50pk350

Szczenka

New member
nagralem fragment tvn 24
to stream z karty dvb.czyli tak jak leci z satelity.bez konwersji.plik mpeg2.
bedziesz mogl porownac jakosc obrazu.
Download TVN 24 - December 11 12 33 56.mpg from Sendspace.com - send big files the easy way

**
Na wstępie podziękowania na digitalusa i Adriana85 za konsultacje w temacie o chęć pomocy :)
**

No i dziś sprawdziły się moje obawy, że obraz wyświetlony z USB będzie identyczny - to oznacza, że dość stara instalacja SAT nie jest tu winowajcą.

Chodzi o to, że w dolnym ruchomym pasku tvn24:
1) krawędź paska jest nieostra
2) literki mają coś jakby lekkie drgania, przesuwają się płynnie, ale ich krawędzie mają widoczne drgania
3) całość dolnych pasków, już nie tylko ten ruchomy, jest rozmyta, choć oczywiście najbardziej ten ruchomy, podczas gdy reszta obrazu wydaje się ostra jak na SD, na pewno jeden z ostrzej nadawanych kanałów SD, gdy akurat na antenie nadają dobry materiał.

Ale zaczynam się już zastanawiać czy po prostu plazmy tak nie mają przypadkiem i już... Przyznaję, że to moja pierwsza kupiona. Pewnie to zbyt mała duperela, żeby serwis to zechciał rozpatrzyć.
 

makos061

New member
Udało się rozwiązać problem??. U mnie również występuje podobny efekt, nie jest to wina sygnału - nawet po odłączeniu źródeł sygnału występuje "mrowienie" kolorowych kropeczek na menu ekranowym, jedynie nie widać tego efektu na zupełnie czarnym kolorze. Być może plazmy tak mają jak niektórzy napisali i nie należy oglądać plazmy z bliska, jednak jeśli się przyjrzę to widzę to również z odległości 2m. Dajcie znać jak jest u was i czy próbować z tym walczyć. Moja żona nie poczytuje tego jako problem i każe mi oglądać tv po prostu z kanapy i nie swirować ( rzeczywiście wtedy w ni ząb efektu tego nie widać ), ale to i tak nie daje mi spokoju;), myślę że większość forumowiczów ma podobne podejście do sprzętu audio-video;). Pozdrawiam
 

Szczenka

New member
makos061, umknęło mi to Twoje pytanie, sorry, że tyle musiałeś czekać na reakcję :) niestety nie bardzo wiem jak Ci pomóc, bo mrowienie jeśli oglądasz z bardzo bliska to akurat zawsze widać, zastanawia mnie tylko te 2m u Ciebie, bo z takiej odległości mrowienia ja nie już nie widzę (może mam gorsze oczy).

może spróbuj porównać z plazmami u znajomych / w lepszych sklepach, jeśli będzie znacząca różnica na Twoją niekorzyść, to wtedy bym się zaczął martwić.
 
Do góry