50 cali ale co :(

Tanhauser

New member
darek_k napisał:
Panasonic 50pv60 był moim favorytem ale MAX 720 i nie ma wbudowanej obslugi 1080i

Hmm... dziwne. Na stronie Panasonica stoi jak wół, że obsługuje 1080i. Już bardziej zaniepokoiło mnie, że 60 HZ obsługiwane jest tylko w jednej rozdzielczości.
 

eden

New member
witam
chcialbym odswiezyc watek bo chce teraz kupic tv (wlasnie o podobnych preferencjach : 50cali albo wiecej, full hd , ma byc jak najlepszy obraz, cena mniej wazna ;) )
Co w tym momencie jest najlepsze do kupna ?
 
Ostatnia edycja:

km1963

New member
Bez reklam
-AS- napisał:
Wg mnie Pioneer pdp-lx508d. Sam o nim mysle.

Pozdrawiam

Też o nim myślę bo widzałem obraz na panelu nie full i chociaż nie do końca mnie zachwycił (ale podobno nie był optymalnie ustawiony) to dla super obrazu w SD i HD mógłbym zdradzić LCD :D tym bardziej że Sharp nie chce pokazać wszystkiego co ma najlepsze w jednym modelu:(

pozdrawiam
 

-AS-

New member
Jak najlepszy obraz, cena nie ważna?

Pioneer, ten który wymieniłem wyżej. Możesz rzucić też okiem na najnowsze modele Fujitsu (one są chyba sprzed około roku, zamierzają wypuścić nowe dopiero w przyszłym). Obie te firmy są porównywalne wg mnie.

Co do modelu Pioneer'a 8G nie Full-HD, to posiadam pdp-428xd i jestem BARDZO zadowolony. Myślę o nowym, bo trochę żałuję, że nie kupiłem 50".
 

eden

New member
dzieki za opinie :)
Tez wlasnie myslalem o pdp-lx508d albo pdp-lx608d :mrgreen: (ciekawe czy duza roznica bedzie w cenie pomiedzy tymi modelami:roll: bo bardzo chcialbym 60 :twisted: )

Zastanawia mnie takze informacja na europejskiej stronie pioniera o wystepowanie tych tv z i bez Direct Colour Filter 3+. Czy orienutjecie sie czy duza jest roznica z tym DCF3 i bez tego? i czy beda takie wersje tv w ogole dostepne w polsce?
 

-AS-

New member
W UK jest to okolo 1700 funtow roznicy miedzy wersja 50" a 60" (wersja z filtrem).

Modele bez tego filtra maja bodajze symbole lx5080d i lx6080d. Nie wiem jak z dostepnoscia na rynku polskim. Nie mam pojecia czy jest duza roznica z filtrem czy bez, ale wiem, ze jak bede kupowal (jeszcze nie jestem pewnien) to kupie z. ;)

EDIT - huhu... ceny na nowe modele poszly w gore w ostatnim tygodniu!

pioneer pdp-lx508d - 3499 funtow;
pioneer pdp-lx608d - 5299 funtow.

Cena w zeszlym tygodniu na tej samej stronie byla o 200 funtow mniejsza na lx508d i o 400 funtow mniejsza na lx608d.
 
Ostatnia edycja:

eden

New member
no to niezle :???: tv jeszcze nawet nie wyszly a juz drozeja.... (jedyne wytlumaczenie to moze nie nadazaja z produkcja ;) )

spora wychodzi rozniaca pomiedzy 50 a 60 prawie 10tys :( zeby tak sobie liczyc za 10 cali wiecej - porazka
 

-AS-

New member
Podobno jest to spowodowane polityką cenową Pioneer'a. Mianowicie, jeżeli jakiś sklep/strona internetowa będzie zaniżała ceny - nie będzie otrzymywała dostaw z fabryki.
 

-AS-

New member
Nie jestem pewnien co do nowych modeli LX, ale w modelach XD/XA jest możliwość wyświetlania obrazu bez overscanu, trzeba przełączyć TV w tryb PC.
 

[Tigro]

Member
Ja się podłączę do tematu, a innym też może się to przydać, bo w temacie od trzech miesięcy cisza, a mogło się pojawić coś ciekawego :)

Otóż szukam plazmy (przynajmniej 50") Full HD. Głównie oglądana będzie na niej zwykła kablówka UPC, a podłączony będzie odtwarzacz Blu-ray. Budżet to maksymalnie 5700zł - Samsunga PS50A656 proszę nie polecać, bo dopiero co, po miesięcznych bojach gwarancyjnych, udało mi się odzyskać za niego pieniądze. Nowego modelu mi nie dano, bo podobno wstrzymano produkcję (widać nie mój jeden był wadliwy). Najbardziej pasowałby mi amerykńaski Panas PZ850, który, co więcej, mieści się w cenie. Tyle tylko, że jest nie do dostania na rynku europejskim (ktoś wie czemu? Przecież zapowiadano tą serię już chyba w lutym czy styczniu). Tym samym, prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniego telewizora :)
 

[Tigro]

Member
Z Hitachi jedyny model, który dałby radę to P50XR01. Bardzo fajny telewizor - tyle tylko, że nie mieści się w budżecie.. Panas TH-50PY80 i TH-50PY800 - to samo, cena wychodzi poza budżet. No i w cenie mieści się tylko LG 50PG6000 - ale nie jest Full HD. Nie ma co ukrywać, że pierwszy wymieniony Hitachi bardzo mi się spodobał - ale cena nie do przełknięcia przy podanym budżecie.
 
Do góry