47WT60 vs AS800

M@riusz

Member
Witam,
Przymierzam się do kupna telewizora, oczywiście zadałem sobie odpowiednie pytania ( i odpowiedziałem), przejrzałem testy na forach, odwiedziłem sklepy i wybór padł na dwa topowe LED Panasonica.
Bardzo ciężko było mi określić w sklepie który ma lepszy obraz, tak naprawdę obydwa są bardzo OK.
Obudowa, jakość wykonania to AS800 ale czy warto dopłacać do AS800, który wiem że posiada certyfikaty THX, czyli przypuszczam że obraz poprawiony ( może tylko ustawienia )
Bardzo proszę o uwagi, najchętniej osób które miały podobny problem.

Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam
Właśnie dziś siedziałem 5 godzin przy teście AS800.
Nie sprawdziłem jeszcze czerni ale skalowanie jest rewelacyjne.
Telewizor wymaga dobrego sygnału i wówczas - bajka.
Świetna płynność.
Resztę jak dokładnie skończę.
 

M@riusz

Member
@ Kiki,
Jak oceniasz, obraz to klasa WT60 czy wyżej ?? - uchylisz rąbka tajemnicy ??

Pozdrawiam i czekam na wyniki - czuję że to one dadzą mi ostateczną odpowiedź

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem Ci inaczej.
WT 60 to topowy, bardzo ładny telewizor. Ma w zasadzie wszystko czo potrzebuje nawet bardzo wymagający użytkownik.
Jeśli różnica ceny jest znaczna na korzyść WT60 -to bym go brał.
AS800 gra super ale jest bardziej wymagający co do jakości sygnału.
 

M@riusz

Member
Witam,
Zakupiłem 47AS800 - po prostu natrafiła się okazja, dlatego jest u mnie,
zastąpi wysłużonego LCD Pioneer 37"
Jak tylko uruchomię - długa kalibracja aby obraz dostosować do swoich upodobać i tylko cieszyć się obrazem.
Nie będę pisał jak się spisuję bo pewnie będą same oh i ah w porównaniu ze starym LCD.
Pozdrawiam
 

kamar59

New member
Witam,
Zakupiłem 47AS800 - po prostu natrafiła się okazja, dlatego jest u mnie,
zastąpi wysłużonego LCD Pioneer 37"
Jak tylko uruchomię - długa kalibracja aby obraz dostosować do swoich upodobać i tylko cieszyć się obrazem.
Nie będę pisał jak się spisuję bo pewnie będą same oh i ah w porównaniu ze starym LCD.
Pozdrawiam

Okazja ? Czyli za 5 tys bo normalnie kosztuje 6800 zł?
 

Hirosh

New member
No ja też się przymierzam do zakupu AS800 w 55 calach. I dlatego też czekam z utęsknieniem na test i na uwagi kolegów którzy już posiadają ten model. Kiki, czy na przykład taki NC+ to odpowiednie źródło dla niego? I nadal cholera nie wiem czy są moduły CI do NC+/ U nich nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć.
 

M@riusz

Member
Witam,
Tak troszkę odświeżę temat 47AS800, może ktoś coś dorzuci jeszcze ciekawego.

Ja ze swojej strony:
Czerń - naprawdę bardzo OK, kalibracja pod moje preferencję trwała chyba z miesiąc, ale mam co chciałem :), warto się zagłębić w ustawienia zawansowane - tam mamy ciekawe dostrajanie bieli, czerni, i podświetlenia. Bawiąc się ustawieniami czerń można powiedzieć ożyła. Wcześniej mając w ustawieniach adaptacyjnego podświetlenia pośredni tworzyły mi się place czarnego, bardzo mie to irytowało, super funkcja ale niedopracowana myślałem, jednak udało się - czarne garnitury, włosy itp mają odpowiednią barwę i odcienie czarnego. - szacunek dla Panasia.

Podsumowując - nie warto kupować telewizora i zostawiając go na standardowych ustawieniach ( prócz THX ), ucieka nam naprawdę jego potencjał ( teraz nawet już żona zrozumiała wydatek 6,6kzł :) )Szkoda że kąty są jakie są - niby 178st - wg. mojej oceny tak jak spalanie w autach :)

Czekam na test KIKI - może coś ciekawego jeszcze pokaże
 

Stanley

Member
Bez reklam
I nadal cholera nie wiem czy są moduły CI do NC+/ U nich nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć.
Hm, spojrzałem na oficjalną stronę nc+ i faktycznie, coś nie widzę modułu, a chyba tutaj był...
Promocja platformy nc+ nc+ MIX na platformie nc+ => ncplus.pl
Czyżby się wycofywali?
Natomiast jest w sprzedaży np. tutaj:
nc+ Usługa MIX (112 kanałów, 1 m-c na start) - moduł CAM HD - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Polecam też spojrzeć na ten wątek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...spolpraca-z-modulami-ci-dla-platform-sat.html
szczególnie na IMO ciekawe informacje i rozwiązania od kolegi robertw222...
 
Ostatnia edycja:

Paweł_3m

New member
M@riusz, dzięki za pierwszą recenzję AS800 na tym forum , bo jakoś nikt się do tego nie pali mimo iż to chyba najlepszy Led FullHD w swojej klasie :)

Powiedz czy W trybie THX "efekt teartu" nie jest widoczny i faktycznie oglądanie filmów to rewelacja w tym trybie ?

Czy jesteś zadowolony z obsługi funkcji smatr TV ? ( czy touch pad na pilocie jest wygodny w użytkowaniu)

Rozumiem że kalibrowałeś na własną rękę korzystając z własnych doświadczeń ? Może miałbyś ochotę podać jak ustawiłeś wszystkie parametry ustawień zaawansowanych np zrób fotkę i wrzuć na forum albo ma mojego maila. chciałbym go tak ustawić w sklepie zobaczyć co AS800 faktycznie potrafi . będę CI bardzo wdzięczny


Pozdrawiam
Paweł
 

M@riusz

Member
Witam,

Trochę późno z odpowiedzią, ale raz się zabrałem, pisałem 40min i wywaliło stronkę.....
ale czy to recenzja - bardziej opis spostrzeżeń

Dalej podtrzymuję że wybór bardzo OK, po kalibracji naprawdę jest bardzo OK,
Efekt teatru w trybach THX wyłączony, oczywiście można sobie włączyć, mamy 4 poziomy.

Smart TV - jeszcze nie korzystałem, ale mamy długie wieczory pewne zacznę się bawić,
TV kupiłem tylko i wyłącznie dla obrazu.

Jeżeli chodzi o ustawienia - są pod moje preferencję, w sklepie może się okazać że nie będzie OK,
nie zauważysz wielu aspektów, jak jak szukałem - ustawiłem na obraz naturalny i porównywałem z innymi w ustawieniu naturalny.

Podsumowując - wg mojej oceny Panasonic wykonał kawał dobrej roboty, głębia, obraz czerń - chylę czoła, ale warto pamiętać że telewizor nie dla osób którzy sobie wybiorą jakiś tryb i koniec i oglądamy - szkoda kasy, ale jeżeli ktoś go ujarzmi kalibrując - WARTO ! naprawdę warto.

Ciekawy jestem serii 900 :).

Dodam że rodzice mają jakiegoś samsunga z serii 5 , jest niesamowita przepaść w obrazie, po czasie można się do obrazu przyzwyczaić ( ale nadal czuć klasę obrazu), ale gdy się wróci AS800 - szok :)

Bardzo ciekawy jestem jak wypada z porównaniem do konkurencji - topowych 47 HD

Pozdrawiam
 

Hirosh

New member
No ja zakupiłem własnie Panasonica tx-55AS800. Jutro, to znaczy w piątek będzie u mnie. Pobawię się trochę i również prześlę swoje spostrzeżenia.

Zabawna historia z zakupem- wziąłem na raty 40x0% w EURO AGD tydzień temu w czwartek za 7.699 zł. Wszystkie 4 banki zaakceptowały mój wniosek więc miałem w czym wybierać. Dostawa miała być na wtorek. Patrzę w niedzielę a tu promocja na ten model- 6.799- czyli 900 złotych mniej. Poniedziałek- Czem prędzej do sklepu- anulowałem zamówienie i tym samym kredyt ratalny. Składam od razu drugi wniosek na ten sam TV ale w nowej cenie. Z 4 banków tylko jeden już mój wniosek ratalny przyjmuje. Gadam z ekspedientką- wniosek- pewnie w systemie bankowym nadal mam te poprzednie raty- jeszcze nie anulowali. Idę wczoraj- to jest w środę- znowu składam wniosek. Tym razem już żaden bank nie chce moejgo wniosku zaakceptować. Tak więc zadzwoniłem do żony, która zarabia podobnie- przyszła, złożyła wniosek na siebie- od razu akceptacja. TV będzie jutro...Mimo wszystko uważam że się opłacało całe to zamieszanie, bo panowie 900 złotych różnicy...aż się samo prosiło. Promocja do piątku 28 listopada- grzech nie skorzystać.
 

Hirosh

New member
Telewizor jest po prostu genialny. Ja sie przesiadlem z plazmy i o ile mialemcjakies watpliwosci w chwili zakupu to teraz sa kompletniebrpzwiane. Ja nie widze zadnych mankamentow. Odrobinke, ociupinke ciemniejsze rogi ale to trzeba juz z lupa patrzec bo bardzo sie to w pczy nie rzuca. Prawie zupelnie.

Mam jednak problem. Telefon Samsung Galaxy S4 i nie koge zdublowac ekranu. Na wifi direct widzi panasa as800 ale ni cholery nie chce nawiazac polaczenia. Jakies inne sposoby? Bo ten miracast nie chce dzialac...help.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@Hirosh , @M@riusz mozecie napisać jaki sygnał do oglądania programów tv macie w swoich Panasach podłączony? Może jakieś foty byście wrzucili ;-)
 

Hirosh

New member
Obecnie podpięty mam NC+ poprzez Mediaboxa. Mogę porobić dzisiaj jak wrócę do domu, choć nie za bardzo wierzę w takie podpowiedzi. Aparat choćby najlepszy nie odda kolorów i głębi obrazu z telewizora. Jednak jak chcecie to no problem. Jutro wrzucę.
 

Hirosh

New member
@M@riusz a jak u Ciebie z podświetleniem matrycy? Też masz tak ciupinkę, ciupinkę rogi ciemniejsze? Zaznaczam że Letterbox wyłączony. Jak pisałem, trzeba uważnie się przyglądać żeby to zobaczyć, nic to nie przeszkadza, ale jestem ciekaw czy to taki feature matrycy czy drobna usterka. Bo jeśli to drugie, to zgłoszę serwisowi na naprawę. Jak już zapłaciłem prawie 7 tysięcy to wolę mieć perfect egzemplarz.
 

M@riusz

Member
Witam,
Ad.1 Sygnał to NC+ Nbox 500GB z najnowszym softem ( wazne, nie wiesza się jak pierwsze modele ). Sprawdzałem go w centrum NC+ w gdańsku z innymi, miły sprzedający czuje klimat, zamknął sklep na 30min i próbowaliśmy wszystkie dekodery - wypadł najciekawiej
@Hirosh - jeżeli masz możliwość porównaj z posiadanym, może warto się pomęczyć dla wykożystania możliwości AS800, ja tak zrobiłem i bomba.
Jeżeli chodzi o filmy to zrzucam na serwej, jednak na przy kalibracji bardziej nacisk położyłem na dekoder NC+, dla filmów BR zostaje THX

Ad.2
Ja np. jestem pod wrażeniem podświetlenia, mam bardzo równomierne, jak pisałem to mnie zaskoczyło na +, nie zauważyłem żadnych nierównomierności, a przyznam że na obraz zwróciłem dość dużo uwagi.

@Hirosh, cieszę się że wydatek przyniósł spodziewany efekt - zadowolenie.
A jak kalibracja - coś robiłeś ??

Panasonic'owi niezłą reklamę robimy :),
trochę szkoda że KIKI jest taki opieszały, obiecał że AS800 stoi i się grzeje, minął miesiąc i cisza.
Coś kolega lekko nas za nos wodził

Pozdrawiam

Pozdrawiam
 
Do góry