcesz sugerować się pdpowiedziami namiarami kogoś, kto nie widział na oczy żadnego z tv w kontekście których toczy się dyskusja .
Mam.na myśli tutaj użytkownika sdman .
To ktoś kto nie jest ani sprzedawcą tv, ani serwisantem, nie zajmuje się również profesjonalną kalibracja nowoczesnych wyświetlaczy.
Poprostu nie posiada żadnej użytkowej wiedzy a cytuję zwyczajnie sieć.
Malo tego , jego wiedza użytkowa ogranicza się tylko do.modelu plazmy st60 z 2013 roku.


Papier przyjmie wszystko !
Jedyna metodą, aby potwierdzić to wszystko co jest na ulotce , w marketingowym opisie danego modelu należy go poddać precyzyjnym testom. Aby to zrobić, trzeba posiadać odpowiedni sprzęt ( ktory nie malo kosztuje ) i trochę czasu :

Spektroradiometr Jeti Specbos 1211 Kolorymetr Klein-K10A Klein-K80Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision) ...

Ten sprzęt jest mi totalnie obcy podobnie jak Tobie , ale tylko za jego pomocą można potwierdzić czy informacje o jakości generowanego obrazu przez model to faktycznie twarde dane czy tylko przepisane z sieci .

Uciekaj z daleka od pseudo fachowców pokroju sdman , bo kupisz kota w worku .

Gdybyś wpadł do salonu z pendrivem i pobawił się kilkoma oledami w oświetleniu sklepowym , na nie skalibrowanych wyświetlaczach, to czuł byś się osobą kompetentną, aby w doborze odpowiedniego tv doradzać innym ?


Ja również nie byłem zwolennikiem pilota Magic Remote , ale już po kilku dniach stwierdziłem że jest świetny. Jakość jego wykonania nie jest najwyższych lotów, ale przynajmniej nie zbiera odcisków.
Jeżeli chodzi o system operacyjny w tv marki Lg , podobnie jak pilot wypadają extra . Są intuicyjne, przejrzyste czytelne.


Na koniec: bierz pod uwagę opinie ludzi którzy posiadają wiedzę użytkową. Od cytowania sieci uciekaj z daleka .
 

SDman

Banned
Pilota magic jedni lubią inni nie i nic i nikt tego nie zmieni, tak jak tego, że Panasonic, Sony, Philips potrafią robić TV najlepszej jakości.
 

bartolini9

New member
Pilota magic jedni lubią inni nie i nic i nikt tego nie zmieni, tak jak tego, że Panasonic, Sony, Philips potrafią robić TV najlepszej jakości.

A przypadkiem Sony i Philips nie używają matryc LG w swoich TV ?

Generalnie 3 powyższe TV są dobre mi się wydaje - kwestia szczegółów technicznych, ceny w sumie też, ale jest ona dość zbliżona więc można to pominąć (a jeszcze bardziej jeśli się weźmie na raty). Obawiam się np. tego, że za parę lat LG się wypnie na swój system i przestanie go wspierać i udostępniać aplikacje, tak jak zrobił to Samsung oraz Sony ze swoimi systemami parę lat temu.

Widziałem również nowe TV od LG (A1, C1, G1), które mają otrzymać nowy system WebOS 6.0 oraz nowy pilot. Myślicie, że seria CX, GX otrzyma aktualizację do 6.0 ? Czy nowe piloty będą kompatybilne z CX, GX (ładniej wygląda ten nowy pilot ;) )

Dzięki wszystkim za wypowiedzi/przemyślenia.
 

SDman

Banned
Poprzedni kształt nie był ergonomiczny więc trzeba było go zmienić to oczywiste.
Panel nie czyni dobrego TV jest jeszcze sporo po drodze do dobrego obrazu.
 
Do góry