46TL939 - opinie, porady, testy

makiem89

New member
Dzięki za pomoc! Dałem już sobie z tym radę. Szkoda, że tak fajna funkcja jest uzależniona od karty sieciowej :( sprawdziłem na starym kompie i śmigało świetnie. Zmiana karty jest bezsensu. Pozostaje zatem sprawne działanie DLNA i kabla hdmi
 

berni1979

New member
porównanie z samsungiem

Witam.
Męczy mnie pytanie czy warto dopłacać np do samcunga 6-se6100 lub 6800.
Który tv lepszy toska czy samsung - np czy przeglądarka w toshibie jest ok? Prosze o poradę.
 

berni1979

New member
Witam.
Męczy mnie pytanie czy warto dopłacać np do samcunga 6-se6100 lub 6800.
Który tv lepszy toska czy samsung - np czy przeglądarka w toshibie jest ok? Prosze o poradę.
 

zbigi22

New member
Witam.
...czy przeglądarka w toshibie jest ok?...

Przeglądarka w Toshibie - niestety - nie jest OK. To podobno Safari działająca na systemie Linux. dowiedziałem się o tym, jak moja strona zgłosiła błąd - brak Flasha. O jego doinstalowaniu zapomnijcie. Można jakieś strony zobaczyć, ale przeglądarka jest ekstremalnie powolna i trudna w obsłudze. Bez przyłączonej do komputera myszki prawie niemożliwe jest jej używanie. nawet po przyłączeniu myszki przeglądarka nie działa dobrze i zdarzyło mi się, że system operacyjny telewizora przestał reagować na myszkę i klawiaturę pilota. Pozostał mi jedynie restart poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazda zasilającego.

Kto chce mieć wygodną obsługę internetu, ten zamiast używać wbudowanej przeglądarki może spróbować używać dongle z androidem podłączonego do HDMI. Rozwiązany będzie tez problem z brakiem TVN Playera, jeśli kogoś to interesuje, bo android zapewnia dostęp w normalny sposób i normalnym (nie ślimaczym) tempie do wszystkich zasobów internetu.

Poza tym Skype nie działa bez dedykowanej kamery - nie udało mi się go zmusić zw żaden sposób do pracy. Mogę ewentualnie tylko czatować ze znajomymi, ale sami wiecie jaka to przyjemność z emulacją klawiatury na ekranie... Żadna. Podobną przyjemność sprawia oglądanie Facebooka. Aplikacja działa powoli, jak przeglądarka.

Telewizor kupiłem w Euro RTV AGD za 2190 zł (z 2 parami okularów Toshiba FPTAG03G zasilanych z baterii), jednak po kilku godzinach intensywnego używania telewizora i kilkakrotnych próbach oglądania materiału 3D uważam, że liczenie na 3D w tym telewizorze to pomyłka. Nie dorównuje on telewizorom Samsunga, które znam z wystaw w sklepach sieciowych. Efekt 3D nie jest nawet zadowalający. Może to wina tych okularów, a może po prostu występują tu przesłuchy pomiędzy kanałem lewym i prawym, których mowa w teście: http://www.digitalversus.com/tv-television/toshiba-46tl968-p14886/test.html - porównajcie sami:

Toshiba-46TL938_TV_R_G.jpg


Lepiej chyba było kupić ten TV bez okularów i zaoszczędzić 300 zł (jest on obecnie do kupienia za 1895 zł bez okularów).

Obraz w telewizorze jest dobry. Zastrzeżenia można mieć do skalowania i ogólnej jakości z telewizji analogowej, ale cudów nie można się było co spodziewać.

Clouding występuje i zauważalny jest w moim egzemplarzu przy prawej krawędzi ekranu i w dwóch miejscach przy dolnej krawędzi. Można go zauważyć jedynie przy oglądaniu filmu nie wypełniającego całego ekranu (u dołu i góry czarne pasy) i tylko w całkowitej ciemności.

Jakość dźwięku jest - jak na moje ucho - dosyć niska. Nie ma co za wiele sobie obiecywać w tym zakresie nawet po włączeniu podbijania basów. Dźwięk jest dosyć słaby, niezależnie od zastosowanych ustawień. Jednak telewizor jest tak cienki, że naprawdę nie ma gdzie zmieścić w takiej obudowie głośników, które by lepiej się spisywały.
W trybie TV dźwięk jest podawany na wyjście SCART, ale - co dziwne - przy włączeniu audycji w trybie smart (z Internetu), na wyjściu SCART nie ma sygnału audio (albo ja nie potrafię sprawić, by się pojawił).

Nie narzekam jakoś specjalnie na połączenie WiFi. DLNA w telewizorze działa. Udaje mi się odtwarzać materiały z komputera, udostępnione przez Windows Media Player (trzeba mieć Windows 7). Dosyć rozczarowany jestem aplikacją na Androida Toshib Remote. Ogólnie działa, ale bez szału. Nie dość, że grafika jest ekstremalnie brzydka (przypominają się programy pisane dla Windows 2 albo 3.0 na przełomie lat 80 i 90 ub. wieku), to na dodatek nie można ze smartfona wpisywać tekstów, a o to się po prostu aż prosi.

Toshiba Smart TV to dla polskiego użytkownika kilka aplikacji. Jest tu Iplex, telewizja wp.pl, VOD Onet, ogólnie znane Youtube i Vimeo, Daily Motion, brak jest TVN Player (wielokrotnie obiecywany, chyba go jednak nie będzie), Ipla. To, co jest, to działa, można uznać że w sposób zadowalający. Chociaż miałem na Vimeo problemy z odtwarzaniem niektórych klipów. Jednak na komputerze też mam podobne problemy, więc to chyba nie jest wina telewizora.
 
Ostatnia edycja:

djcinus

New member
46TL939 problem z dzwiekiem na wyjsciu optycznym

Witam serdecznie mam nastepyjacy problem z TOSHIBA 46TL939
Wyzej wymieniony telwizor jest podlaczony kablem optycznym z kinem domowym. Po ustawieniu odpowiedniej wartosci opoznienia dzwieku jest to 180ms dzwiek bardzo dobrze zgrywa sie z telewizorem i nie ma tzw. echa. Jednak gdy telwizor zostaje wylaczony lub tez zostanie zmienione wyjscie hdmi z 1 na 2 lub 3 albo tv powstaje echo spowrotem tak jakby sygnal wracal do poczatkowej wartosci, natomiast ustawienia ktore sa w menu (oprogramowaniu) czyli to 180ms wogole sie nie zmieniaja , dlatego tez za kazdym razem trzeba wchodzic do menu i wystarczy przestawic np na 190 i wrocic na 180 i wszystko jest ok. Telewizor na poczatku maja byl juz w serwisie Krakowskim i zostalo wgrane nowe oprogramowanie lecz niestety nic to nie dalo. Pan ponownie przyjechal do mnie z innym wzmacniaczem specjalnie lecz problem wystepuje nadal. Podlaczone sa rozne urzadzenia : dekoder satelitarny, konsola xbox a takze pan z serwisu podlaczal inny odtwarzaczacz oraz bylo to testowane na roznych wejsciach hdmi i problem jest ten sam.
Bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam:);)
 
Do góry