50PK950 - LG nie odpuszcza rynku plazmy

audiomac

New member
50"

Niezłą przebitkę mają jak na początek. 50pk950 znalazłem za niecałe 1500 euro, a u nas sobie życzą prawie 9 tysiaków, to prawie 3 klocki na sztuce. Pewnie za kilka miesięcy wszystko się unormuje.
 

Lasica

New member
Ano LG plazma tak ma niestety:cry: jedyny wyrazny postęp to poziom czerni


Z testu jasno wynika, że nowy model ma te same wady co poprzednia generacja plazm czyli: powidowki (których dalaj część użytkowników tego forum nie widzi :?) oraz brak warstwy antyrefleksyjnej - czyli TV + lustro w jednym dalej będzie:D

Dodatkowo ładnie dodali, że ten model odstaje od czołówki plazm(chyba, że tłumacz google się pomylił). Nic się nie zmieniło, zarówno LCD jak i Plazmy LG dalej odstają jakością od reszty.Gdyby jeszcze były sporo tańsze, ale jak człwoiek dobrze poszuka zawsze w podobnej cenie znajdzie coś lepszego ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

damiantomek2

New member
kaukaz, a przypatrywałeś się zapowiedziom plazm Samsunga bo może oni czymś zabłysną. No lub będą zadowoleni z zamieszania wokół panasów.

Pozdrawiam
 

kaukaz

New member
Bez reklam
kaukaz, a przypatrywałeś się zapowiedziom plazm Samsunga bo może oni czymś zabłysną. No lub będą zadowoleni z zamieszania wokół panasów.

Pozdrawiam
Wątpliwe aby samsung pokazał coś rewolucyjnego:confused:raczej to będzie ewolucja bo jak wiecie wszystkie te 3 firmy P,LG,S wychwalały te same cechy tv plazmowych[nowe filtry,pobór energi,zmniejszone refleksy]i ta sobie myślę ze najlepiej wychodzi to na dobre plazmom PANASONICA np,seria G20 przeszła 4 testy i w wszystkich dostała rekomendację to chyba nie przypadek czy naprawdę dobry telewizor? swoją drogą jak oceni ten tv KIKI nasz sceptyk tej plazmy :razz: Jedyna wada Panasonica dla mnie jest design tego TV poprostu brzytki LG odwrotnie jego wygląd jest fenomenalny :shock: no ale nie kupuje się szkiełka dla wyglądu a dla obrazu
 

Hartson

New member
Bez reklam
Mam nadzieję, że Samsung nie zabłyśnie tym razem swoim legendarnym już "bzzzzzykiem". Co do tego LG, zobaczymy jak wypadnie w kolejnych testach.
 

Prezes59

New member
Czy moglbys byc tak mily i rozszerzyc swoja wypowiedz i napisac nam dokladnie dlaczego G10 czy S20 bedzie lepsze od topowej serii PK950 ? Moze sie dowiemy czegos nowego...
No własnie czy jest ktos w Polsce kto ma ten model , może go porównac do G20 lub S20 Panasa i napisac jakies spostrzezenia na temat...Pozdro
 

jaro67

New member
Google Tłumacz Witam tu jest test LG PK 950 jak dla mnie rewelka na tej samej stronie jest test G20 PK 750 nie ma filtra tru black ,cena 950 zaczyna się od 5000zł mam teraz PQ 6000 i jestem bardzo zadowolony nawet jak telewizor jest wyłączony wygląda :D a Panas jest szary . Następny będzie PK 950 czekam tylko na dobrą cenę
 

bigxlx

New member
Design moze nie jest najwazniejszy, ale ten TV powala na kolana w tym temacie, PANAS przy nim to klasyczny "dziadek" sprzed dobrych 3 lat. Wylaczony panel 950 sprawia wrazenie SMOLY!!!! Po odpaleniu jest nadal bardzo ciemny. Wszyscy narzekaja na refleksy szklanej tafli plazmy, ale no coz w tym temacie niewiele da sie zrobic, a co ciekawe coraz wiecej producentow LCD rowniez chowa matryce za szklem!!!

W tej chwili Panas jedzie na wyrobionej marce, a ceny w stosunku do mozliwosci ma mocno przesadzone. Minely juz bezpowrotnie czasy krolowania Japonczykow, teraz Korea dyktuje trendy, co ciekawe nie tylko w elektronice.
Jesli ktos szuka TV za rozsadne pieniadze to bedzie zadowolony z 950.
 
Ostatnia edycja:

Picuszek

New member
Czy moglbys byc tak mily i rozszerzyc swoja wypowiedz i napisać nam dokladnie dlaczego G10 czy S20 bedzie lepsze od topowej serii PK950 ? Moze sie dowiemy czegos nowego...
Na Panasie nie powstaną tak łatwo powidoki jak na LG. A przecież BladeSeba chce TV do grania na konsoli czyż nie ?
 

bigxlx

New member
Na Panasie nie powstaną tak łatwo powidoki jak na LG. A przecież BladeSeba chce TV do grania na konsoli czyż nie ?

Nikt tu nie ukrywa ze powidoki w LG sie pojawiaja dosc szybko, ale rowniez szybko znikaja.

Jak testowales 950 to zapewne wiesz ze ma ona dodatkowo zmodyfikowany proses wybielenia kolorem w stosunku do modeli bazowych.

A co do powidokow w PANASIE to poczytaj opinie uzytkownikow ''wyblakłych plazm'' stwierdzajacych, ze "powidoki są po prostu niewiarygodne".
 

Hartson

New member
Bez reklam
Panas modelem 50VT20 może zaskoczyć na plus. Widziałem ten telewizor w MM i muszę przyznać, że czerń jest znacznie lepsza niż w dotychczasowych modelach tej firmy. Przynajmniej w oświetleniu. Nie wiem jak w nocy, nikt mi przecież w MM światła nie wyłączy. Natomiast wyłączony panel nie jest szary, jak było dotychczas w Panasach tylko czarny. Być może w tej plaźmie już "maczali swoje paluszki byli inżynierowie Pionka".
Co do LG to faktycznie ciekawy model. Jeżeli powidoki znikają równie szybko jak się pojawiają i czerń nie jest szara, to ta plazma stanowi ciekawą alternatywę dla plazm Panasa i "bzyków"Samsunga. Bowiem od dawna wiadomo, że LG bardzo dobrze radzi sobie zarówno w LCD jak i w plazmach z odpowiednią gradacją i nasyceniem kolorów, a także skalowaniem SD.
 
Do góry