50 cali ale co :(

Foxxx24

New member
[Tigro]

No słyszałem o tych wpadkach Samsunga i mówili mi,że niektóre typy mają wady fabryczne jak np nie trzymanie ustawień po wyłączeniu!
Na LG radziłbym Ci uważac bo sam osobiście słyszałem,że niektóre modele potrafią się wypalic już po godzinie wyświetlania obrazu testowego co mówił mi jeden ze sprzedawców apropo egzemplarza,który im przywiezli do sklepu (NOWY?!) i z plazm jeśli już to tylko Panasonic,a jedynym konkurentem jest Pioneer choc za duża różnica w cenie w stosunku do jakości Panasa zwłaszcza modeli FULL HD!

Jeżeli masz zamiar podłączyc Blue Ray to bierz 50PY80 bo bardzo niewiele przekracza Twoje 5700 (ok 5900zł),a widziałem nawet dziś na własne oczy jak gra w Euro Rtv Agd i bez dwóch zdań jest wart swojej ceny więc napewno nie będziesz żałował dołożonych 2 czy 3 setek!:)

Pozdrawiam
 

asoz

New member
Chyba na odwrót. Z plazm to tylko Pioneer i goniący go Panasonic. Ale nie ważne. Na twoim miejscu, dał bym se spokój z Full HD. Jeśli masz zdolności negcjatorskie, to może udać Ci się kupić Pioneer'a 5080XA. Zagra zdecydowanie najlepiej.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
@[Tigro]
Myślałem o HITACHI P50T01 ale teraz widzę, że ma jakąś dziwną rozdzielczość 1280x1080 :confused:

Jaką będziesz miał odległość od ekranu?
Bo może faktycznie dać sobie spokój z FULL HD i łyknąć KURO?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

[Tigro]

Member
Foxxx24- o LG też słyszałem nienajlepsze opinie. Jeden znajomy, który u nich pracuje mówił, że chyba nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, ile te telewizory przechodzą zanim dojdą do konsumentów :)

Masta_J - bardzo różną, bo siedzenia w salonie są dość "awangardowo" poustawiane, przez co mamy odległości od, powiedzmy, 1,5m do 6 ;)

I co do naginania budżetu - niestety, ten już jest ostateczny i już nie mogę sobie pozwolić nawet na tradycyjny chwyt "A co mi tam, dołożę te kilka stówek" - po prostu do wydania mam maksymalnie tyle, ile dostanę zwrotu za wadliwego PS50A656, czyli 5700zł i to jest ostateczny i nienaginalny margines.

Najwyżej kupię jeszcze tego A656 znów gdzieś, gdzie został na magazynach - pasował mi wyglądem i funkcjami ogólnie też, więc jeśli nie będzie ciekawej alternatywy, to wezmę jego.
 

Foxxx24

New member
[Tigro]

Tak jak mówiłem jeśli by Ci się udało to kup 50PY80 i ja zrezygnowałbym w tej sytuacji z Samsunga:)
Dziś stoi u mnie w Krakowie w Carrefourze w oddziale Euro RTV Agd Panas i zarówno pod względem prezencji jak i obrazu moim zdaniem wart swojej ceny bo nic lepszego nie znajdziesz za taką kasę,a co do Kuro to nie odbiega aż tak moim zdaniem żeby przy tłumaczyło to tyle wyższą cenę zwłaszcza przy modelach FULL HD.

Pozdrawiam
 

danuta77

New member
Witam! Jeśli chodzi o tego samsunga to w maximedia oferowali mi go za 5980 z dostawą do domu .Realizacja zamówienia w ciągu 12 dni.Mam ochotę się na niego skusić.Tylko dobrze by było najpierw gdzieś go zobaczyć.
 

[Tigro]

Member
O - właśnie zauważyłem, że PS50A756 można już dorwać od 5800. W takim razie, możliwe że poczekam aż zejdzie na interesującą mnie cenę (nie będzie to długo trwało) i kupię. A o Panasach z Viera Cast w Polsce coś wiadomo?

I, tak w ogóle - czy Samsung PS50A750 i PS50A756 to to samo? Bo w UK mamy tylko ten pierwszy, a Polsce tylko ten drugi i nie wiem, czy sugerować się specyfikacjami pierwszego?
 

holdek

Klub HDTV.com.pl
VIP
O co chodzi z tymi Samsungami z wadami fabrycznymi bo w wakacje kupiłem LCD z tej firmy, a dokładnie le32a656.Napisz o co chodzi z tym że nie trzyma ustawień.
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
Po pierwsze nie rozumiem,dlaczego nie bierzesz pod uwagę tego,co ma najlepszy obraz-Pioneer 5090 i stosunek jakości do ceny-Panasonic 50PY(PZ)800.
 

jacky-x

New member
@holdek
Może odpowiem ci jak to wygląda, bo @Foxxx24 mimo, że to napisał może nie wiedzieć do końca o co chodzi (specjalizuje się raczej w panasach) a opinie o samsungach ma raczej zasłyszane, więc w pierwszych modelach z tej serii była taka niedogodność że po wyłaczeniu wtyczki, lub braku prądu indywidualne nastawy wracały do ustawień fabrycznych, ale wyszło bardzo szybko nowe oprogramowanie które rozwiązało ten problem (wgrywane przez USB, więc raczej nie będzie miał nikt kłopotów, jesli trafiłby jeszcze na jakis zakurzony egzemplarz) dla uzupełnienia, ustawienia indywidualne straci jęśli wejdziesz w tryb serwisowy ( ale teoretycznie to nie dla klijenta, więc tylko wspomniałem) w tym pierwszym oprogramowaniu brakowało także polskich znaków w telegazecie i równiez ten problem został w tym nowym (choć juz od dłuższego czasu) oprogramowaniu usunięty, wiec tej wspomnianej wady nie ma. Pozdr
 

holdek

Klub HDTV.com.pl
VIP
dzięki jacky-x ,jestem teraz spokojniejszy,chociaż musze to sprawdzić
Sprawdziłem ,jak wyłącze z prądu to resetuje mi zegar.Czy to tak ma być czy dac do serwisu?
 
Ostatnia edycja:

dodge_dvb

New member
Witam!

Ja również planuję kupić telewizor ok 50', z tym że nieco tańszy, do 6000 pln. Naczytałem się mnustwa informacji i jestem jeszcze bardziej skołowany niż przed lekturą. Zanim zacząłem zgłębiać wiedzą moim typem był SAMSUNG LE52A656. Teraz zastanawiam się nat takimi modelami:

SAMSUNG LE52A656
SONY KDL-52W4000

oraz

SAMSUNG PS50A656,756
PANASONIC TH-50PY80

POMOCY!!!
Dodam jeszcze, że odległość od tv to jakieś 4-5m, głównie telewizja "n" i dvd ale divx'em też nie pogardzę i zagram czasem na xboxie360. Z TV będę korzystał głównie wieczorem.

Jaki wybór Waszym zdaniem będzie najbardziej trafny?
 

dodge_dvb

New member
Niestety KURO odpada, brak głośników i full HD, a i 6000 przekroczyć nie mogę. Odpadły również samsungi - wife;)
Sony kusi 5 letnią gwarancją, obawiam się jedynie braku 100Hz i "jasnością" czerni w nocy. W Panasonicu niepokoi mnie perspektywa wypalania i odbijanie swiatła od szyby. Jak z awaryjnością tych plazm? Jestem w kropce:(
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Głośniki możesz podłączyć praktycznie dowolne, przy odległości 4-5 metrów fullhd Ci się nie przyda.
By cieszyć się fullhd musiałbyś oglądać z odległości poniżej 2 metrów :rolleyes:

Jak nie możesz przekroczyć 6K to resztę weź sobie na raty - np. 20 rat po 30 zł ;)

A i jeszcze by się przydało odłożyć troszkę kaski na prezentację od Kikiego i samemu się przekonać we własnym domu na własnym sygnale co gra najlepiej.

Pozdrawiam,
 

Foxxx24

New member
dodge_dvb napisał:
Witam!

Ja również planuję kupić telewizor ok 50', z tym że nieco tańszy, do 6000 pln. Naczytałem się mnustwa informacji i jestem jeszcze bardziej skołowany niż przed lekturą. Zanim zacząłem zgłębiać wiedzą moim typem był SAMSUNG LE52A656. Teraz zastanawiam się nat takimi modelami:

SAMSUNG LE52A656
SONY KDL-52W4000

oraz

SAMSUNG PS50A656,756
PANASONIC TH-50PY80

POMOCY!!!
Dodam jeszcze, że odległość od tv to jakieś 4-5m, głównie telewizja "n" i dvd ale divx'em też nie pogardzę i zagram czasem na xboxie360. Z TV będę korzystał głównie wieczorem.

Jaki wybór Waszym zdaniem będzie najbardziej trafny?


Ja Ci zdecydowanie polecam z tej listy Panasonica 50PY80 bo ma najlepszy stosunek ceny do jakości i wygląda oraz odbiera dla mnie super.
A jeżeli masz N-ke i do tego oglądasz wieczorem to na pewno nie będziesz zawiedziony:)


Pozdrawiam
 
Do góry