50PK950 - LG nie odpuszcza rynku plazmy

Adrian85

New member
Bez reklam
Powiedzmy że nie wiem jak?;)Ale w serwisówce są dwie wersje oprogramowania:Bierząca(OLD) i NEW,ciekawe co wnosi ta NEW? :D:D
 
Ostatnia edycja:

vito0567

New member
Pytanie o 50pk950

Panowie,
jeszcze raz zwracam się do Was z pytaniami.
Zamówiłem 50pk950 u jednego z krajowych dystrybutorów i okazuje się, że w tym momencie jest niedostępny w krajowej linii dystrybucji.
Pozostaje zastanowić się nad kupnem w sklepach sprowadzających produkt z zagranicy. Żeby było śmieszniej odbiornik ten produkowany jest w Polsce. Ale skoro nas LG traktuje jak trzeci świat to centrala polska niestety nie zarobi :(
Moje pytania:
Czy sprowadzony z rynku niemieckiego ma menu w j. polskim i co z gwarancją? (LG Polska twierdzi, że nieważna)
Czy strony internetowe odbiornik wybiera w naszym języku?
Czy tuner cyfrowej naziemnej jest analogiczny - bo na infolinii LG postraszono mnie, że niemiecki ma inny standard?
I wreszcie pytanie o "drugiego pilota" :).
Na you tube'ie w prezentacjach "drugi" występuje jako "magiczna różdżka" z czujnikiem ruchu. W krajowej wersji jest podobny do pilota bramy garażowej bez czujnika ruchu. Oświećcie mnie proszę.
Podoba mi się ten odbiornik i chciałbym go mieć, chociaż mam coraz więcej wątpliwości w kierunku Samsunga 50C7000- dzisiaj z infolinii LG dostałem odpowiedź, że niewiadomo kiedy będzie dostępny w kraju - cholera - co to znaczy niewiadomo???. Gdyby płynął z Korei to zrozumiałbym...
W naszym kraju Dział Sprzedaży przechrzciłbym na "Dział Zapobiegania Sprzedaży"... :(
Pozdrawiam, Vito.
 

Cableguy

New member
co z gwarancją? (LG Polska twierdzi, że nieważna)


Kłamią.



Czy strony internetowe odbiornik wybiera w naszym języku?


Jakie strony? Jest tylko youtube, picasa i accuweather.



Czy tuner cyfrowej naziemnej jest analogiczny - bo na infolinii LG postraszono mnie, że niemiecki ma inny standard?


Tu mogą prawdę mówić - u nas jest MPEG4, w .de MPEG2.


Na you tube'ie w prezentacjach "drugi" występuje jako "magiczna różdżka" z czujnikiem ruchu.


Taki na targach pokazywali ale do sprzedaży chyba wogóle nie wszedł.
 

vito0567

New member
Panowie,
czy ktoś z Was ma 50pk950 z tzw. "magiczną różdżką"?
Czy jest to przydatne, czy warto domawiać przez serwis?
Proszę o opinie.
V.





Taki na targach pokazywali ale do sprzedaży chyba wogóle nie wszedł.[/QUOTE]
 

gelo29

New member
Witam szanownych Forumowiczów,
od dwóch tygodni jestem posiadaczem LG 50PK950-ZA (kupiony w Redcoon.p). Mam dwa techniczne pytanka, a mianowicie:
1. Jaką macie wersję firmware'u? U mnie jest to firmware o numerze 04.12.00. Czy jest to najnowsza, aktualna wersja oprogramowania? Pytam z ciekawości, bo wbudowany program aktualizacyjny jakoś nie kwapi się, aby wyszukać coś nowego (wyświetla się komunikat: "Nie znaleziono wersji aktualizacyjnej")...
2. Po podłączeniu komputera przez wejście RGB IN (PC), obraz jest jakby rozmyty, brakuje mu ostrości i kontrastu (mimo ustawienia na karcie graficznej rozdzielczości zalecanej, czyli 1920x1080). Jaka może być tego przyczyna? Dodam, że obraz wysłany przez tą samą kartę (GeForce GTX285), ale przez wyjście HDMI jest o niebo lepszy pod kątem wyżej wymienionych aspektów, jednak jakby mniej dokładny, mniej "gładki" i o subiektywnie niższej rozdzielczości...
Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)
 

bigxlx

New member
>>> 1. Jaką macie wersję firmware'u? U mnie jest to firmware o numerze 04.12.00.

Ponoc pod koniec listopada bedzie duza aktualizacja wiec badz cierpliwy

>>> 2. Po podłączeniu komputera przez wejście RGB IN (PC), obraz jest jakby rozmyty, brakuje mu ostrości i kontrastu (mimo ustawienia na karcie graficznej rozdzielczości zalecanej, czyli 1920x1080). Jaka może być tego przyczyna?

Full HD jak na analogowe RGB to duzo, ustaw cos nizszego ( 1356x768 ) i porownaj jakosc obrazu (nie rozdzielczosc).

>>> Dodam, że obraz wysłany przez tą samą kartę (GeForce GTX285), ale przez wyjście HDMI jest o niebo lepszy pod kątem wyżej wymienionych aspektów, jednak jakby mniej dokładny, mniej "gładki" i o subiektywnie niższej rozdzielczości...

Po HDMI obraz musi byc lux (jednakze "cyfrowo" ostry vs. analogowe RGB), sprobuj przestawic sterownik grafiki na inne mody i potestowac.

PS. pamietaj ze na tym sprzecie z PC to oglada sie filmy i pogrywa, a nie pisze formulki w EXCEL'u :grin: tak wiec potestuj tez na jakims materiale ruchomym.... VLC media player....
 

gelo29

New member
=> bigxlx:
dzięki za odpowiedź :) Zaczekam w takim razie na aktualizację firmware'u, nie ma wyjścia.
A co do PC, to używam go właśnie do oglądania filmów i grania, nie do EXCELA ;) Z grafiką już kombinowałem, jednak niczego to nie zmieniło.
Co do HDMI, to jest właśnie dokładnie tak, jak to opisałeś: obraz jest "cyfrowo" ostry, co mnie na przykład nie odpowiada. Po analogu obraz jest gładki i bardzo naturalny (polecam wypróbować), jednak właśnie brakuje mu jakby ostrości, zbieżności... Ale i tak wolę analog (do filmów), niż HDMI. HDMI stosuję wyłącznie do gier, bo fajnie "wysyca" wszystkie detale ;)
 

bigxlx

New member
Pobaw sie na HDMI parametrami obrazu - jest ich troche :grin: (np. wylacz wyostrzanie krawedzi, itd.)

Co do aktualizacji oprogramowania to widac ze LG doda sporo nowych aplikacji (Mapy Google, SrajsBook'a, gierki, radia internetowe oraz VOD)

smartv.png
 

gelo29

New member
Dziś telewizor wykrył automatycznie i ściągnął wersję firmware'u numer 04.18.00. Zlikwidowano dostęp do informacji o ilości godzin pracy odbiornika. Zwiększono za to liczbę możliwych do odwiedzenia stron internetowych za pośrednictwem opcji NetCast (co dla mnie akurat nie ma specjalnego znaczenia). Innych zmian jak dotąd nie zanotowałem...
 

plast

New member
Potwierdzam, u mnie to samo. Wkurzyla mnie ta likwidacja licznika przebiegu (godzin), bardzo fajna funkcja. Pewnie zlikwidowali tylko wyswietlanie tego, zeby zwykly szary czlowiek nie mogl sobie sprawdzic.

Co do NetCasta to sprawdzilem poki co polowe nowych dostepnych uslug i wszystkie smigaja. Google Maps troche powoli przesuwa mapy.
 

gelo29

New member
=> plast:
jest dokładnie tak, jak przypuszczasz. Nowy firmware nie zlikwidował "fizycznie" licznika godzin, a tylko jego podgląd dla użytkownika (bez sensu...). Dla tych, którzy mieli poprzedni firmware z podglądem licznika i chcą powrócić do starego firmware'u, bądź chwilowo sprawdzić ilość przepracowanych godzin:
na pilocie wciskamy klawisz MENU, a następnie siedem razy z rzędu klawisz numeryczny "9". Po tym zabiegu telewizor powróci to poprzedniego firmware'u i wówczas można sprawdzić stan godzin (pod warunkiem, że taka opcja w ogóle tam była, czyli firmware'y o numerach 04.12.00 i niżej).
Oczywiście w każdej chwili można znowu wykonać upgrade do nowego firmware'u. I tak bez końca... :)
 

Junkers

New member
Witam
Dzisiaj kupiłem 60PK950.

Proszę o małą pomoc : jak wejść w menu serwisowe by sprawdzić czy na 100% niechodzony :mrgreen:
lub jeżeli stara wersja firm.. to gdzie szukać tego licznika ?
 
Do góry