46TL939 - opinie, porady, testy

damiok

New member
Witam serdecznie

Przejrzałem forum i chyba ślepy jestem ale nie znalazłem żadnej informacji o tym modelu Toshiby. Proszę użytkowników o opinie na jego temat.

Pozdrawiam
 

kazanek

Member
Mam , kupiłem tydzień temu . Ogólnie jestem zadowolony . Wymieniłem po kilkudniowej przygodzie 47PFL6007 na tę Toshibę . Jak dla mnie przyjemniejszy obraz dający się poprawnie ustawić w porównaniu do Phila . Jest gorzej wyposażony od 6007 ale też tańszy .
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Kazanek a jak z płynnością obrazu? Bo na moich materiałach wygrywał Philips pod względem czytelności ruchomych objektów choćby. Choć w kolorach rzeczywiście Tośka wygrywa i to zdecydowanie.
 

kazanek

Member
Co do płynności obrazu to nie znoszę teatru a ten w Philu to jakiś skandal . Tutaj mam nad tym kontrolę i jestem zadowolony . Kolory rzeczywiście wydają mi się lepsze na Tośce . Jedyne co mnie denerwuje to clouding ale tu i tak jest lepiej niż w "moim" Philipsie choć pewnie mam zboczenie po dłuższym obcowaniu z plazmą . Co do sterowania z fona to sprawdze przy chwili czasu .
W razie pytań śmiało wrzucać . Pozdrawaim
 

Lucas24

New member
Działa bardzo fajnie (android) , wszystkie opcje pilota dostępne w programie .

No to coś z moim konfigurowaniem jest nie tak, bo nie wykrywa mi aplikacji, nie przyznaje klucza...
Serwer postawiony na Iphonie jest wykrywany przez TV, mogę przeglądać zasoby, natomiast opcja sterowania przez aplikację nie daje się ustawić.

Możesz opisać na PW krok po kroku Twoją konfigurację?
 

kazanek

Member
Konfiguracja-Preferencje- konfig. urządzenia sieciowego :
Sterowanie włączeniem Tv - dostępny
Konfig renderera mediów - włączony
.... i reszta jeśli potrzeba
 

Lucas24

New member
Mam tak ustawione i dalej profil sterowania apps> konfiguracja nowego urządzenia> i tu powinien być wyświetlany kod, tak? Bo niczego takiego nie mam...
 

Shadow_t

New member
Witam!
zakupiłem ten model tylko w wersji 40", mam pewien problem z ustawieniem "temperatury kolorów"
opcja: ciepły, chłodny, naturalna - tutaj działa ok
natomiast dla poszczególnych składowych (poziom czerwieni, zieleni, niebieskiego) - suwaki są wygaszone - nieaktywne podobnie jak pozycja reset, czy Ktoś spotkał się z tym problemem?
- poza tym po uruchomieniu tv należy chwile odczekać przed zabawą w menu gdyż zakładki się przycinają - po chwili już śmiga płynnie
- czy przy DVB-t również Panowie przy części stacji - podczas przełączania, przez 1-2 sek obraz występuje "w zwolnionym tempie"

będę wdzięczny za wskazówki
 

makiem89

New member
Hej,
mam problem z uruchamianiem napisów przy filmach puszczanych z dysku usb lub pendrive'a - pomożecie? Napisy mają identyczną nazwę jak pliki, próbowałem też w formacie .srt ale bez skutku
 

mock

New member
Hej,
mam problem z uruchamianiem napisów przy filmach puszczanych z dysku usb lub pendrive'a - pomożecie? Napisy mają identyczną nazwę jak pliki, próbowałem też w formacie .srt ale bez skutku

Kodowanie znaków w napisach musi być ustawione na Unicode utf-8. Można to zrobić w notatniku systemowym. Tylko pamiętaj żeby zapisać z rozszerzeniem srt.
 
Ostatnia edycja:

makiem89

New member
Kodowanie znaków w napisach musi być ustawione na Unicode utf-8. Można to zrobić w notatniku systemowym. Tylko pamiętaj żeby zapisać z rozszerzeniem srt.

Niestety również nie działa... W folderze jest tylko plik filmu i napisy w srt (już zrobiłem kodowanie na utf-8 )
 

mock

New member
Możesz jeszcze spróbować otworzyć napisy programem Subtitle Edit i tam sprawdzić ew plik z napisami i zapisać jak należy.
 

berni1985

New member
Jeszcze jedna prośba o pomoc: jak połączyć bezprzewodowo tv z laptopem? Muszę zainstalować jakieś programy?
Musisz miec laptopa zgodnego z technologią INTEL Widi czyli z procesorem intel, kartą graficzną intel HD i kartą sieciową intel. Jeśli takiego posiadasz to telewizor połączy się z laptopem bez przewodowo. Ważne by nie instalować najnowszego sterwonika karty sieciowej ze strony intel, bo wtedy coś nie chce działać, ja zainstalowałem jakis starszy z przed roku i zaczęło dopiero działać. Jednak jak dla mnie ta technologia jest kiepska, opóźnienia dzwięku i obrazu ok 1s itp. Lepszą opcją jest DLNA
 

makiem89

New member
Musisz miec laptopa zgodnego z technologią INTEL Widi czyli z procesorem intel, kartą graficzną intel HD i kartą sieciową intel. Jeśli takiego posiadasz to telewizor połączy się z laptopem bez przewodowo. Ważne by nie instalować najnowszego sterwonika karty sieciowej ze strony intel, bo wtedy coś nie chce działać, ja zainstalowałem jakis starszy z przed roku i zaczęło dopiero działać. Jednak jak dla mnie ta technologia jest kiepska, opóźnienia dzwięku i obrazu ok 1s itp. Lepszą opcją jest DLNA

A jak uruchomić DLNA z poziomu laptopa i jak to odczytać w tv?
 
Do góry