50PK950 - LG nie odpuszcza rynku plazmy

markok1

New member
filtr trublack i internet

Witam,

możecie napisać czy ten filtr trublack rzeczywiście redukuje refleksy świetle i odbicia swiatła tak nie przeszkadzają jak w w niższym modelu pk750. Najlepiej żeby prezes napisał coś na ten temat.
Czy ktoś sprawdzał jak szybko działa internet w tym tv?
dzięki
 

Prezes59

New member
Witam,

możecie napisać czy ten filtr trublack rzeczywiście redukuje refleksy świetle i odbicia swiatła tak nie przeszkadzają jak w w niższym modelu pk750. Najlepiej żeby prezes napisał coś na ten temat.
Czy ktoś sprawdzał jak szybko działa internet w tym tv?
dzięki
markok1 sprawy tak wyglądają:
mam TV w rogu pokoju więc odbicia są niewielkie nie wiem czy jest różnica między 760(ten polecam)
internet(mam UPC) działa tak:na stronie AccuWeather ok.5 sek.wybiera dane miasto z pogodą a na YouTube jak wybrałem jakis wideo klip to się ładowało ok.9 sek.
 

Prezes59

New member
markok1 sprawy tak wyglądają:
mam TV w rogu pokoju więc odbicia są niewielkie nie wiem czy jest różnica między 760(ten polecam)
internet(mam UPC) działa tak:na stronie AccuWeather ok.5 sek.wybiera dane miasto z pogodą a na YouTube jak wybrałem jakis wideo klip to się ładowało ok.9 sek.
A propos jeszcze jedna uwaga: inteligentny czujnik oświetlenia działa rewelacyjne!Spędzam ok.10 godz.dziennie przy TV i oczy nie są zmęczone i parametry obrazu sa odpowiednie a wieczorem ok.50% oszczędności energii
 

markok1

New member
refleksy

dziękuję Prezes za opdpowiedź. Jestem prawie zdecydowany na 50pk760 tylko jedne co mnie powstrzymuje przed zakupem to nie wiedza na temat różnicy odbijania światła w PK950 i 760( filtr trublack w PK760 czy na prawdę pomaga pochłaniać refleksy świetlne) . Pokój mam bardzo jasny więc jest to dla mnie ważne. Cena pk760 jest bardzo atrakcyjna 3600zł w porównaniu do pk950 - 4900zł. Zobacze w sklepach czy widać jakąś różnicę w refleksach.
 

lesny10

New member
dziękuję Prezes za opdpowiedź. Jestem prawie zdecydowany na 50pk760 tylko jedne co mnie powstrzymuje przed zakupem to nie wiedza na temat różnicy odbijania światła w PK950 i 760( filtr trublack w PK760 czy na prawdę pomaga pochłaniać refleksy świetlne) . Pokój mam bardzo jasny więc jest to dla mnie ważne. Cena pk760 jest bardzo atrakcyjna 3600zł w porównaniu do pk950 - 4900zł. Zobacze w sklepach czy widać jakąś różnicę w refleksach.


Markok1, jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Jedyna moja wątpliwość jeśli chodzi o 50PK760 to refleksy ekranu. Niestety nigdzie nie widziałem na żywo tego modelu i nie mam możliwości żeby się przekonać czy będzie to duży problem. Jeżeli to sprawdzisz to bardzo proszę o informacje.
 

Prezes59

New member
A propos jeszcze jedna uwaga: inteligentny czujnik oświetlenia działa rewelacyjne!Spędzam ok.10 godz.dziennie przy TV i oczy nie są zmęczone i parametry obrazu sa odpowiednie a wieczorem ok.50% oszczędności energii
Kurcze ten filtr jest naklejony i nie sądzę aby była różnica w refleksach(niestety) to chyba tylko podnosi kontrast o te 2 mln. 3600 to dobra cena za taki TV i warto.
 

markok1

New member
filtr trublack

Odnośnie filtra trublack to producent pisze w swojej ulotce że " filtr trublack jest wykonany ze szkła pochłaniającego większość światła zewnętrznego, dzięki czemu nawet w jasnym pokoju nic nie zakłóca przyjemności oglądania". W obec powyższego nie rozumiem dlaczego ludzie twierdzą że to folia skoro producent podaje że to jest filtr szklany?
 

Prezes59

New member
Odnośnie filtra trublack to producent pisze w swojej ulotce że " filtr trublack jest wykonany ze szkła pochłaniającego większość światła zewnętrznego, dzięki czemu nawet w jasnym pokoju nic nie zakłóca przyjemności oglądania". W obec powyższego nie rozumiem dlaczego ludzie twierdzą że to folia skoro producent podaje że to jest filtr szklany?
W Pk950 oprócz szkła jest tez folia...wiec nie wiem po co????
 

cactusek

New member
Bez reklam
Dla osób zainteresowanych LG PK760, na hiszpanskim forum pojawiły sie pierwsze recenzje speców i nie są one niestety pochlebne.
Tutaj któtki wstępny opis:
Recenzja z forum - wersja angielska

Tak w skrócie na nasze:
Minusy:
-słaba czerń
-średni filtr antyodblaskowy
-niestabilne przejścia między kolorami (trudne do przetłumaczenia)
-większy pobór mocy od konkurencji
Plusy:
-ładny wygląd
-nie buczy
-możliwość dobrego skalibrowania kolorów (tylko kto w PL się na to decyduje).
-bogate wyposażenie

W teście najcześciej porównywany jest do Samsunga C550 i wniosek jest taki że jeśli komuś nie przeszkadza lekkie buczenie C550 to lepiej się na niego zdecydować.
 
Ostatnia edycja:

damiantomek2

New member
Dla osób zainteresowanych LG PK760, na hiszpanskim forum pojawiły sie pierwsze recenzje speców i nie są one niestety pochlebne.
Tutaj któtki wstępny opis:
Recenzja z forum - wersja angielska

Tak w skrócie na nasze:
Minusy:
-słaba czerń
-bardzo odbija swiatło, filtr do bani
-niestabilne przejścia między kolorami (trudne do przetłumaczenia)
Plusy:
-ładny wygląd
-nie buczy
-możliwość dobrego skalibrowania kolorów (tylko kto w PL się na to decyduje).
-bogate wyposażenie

W teście najcześciej porównywany jest do Samsunga C550 i wniosek jest taki że jeśli komuś nie przeszkadza lekkie buczenie C550 to lepiej się na niego zdecydować.

Wielka szkoda bo wyposażenie jest esktra, a i cena do zaakceptowania.
 

lesny10

New member
Widziałem w sklepie stojące obok siebie PK950, PK550 i Samsunga C6500. PK950 prezentował się naprawdę dobrze. Bardzo dobra czerń, super kolory, nic nie skakało, nic nie buczało. Trochę gorzej wyglądał Samsung 6500 ale naprawdę przyzwoicie. Natomiast PK550 pełny dramat. Absolutny brak koloru czarnego. Każdy LCD by go zlał w tej konkurencji. Poza tym ekran jak lustro. PK950 i Samsung c6500 pod względem refleksów dawały radę.

Nie udało mi się natomiast znaleźć nigdzie LG PK760, na którego mam ochotę. Teraz zadaje sobie pytanie czy będzie bardziej przypominał porządne PK950 czy mizerne PK550. Ot znalazłem sobie problem z wyborem TV. Chyba niepotrzebnie po wybraniu LCD Philips 47PFL8404 postanowiłem przyglądnąć się plazmom. Powodem tego był fakt, że uznałem, że 47 cali na 3,5 metra odległości od TV będzie mało i koniecznie chciałem się rozejrzeć za czymś w rozmiarze 50 cali.
 

damiantomek2

New member
Widziałem w sklepie stojące obok siebie PK950, PK550 i Samsunga C6500. PK950 prezentował się naprawdę dobrze. Bardzo dobra czerń, super kolory, nic nie skakało, nic nie buczało. Trochę gorzej wyglądał Samsung 6500 ale naprawdę przyzwoicie. Natomiast PK550 pełny dramat. Absolutny brak koloru czarnego. Każdy LCD by go zlał w tej konkurencji. Poza tym ekran jak lustro. PK950 i Samsung c6500 pod względem refleksów dawały radę.

Nie udało mi się natomiast znaleźć nigdzie LG PK760, na którego mam ochotę. Teraz zadaje sobie pytanie czy będzie bardziej przypominał porządne PK950 czy mizerne PK550. Ot znalazłem sobie problem z wyborem TV. Chyba niepotrzebnie po wybraniu LCD Philips 47PFL8404 postanowiłem przyglądnąć się plazmom. Powodem tego był fakt, że uznałem, że 47 cali na 3,5 metra odległości od TV będzie mało i koniecznie chciałem się rozejrzeć za czymś w rozmiarze 50 cali.

Jeśli możesz to rozwiń to stwierdzenie na temat Samsunga 6500.
 

Prezes59

New member
Widziałem w sklepie stojące obok siebie PK950, PK550 i Samsunga C6500. PK950 prezentował się naprawdę dobrze. Bardzo dobra czerń, super kolory, nic nie skakało, nic nie buczało. Trochę gorzej wyglądał Samsung 6500 ale naprawdę przyzwoicie. Natomiast PK550 pełny dramat. Absolutny brak koloru czarnego. Każdy LCD by go zlał w tej konkurencji. Poza tym ekran jak lustro. PK950 i Samsung c6500 pod względem refleksów dawały radę.

Nie udało mi się natomiast znaleźć nigdzie LG PK760, na którego mam ochotę. Teraz zadaje sobie pytanie czy będzie bardziej przypominał porządne PK950 czy mizerne PK550. Ot znalazłem sobie problem z wyborem TV. Chyba niepotrzebnie po wybraniu LCD Philips 47PFL8404 postanowiłem przyglądnąć się plazmom. Powodem tego był fakt, że uznałem, że 47 cali na 3,5 metra odległości od TV będzie mało i koniecznie chciałem się rozejrzeć za czymś w rozmiarze 50 cali.
lesny10- spoko bierz 50PK760 będzie jak PK950 bez kilku dodatków ale obraz ten sam.
 

lesny10

New member
Jeśli możesz to rozwiń to stwierdzenie na temat Samsunga 6500.


Tak jak napisałem obie plazmy, tj. Lg PK950 i Samsung C6500 stały obok siebie. Na obu wyświetlany był ten sam program. Jako, że nie jestem ekspertem od telewizorów, a zwykłym użytkownikiem, próbowałem w najprostszy sposób porównać te modele. Tak więc na obu czarny był naprawdę czarny, kolory były bardzo dobre - na pewno żaden LCD nie może się równać. Obraz był płynny w obu przypadkach, nie zauważyłem problemu, który nazywacie judger. (być może akurat wyświetlany program nie sprzyjał pojawianiu się tego problemu - nie wiem). Mimo, że obraz na obu ww. modelach był podobny, jeśli miałbym wskazać zwycięzcę w moim subiektywnym teście to pod względem wyświetlanego obrazu byłby nim jednak LG. Natomiast na pewno ta różnica nie jest warta około 1000 zł !!!

Pod względem wyglądu obie plazmy są atrakcyjne. Jednak LG bez wątpienia to jeden z najładniejszych tv jakie są dzisiaj do kupienia.
 

cactusek

New member
Bez reklam
LG u nas i na zachodzie uważane jest za awaryjny sprzęt. Sporo paneli ma defekty a firma bardzo niechętnie przyjmuje reklamacje. Mimo że jakość obrazu czasem nie odbiega od konkurencji to jednak zła sława się ciagnie za ta firmą. Model pk760 testowany jest ostatnio na kilku anglojezycznych forach i portalach i jak na razie czytałem dwie negatywne opinie a przynajmniej niepozytywne. Natomiast widziałem jedną dobrą recenzje pk950 z tym że to model dużo droższy i bałbym się dac tyle kasy za LG. Tymbardziej że to nowy model i nie wiadomo ile ukrytych niespodzianek z nim jest.
Oczywiście trzeba przyznać że LG robi teraz naładniejsze telewizory, przynajmniej jesli chodzi o wygląd zewnętrzny. Ale to przecież tylko jedna z cech a ważniejsze jest chyba to co dostajemy w środku.
 

Prezes59

New member
LG u nas i na zachodzie uważane jest za awaryjny sprzęt. Sporo paneli ma defekty a firma bardzo niechętnie przyjmuje reklamacje. Mimo że jakość obrazu czasem nie odbiega od konkurencji to jednak zła sława się ciagnie za ta firmą. Model pk760 testowany jest ostatnio na kilku anglojezycznych forach i portalach i jak na razie czytałem dwie negatywne opinie a przynajmniej niepozytywne. Natomiast widziałem jedną dobrą recenzje pk950 z tym że to model dużo droższy i bałbym się dac tyle kasy za LG. Tymbardziej że to nowy model i nie wiadomo ile ukrytych niespodzianek z nim jest.
Oczywiście trzeba przyznać że LG robi teraz naładniejsze telewizory, przynajmniej jesli chodzi o wygląd zewnętrzny. Ale to przecież tylko jedna z cech a ważniejsze jest chyba to co dostajemy w środku.
Pożyjemy, zobaczymy.....na razie męcze go 8-10 godzin dziennie ,głównie sport-po prostu bajka!
 

markok1

New member
Co do awaryjności Lg to nie zgodzę się z koleką cactuskiem, który nie jest obiektywny w swoich osądach. Szanowny kolego zobacz sobie jakie ma recenzje o awaryjności np: Samsung który wypuszcza na rynej najwięcej nowości ale nie dopracowanych i które są ostatecznie testowane na kliencie. Lg należy teraz do koncernu z Philipsem i od tego czasu jest jednym z najmniej awaryjnych sprzętów. Wiem to z obserwacji i własnego doświadczenia bo w rodzinie mamy sprzęty philipsy i lg. Lg może 6 lat temu albo jeszcze dalej było na średnim poziomie takim jak samsung ale teraz to się znacząco zmieniło. Wystarczy poczytać na forach co piszą o awaryjności tv smasunga a co lg.
 
Do góry