49-55 Cali Strikte pod Ps4 Pro

Oczko7121

Member
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Za telewizorem
7. Jaki masz obecnie telewizor? SamsungLE32S71B
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wi-fi,android, PiP,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablowka(Sport)
10 .Jakie urządzenia ? Ps4, czasami laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Szara czern, widoczne podswietlenie, clouding, efekt teatru. Widze to w ww. Samsungu i Sharpie 630le46 ktory wisi w duzym pokoju
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Roznie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Telewizor na raty, ale 4k nie chce przekroczyc, chyba ze na prawde warto to 4,5k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Ciezko powiedziec, Sharp ma z 4 lata. W ubieglym roku wjechal projektor ;)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Na razie nie mam za bardzo jak, jednak moze sie to zmienic waz z pojawieniem sie nowego tv. Pewnie Netflix.

Witam.

Chciał bym aby telewizor posiadal matryce VA, 120hz i 4k. Jak juz inwestowac to w cos na przyszlosc. Nie wiem jednak czy w tym budzecie sie zmieszcze. Ogladalem sony kd8505 i mimo ze to jest ips to wcale ta czern nie jest taka zla, nie wiem jak w ciemnych warunkach to wypada. Co dziwne czern na tym sony wygladala lepiej niz na Philipsie PUS7101 ktory jest podobno VA tak ?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
To ja po swojemu jak zawsze. Ps4 pro nie działa w 100Hz tylko max 60Hz a filmy na blu puszczane nawet 24Hz. A upłynniacze w tv dają rade pomimo 50/60Hz :)
 

Oczko7121

Member
A to mnie zaciekawiles, tego nie wiedzialem. A co ze sportem z kablówki? Czyli co mozesz zaproponowac do moich warunkow ?

Zapomnialem napisac ze efekt HDR rowniez mile widziany ;)
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Tu są lepsi magicy od polecania tv, kiki ci znajdzie zapewne coś w 100Hz.
Ja mam panasonica 58 dxu 701, oglądam właśnie eleven sport i real madryt : cd leganes (3:0) i nie widze nic co miało by byc źle. Ten tv ma.upłynniacz jakiś 1600Hz. Chodzi płynnie, nie ma smóg o których inni piszą? W filmie tron były smugi... Szukaj bracie a zapewne znajdziesz. Do ps4, bluray czy netflixa 100Hz niepotrzebne, do kablówki upłynniacze złatwią inne sprawy
 

FoX88

New member
7101 Philipsa jest na IPS też.

W sklepie nie bardzo da się zauważyć czy czerń jest dobra czy nie..oświetlenie przecież jest większe niż w jakimkolwiek domu oglądając TV, a co dopiero mówić o oglądaniu po ciemku lub z lampką nocną / oświetleniem za TV.

Jeśli oglądasz faktycznie na wprost tylko, to nie ma co się w IPSa ładować, wartości kontrastu to niebo, a ziemia.

IPS vs VA: Comparing LCD types found in TVs

+

100/120Hz w grach nic Ci nie da, w trybie 'Gra' i tak wszystko jest wyłączane, a z upłynniaczami nie sposób grać, bo input lag Cię powali, nie mówiąc o tym, że będzie nienaturalnie.

Do sportu inna sprawa, pytanie na ile tego sportu faktycznie oglądasz.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz modele 100Hz:
- Philips 55pUS6561 za 3699 zł
- Philips 55PUS7101 za 4250 zł
- Sony 55XD8505 za 4799 zł
- LG 55UH8507 za 4999 zł
- Samsung 55KS7000 za 5199 zł
To są najtańsze modele 100Hz dostępne.
 

Oczko7121

Member
To tak wlasciwie do czego sa produkowane martce 100 hz + ? Skoro prawie nic ich nie wykorzystuje. Wnioskuje z waszych wypowiedzi, ze nie warto pchac sie w 100hz IPS.

Prosze o polecienie czegos z VA, 4K, 60Hz, z dobrym HDR. O ile takie istnieja ? Z Gory dziekuje ;)
Co z martrycami MVA? Z czym to sie je ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są produkowane 100Hz, tylko są dużo droższe.
I masz przecież dwa modele które są 100 Hz i Ci się mieszczą cenowo.
 

Oczko7121

Member
Ale sa IPS. KS700 troche za drogi i nie ma za pochlebnych opini.

A co mozecie powiedziec o modelu Panasonic TX-58DXM710? Na papierze wyglada calkiem przyzwoicie, czy to to samo co DX700?
 

strazakp

Banned
Jako użytkownik VA i IPS oraz 60 i 100Hz to wolę VA i dobre (dobre uplynniacze) 60Hz.
Dalej plecam Panasonic 58dxm710.
Właśnie leze na kanapie, przede mną tv Panasonic, oglądam żużel i nie widze by brakowało mi 100Hz. Owszem każdy ma inne oko i inny wzrok (ja mam stwierdzony wzrok jako b.dobry) ale ja nie widze problemów np w sporcie.

Kiki, przeciez Tcl p60 tez ma 60Hz a jest bardzo dobrym sprzętem (w tej grupie cenowej).
 

strazakp

Banned
Ale sa IPS. KS700 troche za drogi i nie ma za pochlebnych opini.

A co mozecie powiedziec o modelu Panasonic TX-58DXM710? Na papierze wyglada calkiem przyzwoicie, czy to to samo co DX700?
Ja bym nie ryzykował z ks7000 choc tez myślałem by go kupic.
Tak, dx700/dxm710/dxe720 to te same tv...różnią sie stopkami.
 
Do góry