50pk350

jazzer

New member
Witam,
od niedawna jestem posiadaczem w/w plazmy LG - 50PK350. Jednak denerwuje mnie niebieskie mrowienie obrazu (złe ustawienia?) - czym to jest spowodowane, defekt ten występuje podczas oglądania cyfry +, jak też i przy filmie BR, również podczas grania na konsolach (z tego co czytałem konsole nie nadają się do grania na plazmie, niektórzy piszą tak, niektórzy twierdzą co innego, jak to w końcu jest?), i ew. jak ktoś posiada dobrze ustawioną taką plazmę/wiedzę jak to ustawić to prosiłbym o podzielenie się ustawieniami.

/Edit: i jak z firmware'm do tej plazmy? Ew. zmiana softu daje jakieś konkretne rezultaty? Niestety nie mogłem znaleźć oprogramowania do tego modelu.
 

plast

New member
Nie wiem co rozumiesz przez niebieskie mrowienie, moze jakis szerszy opis albo screenshot/foto? U mnie na PK760 nie ma zadnego mrowienia, a niezaleznie od zrodla (PS3, PC, USB, tuner HD) obraz jest znakomity. Takze albo masz uszkodzony TV, albo jakies naprawde dziwne ustawienia, bo na standardowych tez nic takiego mi sie nie dzieje. Ewentualnie sprobuj innego kabla HDMI (o ile takowego uzywasz, ale wtedy "mrowienia" nie powinno byc np. przy odtwarzaniu z USB).
 

jazzer

New member
Kropki te widać na całym ekranie po przybliżeniu się, po prostu cały ekran jest wykropkowany niebieskimi "mrówkami" które na ciemnym tle widać najbardziej, foto niestety ciężko zrobić ale wygląda to mniej wiecej:

Dodam jeszcze że nie zawsze są takie niespodzianki np. przy oglądaniu filmu z USB efekt jak wyżej, dekoder cyfry plus (nie HD) na czerni tego nie ma, kable HDMI sprawdzone, występuje coś takiego nawet podczas odłączenia źródła kiedy napis "no input" sobie skacze, przygladałem się temu TV w sklepie i tam również było coś takiego.
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
W temacie mrowienia - to na poczatek trzeba by skalibrowac TV z kreatora obrazu i ewentualnie sprawdzic efekt przy NISKIM i WYSOKIM poziomie czerni.

Ale inna kwestia to probkowanie podkladu w plazmie i zwiazana z tym minimalna odleglosc do ogladania.
 

jazzer

New member
W temacie mrowienia - to na poczatek trzeba by skalibrowac TV z kreatora obrazu i ewentualnie sprawdzic efekt przy NISKIM i WYSOKIM poziomie czerni.

Ale inna kwestia to probkowanie podkladu w plazmie i zwiazana z tym minimalna odleglosc do ogladania.

Niby bawiłem się w kalibrowanie TV, wysoki poziom czerni nic nie pomaga, jedynie przy wysokim obraz jest wyblakły; co do minimalnej odległości, jestem od tv ok 2,5 - 3m, ale jeżeli w niektórych momentach nie ma tego efektu na czerni - chyba że spowodowane jest to wyłączaniem pixeli na plazmie przy calkiem czarnym obrazie - jezeli to tak działa.
 
W

witek_z

Guest
A ja widziałem go również w sklepie i czegoś takiego nie było.
Tv jest uszkodzony.
 
W

witek_z

Guest
Adrian85

01-11-2010, 22:08

cyt."Jeśli ten efekt występuje tylko przy ''całkiem czarnym obrazie'' to plazmy tak mają(wszystkie)."

Głupoty opowiadasz.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o TWÓJ problem to faktycznie masz rację,trochę się pospieszyłem z opinią bo pc mam na mocno wyciemnionych ustawieniach.Ogólnie ''mrowienie'' występuje i jest najlepiej widoczne przy podłączeniu pc.
 
Ostatnia edycja:

jazzer

New member
Co to za material? Jakis marnej jakosci divx? Na zrodle 1080p przy napisach to samo masz?

Różnie, specjalnie ściągnąłem film jakości BR i niestety występuje to i tam, a przy np. starym dekoderze cyfry czasem to się pojawia/nie widać tego bo obraz jest marnej jakości i zlewa się to z tłem.


/Edit: Dopadłem lepszy aparat i fotki odwzorowują TV widzany z bliska
(fotki prosze ogladąc w pełnej rozdzielczości!)

TV:

69310082.jpg


Konsola Xbox:
x360g.jpg
x3602.jpg
x3603.jpg
x3604.jpg


Konsola PS3:
ps3a.jpg
ps32a.jpg


Teledysk "HD" (czy to HD do końca to nie wiem, ale z bliska wygląda ochydnie, chociaż aparat troche za mocno to uchwycił)
teledyskhd.jpg


Proszę wybaczyć za spam fotek, ale tylko tak mogę to odzwierciedlić. Po przyjrzeniu się bliżej kropki są praktycznie zawsze, konsole podpięta HDMI - PS kupionym, X z zestawu, TV componentem, teledysk HD z pendrive podpiętego poprzez USB, nie wiem czy to wina tego że siedzę stosunkowo blisko TV, ale coś czuję że niebawem będę dzwonił do serwisu...

Oglądając teraz telewizje mam wrażenie że obraz to wypłowiałe mrowisko, możliwe jest uszkodzenie sprzętu przy przewozie (sprzedawca przywiózł mi plazme ekranem do góry)?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
każda plazma "mrowi", taka technologia że widać wyładowania elektryczne w każdej komórce, dlatego plazma nie nadaje się do oglądania z ~1m albo coś koło tego
gdy zmniejszasz jasność tak, że piksele są nieaktywne (najgłębsza czerń jaką wyświetla tv) to nie ma mrowienia
 
W

witek_z

Guest
don111
Dzisiaj, 02:27

każda plazma "mrowi", taka technologia że widać wyładowania elektryczne w każdej komórce, dlatego plazma nie nadaje się do oglądania z ~1m albo coś koło tego

Głupoty opowiadasz waćpan.
 

jazzer

New member
Głupoty opowiadasz waćpan.

A może i waćpan nie opowiada głupot, byłem dzis w MM przyglądając sie wszystkim plazma z bliska jak idiota i one też miały taki efekt, jedynie nie widzialem tego na 3d led 240hz przy b-ray.

A tak przy okazji to może zapodasz fotkę SWOJEJ plazmy z bliska?
 
Ostatnia edycja:

Szczenka

New member
Chciałbym odkurzyć temat..

Jazzer - i jak po odebraniu plazmy z serwisu? Pomogło coś? Pytam, bo sam niedawno kupiłem ten model dla rodziców i zauważam problemy:
1. mrowienie, podobne, do tego, o którym pisałeś, tylko, że nie niebieskie, tylko każdorakie, widoczne z bliska
2. zaskakująco słaby obraz na kanałach SD, nawet tych niby lepszych jak TVN24 (wpięta n-ka po HDMI)

Co do drugiego problemu jestem nim szczególnie zmartwiony, bo takie TVN24 wygląda wyraźnie słabiej niż na 47" LCD z sygnałem z UPC. Obraz jest niewyraźny, szczególnie słabo wyglądają dolne paski - są nieostre.

Wybrałem rodzicom plazmę właśnie ze względu na to, żeby się przyjemniej oglądało SD, ale na tej plaźmie to jednak wygląda słabiej niż na LCD o podobnym rozmiarze... :/

Dodam, że od zakupu TV chodzi na ostrożnych wygrzewających ustawieniach na 50 wszystkie jasności, kontrasty itp, ale przerzucanie między innymi trybami (Standardowy, Filmowy, itp) niewiele zmienia. Poza tym wyłączone kontrasty dynamiczne, poziom czerni wysoki (z tego co pamiętam), bez bez trybu eco, bez wygładzania krawędzi (tu też - o ile dobrze pamiętam).

Zamówię chyba inny kabel HDMI (teraz jest za jakieś 40-50 plnów, filtry ferrytowe, złote końcówki) dla sprawdzenia. W planach też modyfikacja instalacji SAT, ale to dopiero jak śniegi stopnieją. Wtedy można by poprosić techników o sprawdzenie jakości sygnału (choć n-ka pokazuje na wielu kanałach coś około 80-90% jakości i siły, ale przy gorszej pogodzie jakość spada gdzieniegdzie do 30%).

Pytanie brzmi - czy warto dzwonić do serwisu i robić zamieszanie wokół tego, że te kanały SD wyglądają słabo? Teoretycznie mogę jeszcze przez kilka dni oddać TV do sprzedawcy, bo kupowałem w necie.

PS. Kanały HD z n-ki - żyleta :)
 

digitalus

Banned
nacisnij przycisk res na przednim panelu, moze zmiana rozdzielczosci cos zmieni.
jesli chcesz uzyskac lepsza jakosc obrazu sd to sprawdz wyjscie component,kanaly hd tez beda wygladac dobrze.
duzo osob uwaza ze z tunera n-box
kanaly sd wygladaja lepiej przez wyjscie component
HD przez wyjscie HDMI
 
Ostatnia edycja:

Szczenka

New member
Dzięki digitalus za podpowiedzi. Rozdziałka obecnie ustawiona to oczywiście 1080i, poklikam Res, zobaczę czy takie przestawianie coś zmieni.

Co do componenta to już dostałem podobną radę od jednego z forumowiczów, na razie nawet nie sprawdzę, bo nie mam odpowiednich kabli, ale jak gdzieś dorwę to zobaczę co to da. Na stałe nie chciałbym tak podłączać, bo w innym dziale forum wyczytałem, że połączenie Componentowe obniża jakość VOD z HDD n-ki do 576i/p, a będzie się z tego korzystać.

Dzięki za rady. Ewentualnie - ktoś może polecić źródło do pościągania jakiś materiałów/filmów do testowania, żeby podłączyć po USB? Idealne byłoby podłączyć po USB zgrany materiał TVN24 i porównać z tym co leci live z satelity.. tylko skąd tu taki materiał wytrzasnąć :)
 
Do góry